Cu dragoste, din IASI (18)

Cu dragoste, din IASI (18) | Autor: mephala30

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45550&whichpage=1" target="_blank">12, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47583&whichpage=1" target="_blank">13, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49930&whichpage=1" target="_blank">14, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52757&whichpage=1" target="_blank">15, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53883&whichpage=1" target="_blank">16, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57380&whichpage=1" target="_blank">17

Si uite asa am deschis subiect nou.
Intreb aici, poate nu mai cititi capitolul anterior: targul de oale din Copou cand este?

Carmen siIustin (5.06.2004)
Album Iustin

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diaan spune:

am nevoie de un nutritionist in iasi stie cineva???
sala unde se practica tae bo este in iasi???
mersi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Targul de oale e in vara, sfarsitul lui iunie, inceputul lui iulie.
Au mai fost mesteri acum, cu Sf. Cuvioasa Paraschiva. Cauti ceva anume?

Nutritionist nu cunosc si nici sala de tae bo (poate este cineva mai informat), imi pare rau.

Fetelor, vin eu cu o rugaminte maaareee: nu cunoasteti pe cineva de la vreo firma care sa duca marfa la Timisoara si sa se intoarca cu masina goala? Pt ca am de adus niste marfa de acolo si nu stiu cum sa fac sa ies cat mai ieftin. Mersi mult.
In rest, Matei e iaR RACIT...STAU SI MA INTREB DACA I S-A TERMINAT PRIMA RACEALA, E RAGUSIT ACUM SI IAR TUSESTE. Otto e bine cu scoala, a inceput karate si ii place, dar de scris ioc.

Pupici la toti piticii si sanatate multa,

Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Gabriela, mersi.
Voiam niste oale, cateva, de casa noua.
Sanatate baietelului tau!

Carmen siIustin (5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

carmen, da` au fost oale si ulcele saptamina trecuta, prin oras. cucteniu` este in vara din ciote stiu eu. ce face iustin? cum stati cu intoleranta aceea la gluten (parca)?

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Carmenp, or fi fost ele oale saptamana trecuta, dar n-am reusit sa ajungem pe centru. Astept vara, de-amu...
Iustin e bine, tine regim in continuare. Inca un an. Mi-a fost mai greu mie sa ma obisnuiesc cu ideea si cu regimul.
A crescut bine, cu toata dieta lui fara gluten. Are 14,5 kile si 83 cm. Un an si 4 luni.
Ai tai copilasi ce mai fac?
...
Ne-am mutat din Cug, acum stam in Tatarasi...

Carmen siIustin (5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ma bucur ca ii merge bine lui iustin. ai mei cupii is cu mucii de citeva saptamini si tusesc, iar io pe chestia asta is cu nervii este mai bine in tatarasi decit in cug/ te-ai acomodat cu zona, ca io tot imi zic ca nu m-as putea obisnui in alta parte...

quote:
Originally posted by mephala30

Carmenp, or fi fost ele oale saptamana trecuta, dar n-am reusit sa ajungem pe centru. Astept vara, de-amu...
Iustin e bine, tine regim in continuare. Inca un an. Mi-a fost mai greu mie sa ma obisnuiesc cu ideea si cu regimul.
A crescut bine, cu toata dieta lui fara gluten. Are 14,5 kile si 83 cm. Un an si 4 luni.
Ai tai copilasi ce mai fac?
...
Ne-am mutat din Cug, acum stam in Tatarasi...

Carmen siIustin (5.06.2004)
Album Iustin



Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Carmenp, sanatate copilasilor! Si Iustin a mucit vreo 2 zile, dar a trecut de la sine. Acum are doar nasucul putin infundat.
Cat despre Tatarasi, suntem inca in perioada de acomodare. Mi-a ramas totusi gandul la Cug....

Carmen siIustin (5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Brrrr..fetelor ce frig s-a facut !!!!Adio plimbarici si intilniri..cel putin pina ne obisnuim cu temperaturile astea!!
AM o rugaminte la voi:cunoaste cineva un doctor chirurg pediatru bun la noi in Iasi??Am o colega care vine luna viitoare pentru o consultatie cu baietelul ei de 6 ani si m-a rugat sa ma interesez de un profesionist.
Carmen, multa sanatate tzucureilor tai!!
Alexino este din ce in ce mai surprinzator:ieri de ex in troleu s-a asezat linga noi un baietel de 1 an si 10 luni ,care ar fi vrut sa se joace cu el..insa Alex s-a uitat la el mi-a spus "eu sint MAI MARE!!!"si nu a vrut sub nici un chip sa se uite la el..a stat tot drumul cu capul intors in directia opusa.Nu mi s-a mai intimplat asa ceva...si e curios de unde si-a dat el seama ca-i mai mare..ca nu era o diferenta chiar asa sesizabila.
Sanatate maxima tuturor!!
Gabi si Alexino.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Sunt pe ultima suta de metri cu pregatirele pentru nunta, am o intrebare, stie cineva unde gasesc lumanari frumoase, bune si ieftine?

Carmen si eu tot in Tatarasi stau, pe langa complexul Ciurchi, am o fetita de 1 an si 2 luni, noi iesim in fiecare zi la plimbare (chiar si pe vremea asta si e tare nedumerita ca nu este nimeni in parc), daca vrei iti facem cunostinta cu cartierul.

Trebuie sa fug, multa sanatate la copii, dar si la mamici!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by amironeanu

Salut!

Sunt pe ultima suta de metri cu pregatirele pentru nunta, am o intrebare, stie cineva unde gasesc lumanari frumoase, bune si ieftine?



'Neata!
Fetele de la Mirese ziceau ceva, parca, de lumanari facute la o florareasa din Piata Independentei...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput