Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari- 68

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Eu o sa-i fac "galerie" virtuala Oanei

Cand l-am trimis pe sotzul meu la spermograma ( s-a ... "manevrat" acasa si a fugit cu borcanelu la laborator) , eram cu o prietena in orash si ii dadeam sms-uri erotice ca sa-l ajutam. Imagineaza-ti si tu de fapt masa aia ginecologica e patul plin cu petale de trandafiri, ca valvele alea sunt de fapt mainile reci da' sincere ale sotzului si ca jetul de la seringa e.... ....
Bugnar al meu nu e chiar workaholic, pt ca de dimineata s-a trezit plangandu-se ca nu mai poate de atata munca. E drept ca sta toata ziua in picioare in mizerie, da' vb mea.. daca nu ti-a placut cartea ( are 2 licente) acu stai si trage. Si numai constructii sa nu faci pe vremea asta. Radeam aseara ca a intrat in casa si s-a descaltzat sa-mi arate nishte chestii care candva fusesera niste sosete albe, iar acum erau niste chestii fleoshcaite si jegoase pe care evident, au luat directia cosului de gunoi. Apoi stai si oblojeste-l cu bai fierbinti la picioare ca sa nu raceasca la "gigei".
De unde plecasem? Ah.. de la faptul ca sunt singura azi.. Ca in multe alte sambete, da' vorba ta, nici cu el pe cap prea mult nu pot ca ne gasim motive de cearta.
Avalon, mi-e frica sa mai incerc vreun ceai, poate ma apuc de tincturi ( am auzit ca alea de marar si telina sunt bune). Cat despre injectii prefer sa fac experimente pe "posteriorul" sotzului meu ca e mai mult loc.
Danagie .. dormi?

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca1977 spune:

Buna dimineata fetelor, am revenit si eu, am fost in saptamana de miere, azi noapte am sosit, de luni incep serviciul.
Imi pare tare rau pt ceea ce ti se intampla MEGBENG, fii tare si nu iti pierde speranta.

Albumul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Ratzushco, la mai multe luni de miere, de ce nu, o viata intreaga de miere alaturi de sotz.
Apropos, l-ai calcat pe bataturi, ca sa vada cin' e shefu?

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CAMI30 da am adormit. Uitandu-ma la tv, si-n acelasi timp mai navigam putin pe-aici, mi-a venit somnul si am luat directia spre drumul viselor.D-ne ce m-ai ghicit. Am ramas gura casca cand am citit mes.Si da, tocmai azi cand sunt libera eu m-am trezit la 4.00.

M_OANA mult noroc la insemanare!!!Ce-mi pare rau ca nu te-am prins sa-ti urez noroc. D-ne ajuta!!Sa fie intr-un ceas bun!!

RATUSCA bine te-ai intors. La tine care mai e treaba?

"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Ma gandeam la Oana.... e in campanie.. "agricola", la .. "semanaturile de toamna". Hai Oana sus capul! ( sau picioarele) ca sa iasa recolta bogata la primavara

Danagie daca stiam, tzipam mai tare la tine, sa te trezesti

cami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CAMI30

"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Cami mai tii tu minte cat de fericita ai venit tu de la laparoscopie.... asa sunt si eu acum.....
A fost exact cum spuneai tu: cu petale de trandafiri, cu focuri de artificii (artificiile erau cei 10 milioane de toti de calitate A, caci Moisica cu necalitativii nu sta de vorba).....
Eu sunt extrem de fericita si multumita.... cre' ca imi aprind o tigara mentolata (fumez numa' 3 pe luna, de obicei dupa focurile de artificii de la ovulatie) si imi fac o cafeluta........ ca sa stam de vorba ca-ntre femei.........
Danangie saru'manusitele..........

Intrebari??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

M_OANA ma bucur ca a mers totul bine. Acum stam frumusel cuminti in bancutza si asteptam rezultatul, care trebuie neaparat sa fie POZITIV. Intrebari: Cand ti s-a recomandat inseminarea, s-a depistat ca ceva nu era in regula? Sau de ce se face inseminarea? Ce usureaza?

"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Oana - deja te-ai intors? Si io, si io am intrebari:
de ce ati recurs la inseminare?
Eu dupa mesajele tale ... fuguta la dr. a mea si am cerut si io una. Dar la noi nu e cazul fiindca al meu e OK. Se pare ca si al tau. Deci?
Oare nu mi-ai mai explicat odata? Io iara am probleme cu neuronu meu. Dar intelegi tu ... si ma scuzi pentru ca te pun sa repeti.

Sigur ca te tin in continuare de manuta ... ca doar de la Bobalna ai iesit invingatoare, nu? Deci: cu toate fortele inainte! Asteptam vesti numai de la foarte bune in sus.


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Stie cineva ce inseamna scor cervical 12?

Danangie inseminarea m-a apucat pe mine, iar Moisa a acceptat din urmatoarele motive: ne iubim neprotejat de 11 ani, eu am aproape 31 de ani, iar in ultimii 2 ani am facut aproape toate analizele posibile si unde am depistat ceva am tratat, dar copilul tot nu a venit.
Deci cauze de infertilitate necunoscute.
La mine nu sunt probleme, iar el a avut un stafilococ in spermocultura de care a scapat, a avut prolactina marita, dar s-a reglat si cica avea lenesi si forme tipice cam mici (24%), dar azi la Moisica a avut 10.000.000 de nelenesi si perfect normali.....
Deci cat sa mai asteptam natural, stiindu-ne OK......
Mirooo deci al meu avea acu' un an o oligoastenoteratospermie, iar in familia lui toate femeile si barbatii nu prea fac copii, deci ceva banuiesc eu pe acolo, desi analizele nu vor sa-mi confirme in prezent probleme majore....
Bugnar nu te uit cu intrebarea despre intepaturile de la ovulatie, dar stai sa ma mai eliberez........

Mergi la inceput