Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari- 68

Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari- 68 | Autor: cami30

Link direct la acest mesaj

Iaca un capitol
Poftiti aici, dragelor

Graviduta lunii August 2005 este:
Catrinel 17 - Cap. 49
Gravidutele lunii Septembrie 2005 sunt:
CamiM - Cap. 58
Virgi - Cap. 61
Shoricutza - Cap. 62



cami

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Buna dimineata pentru nefericitele care sunt singure sambata dimineata

Avalon multumesc mult de raspuns ( eu am platit eco 1,2 mil si mai era si consultatia 700). Deci Naboth-ul meu e ala de-l simt la desht de ani de zile. Da' nu simt decat unu, nu mai multi cat scrie pe fisha mea..

Cat despre mine azi... am incercat sa continui experimentul cu ceaiul de naprasnic+ cretisoara. M-am gandit ca poate sunt eu turbata si nu de la ceai am avut palpitatii. Asa ca dupa ce am intrerupt 4 zile in care m-am simtit bine, aseara mi-am mai facut o cana cu ceai. SI nu spune=ti ca iar m=au apucat rau de tot durerile. PArca aveam un bolovan in inima, ma durea chiar si cand ma miscam de pe o parte pe alta. Asa ca un NU hotarat naturistelor, cel putin in cazul meu. Raman la ceaiul meu verde si la ala de tei, sau mai bine deloc.
Cat despre intzepaturi in zona ovarelor, cred ca e epidemie, ca si pe mine m-au apucat. Ca sa nu mai zic , toata noaptea am visat ca's gravida, ca nasteam in masina pentru ca nu mai ajungeam la bucuresti, ca' T ii dadea indicatii prin telefon sotzului cum sa ma ajute, ca' ne insotea masina politiei sa ne faca loc in traficul din bucuresti.. etc.
Mai nou fac niste injectii din clasa antibioticelor penicilinice. Daca ati facut vreodata penicilina, stiti ce inseamna. Cu toata xilina, am bocit cum n-am bocit in toata copilaria mea. Sa-ti amorteasca picior, fund si sa plangi cu lacrimi de crocodil pentru ca nu mai suporti durerea. Si mai a inca 4. Noroc ca mi le face grasu meu acasa si nu ma aude nimeni, ca m-as fi facut de ras sa ma duc in alta parte, la cum plang la genul asta de injectii.

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Se vede ca m-am trezit devreme. Nu vazusem ca s-a deschis un nou capitol. Am postat la cel vechi.

"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Danagie, nici eu n-am putut sa dorm mai mult azi, cand eram libera si as fi putut legumiza in pat

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

BAIIIII, intr-o ora ma inseminez, adica pe la ora 11.30-12......
Am o stareeee...........
In ultimele 2 zile a crescut endometrul cu 1,25 mm/zi si foliculul cu 3mmm/zi ...
Imi vine sa ma pun la panou, desi dupa calculele matematice teoretice eram buna de corigenta.
Am facut pregnilul acum 30 de minute si-l astept pe-al meu sa se scoale pentru o donatie.... N-are sens sa-l car cu mine la cabinet.
Partea cea mai e ca mi-a intrat pe usa la 8 dimineata, a mai consumat si 3 paharute de wisky (dupa miros spune adevarul) si nu avem decat o zi jumatate de pauza, deci, teoretic, spermograma se preconizeaza a fi un dezastru.....
Moisica zice ca teoria asta in practica nu se confirma, dar astept cu sufletul la gura verdictul.....
Eu m-am nascut pe la ora 12, asa ca am niste emotii, de parca m-as mai naste o data.... Doar sunt la prima inseminare...
Am asa o pofta de o cafea , dar nu-mi vine sa stric momentul cu nici o cofeina.... Desi, indiferent cat caut eu perfectiunea, tot soarta decide, iar daca soarta vrea.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

M Oana aici suntem pentru tine.
BAFTA MULTA si sa auzim de bine. Eu incep de pe acum pentru tine.
Ai grija de tine si te asteptam cu vesti.



Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

oana bafta multa!! eu una iti tzin
Ai grija de tine si ia-ti ceva comic de citit cat stai in pozitia de lupta

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Mirooooo tu m-ai tinut de mana si la Bobalna , ma tii de manuta si in acest moment....
Sa-i ajute Dumnezeu pe toti ingerii mei pazitori si daca mai poate si are timp, sa ma ajute putin si pe mine, desi promit ca si eu sa ma zbat cat pot.....
Camy, scumpa, tocmai fac o selectie in biblioteca mea si mi-am ales niste carticele amuzante, desi am inteles ca Moisica nu prea practica linistea de dupa...
Avalon sa fieee........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

OANA, bafta multa la inseminare!!!!!!!!!

Cami, in urma cu un an am tinut si eu tratamentul Liviei simplificat (si adaptat de mine ), hai sa-ti dau un pont: ceaiul de napraznic SCADE TENSIUNEA, eu aveam tensiune mica, asa ca se bea cu ceai de maghiran care creste tensiunea, si nu mai ai acele stari neplacute! Of, si mie mi-era groaza de injectii, pana am invatat sa mi le fac singurica, si nu ma mai dor deloc! Cat despre pretul consultatiilor, lasa ca am platit si eu de curand la 'profesor' 2.500.000 lei vechi pe o consultatie+ecografie de m-a durut buzunarul.

Danangie, foarte bine ca n-ai facut prolactina acum, te-ar fi derutat rezultatul mai mult ca sigur...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bugnar spune:

CAMI 30 'Neata! Fac parte dintre nefericitele care sint singure simbata dimineata dar nu mi se pare asa o tragedie... Sint ca o baba... am atitea tabieturi si actiuni fixe de facut zilnic, incit chiar m-ar incurca o zi de dimineata pina seara cu sotul meu. Aoleu! Chiar! Nu pot sa-mi amintesc cind a fost ultima oara o zi de dimineata pina seara acasa... Cred ca nici n-ar sti ce sa faca in atita timp. E workoholic... cum mai zic astia prin filme. Dar nu-l compatimesc pt. ca are bafta sa faca exact ce-i place si sa mai fie si apreciat pt. asta.

ONUTZULE! Bafta azi! Imi place de Moisica asta a ta! Indiferent ce probleme sustii ca ai, ti le spulbera instantaneu. Misto! Sa-ti iasa, fetito, azi! Si promit sa nu-mi bag unghia-n git daca si tu promiti ca o sa continui sa ne povatuiesti indiferent de rezultatul inseminarii de azi... Cind revii in peisaj, vrei, te rog, sa-mi spui si mie care sint (pomeneai intr-un mesaj ieri) simptomele ca ovulezi? Adica te simti cumva anume? Sint nesimtita daca nu m-am prins pina acum? Oricum sint abia la mesajul douazeci si ceva, am dreptul sa nu stiu nimic. Noroooooooooooooooooc, Onutzuleeeeeeeeeeeee! Endometrul meu de panou, cum zici tu, nu e de panou ca nu e trilaminar iar foliculul erou fusese in alta luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Doamna Bugnar promit sa spun tooooot, indiferent de rezultate.... Rezultatele partiale sunt pentru mine niste pasi mici spre victoria cea mare...
Adica daca n-as trece prin partiale, cine v-ar tine de manuta pana la marele final????

Mergi la inceput