Cu dragoste, din IASI (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Amironeanu, cu siguranta vom stabili o intalnire. Va mai dura insa, caci noi zilele astea ne mutam si avem de facut curatenie, vrem sa facem si niste modificari...tu iesi in parculet?
Eu stau in A1, aproape de parculetul ala mare.

Carmen siIustin (5.06.2004)
Album Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Amironeanu, nu stiu unde poti gasi lumanari ieftine si bune.
Eu le-am luat de la o florareasa din independentei, ti-am mai spus de ea, dar a rugat-o doamna care ne-a facut aranjamentele florale sa ni le aduca(tot de la ea am cumparat si florile pt. tot ce a tinut de nunta): piata independentei, intrarea principala(fata), partea dreapta, ultima doamna, e roscata cu parul mai lungut, pe umeri si slaba(am uitat cum se numeste ). Deci: noi am luat lumanarile nearanjate si separat flori - mergi si intreab-o daca iti aduce asa, nu as vedea de ce nu(sau le faci la ea). S-au topit greu(cat au stat aprinse la nunta ca apoi le-am lasat la biserica), nu a fost stinsa flacara de vant, nu s-a luat modelul de pe ele si nici nu am ramas cu ceara pe maini. Uita-te daca poti la modelul lor, daca se vede.

Mai gasesti lumanari ieftine in Siraj dar nu stiu ce calitate au. Sa fii atenta ca sunt lumanari la care se duce modelul foarte usor.



noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Revin si eu dupa o lunga pauza.
Toamna a venit si la mine. Din pacate pentru stefan a venit cu raceli si aceleasi amigdalite. Daca o tinem asa pana in primavara...!

Eu incerc sa ma obisnuiesc cu noul program. Am inceput si masterul. Si serviciul. Va dati seama ca de mine ma tot mai putin timp. De mine, adica de casa, curatenie, si altele. Ca de o baie luuunga nu mai poate fi vorba. Si am tot sta si calculat, iar concluzia la care am ajuns este: vreau o femei pentru menaj. Adica pentru o zi/sapt., zi in care sa faca shmotru + calcat (si ce-o mai fi). Aveti habar cam cat se mai plateste o astfel de "chestie"? Adica cat se da pe zi pentru, sa zicem, 8 ore? Va rog, dati-mi si mie o idee, sa stiu, mai caut sau nu.
multumesc.
in rest? Voi ce mai faceti?
Gabriela, nu te speria, toti copii in primul an de gradinita sunt mai mult raciti, cred ca pana se obisnuiesc cu colectivul. Oto a inceput deja alfabetul sau tot la bastonase sunt. Ca - stiu din experienta - la litere incep sa devina mai receptivi copilasii.

Sanatate la toti puisorii

Oana si Stefanel

http://community.webshots.com/user/ghinetz

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Multumesc mult de raspunsuri!

Pana la urma, din lipsa de timp, le-am luat de la o florarie de la Piata chirila, au fost 400.000, habar nu am daca sunt ieftine sau scumpe. Pentru impodobit am apelat la o doamna de la Gradina botanica, va folosi crizanteme, sper sa iasa frumos, mai ma costa inca 1,7 mil. Asta este, nu am avut timp sa umblu, sper sa iasa frumos.

Carmen, super, noi in parcul mare iesim, in fiecare dimineata cu soacra mea, iar dupa-amiaza cu mine sau sotul meu. Plus ca noi suntem in cautare de prieteni de joaca pentru zilele de iarna, asa ca la iarna, cand va fi frig si urat tare, tare va asteptam pe la noi. Si pe oricine care are copii de aceeasi varsta cu Stefi. Plus, mie imi place tare mult Tatarasul, sunt o gramada de locuri de joaca, multa verdeata si liniste.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Oana, cam asa ceva vreau si eu, ma gindeam la 1 mil pe luna (deci o data pe saptamana, 6-8 ore), numai pentru curatenie.

Eu am acum pe cineva, vine cam o data la 2 saptamani, ma ajuta pe mine sau pe sotul meu la curatenie (depinde cine este "de servici") si ii dau 250.000, dar as vreau sa o schimb.


Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Darria, am vazut pozele, sunteti niste frumosi, iar pozele sunt reusite. Casa de piatra! A, si ati avut cununia religioasa la aceeasi biserica ca si noi, sper sa fiti la fel de fericiti.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

fetelor, nu stiuti un om care sa puna gresie si faianta? unul serios si care sa fie disponibil cat de repede posibil? va rooogggggg.....


Ramonika si pisicile Vladutz Bubulina Maritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Chiar ma intereseaza si pe mine cat se mai "da" pt curatenie...
Si se plateste cu ora sau sta pana termina ce are de facut?

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diaan spune:

chear nu ma poate ajuta nimeni cu un nutritionist?
ca habar nu am unde sa caut?
ca nu gasesc nimic pe net si m-am cam saturat sa caut...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

sal`tare, nu stiu nutritionist, nu stiu om care sa puna faianta si care sa fie din iasi da` stiu oana (ghinetz) ca ti-am dat pm si nu vrei sa-mi raspunzi! <alacarerinjeste>, nu-mi merg icoanele

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput