Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 64

Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 64 | Autor: martha78

Link direct la acest mesaj

haideti aici la un nou capitol cu un sir lung de

Simonette, eu am facut gravibinon tot dupa ovulatie de 2 ori, 1/sapt si utrogestan vaginal in acelasi timp.

Graviduta lunii August 2005 este:Catrinel 17 - Cap. 49
Gravidutele lunii Septembrie 2005 sunt:
CamiM - Cap. 58
Megbeng - Cap. 59
Virgi - Cap. 61
Shoricutza - Cap. 62

Daca poti sa-ti imaginezi victoria, poti si sa invingi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

MARTHA please lista noastra de gravidutze........

"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Ce pustiu e duminica pe forum... si eu handicapata in pat, cu trei gauri in mine.
Eu inca mai am dureri, dar mi-a spus doctoru ca mi-a lasat mai mult lichid in burtica ca sa n se formeze din nou aderente. Voi care ati facut laparo, cam in cat timp ati fost ati scapat de crampele din burtica?

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

asa e, in weekend e mai pustiu, iar in timpul saptamanii fetele parca sunt mai active; e bine de cele care se pot uita pe DC chiar si la serviciu, io din pacate nu pot...

Daca poti sa-ti imaginezi victoria, poti si sa invingi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

CAMI frica mea nu e aia ca mor. Frica mea e aia ca nu ma mai trezesc din anestezie, ca voi fi dusa cu pluta zile in sir.....ca ma va afecta intr-un fel anestezia. Vad anestezii generale si ajut la anestezii generale 3 zile pe saptamana si vad cum se trezesc unii pacientii ca-mi vin fiori.....De aceea....

"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Danagie - nu stiam ca lucrezi in domeniu. Despre mine pot sa spun ca am fost extrem de viteaza. Eu cred ca tzine mult si de tine. Eu am 50 de kile, 1,69, nu mancasem si nu dormisem 3 zile si totusi n-am lesinat, n-am vomitat decat o data si asa cocosata de durere m-am deplasat cat am putut de mult.
Eu zic ca de multe ori avem temeri nejustificate pe care trebuie sa le depasim. De ce nu ceri rahi? Cu aia vei fi constienta tot timpul daca ti-e asa teama de generala

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Danangie, trebuie sa-ti impui sa depasesti teama, eu am facut 2 anestezii generale si m-am trezit repede dupa fiecare, dureaza ceva pana iti revii de tot, dar e OK pana la urma, doza va fi in concordanta cu durata interventiei

Daca poti sa-ti imaginezi victoria, poti si sa invingi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Buna seara la toata lumea.
Am facut testul de ovulatie (acelasi ca in perioada antemergatoare menstrei) si a iesit negativ. Va amintesc ca am avut doua teste pozitive in 2 zile diferite,inainte de rusi, linia de test crescand in intensitate in a 2-a zi de testare. Deci, eu sunt convinsa ca a fost avort menstrual.
Va doresc o saptamana super buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

ALEXIA si ai aflat care ar fi cauza acestui avort? Se poate face ceva pentru a evita avortul mestrual? Off, cat de rau imi pare.....

MARTHA, CAMI va multumesc pentru sustinere. Poate pana la urma ma decid. Astept sa termin acest tratament naturist pentru chist, fac eco si in functie de rezultat voi decide.

"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca1977 spune:

Fetelor,iata-ma si pe mine aici...sunt pe ultima suta cu nunta....sambata viitoare o sa fiu mireasa...de-abia astept....
Sa va mai spun una: trebuia sa-mi vina CM pe 1 oct. si supriza....inca nu au venit rusii, ma doare burta asa vag, nici nu stiu ce sa mai cred...simptome de bebe nu prea am....sa fie dereglare din cauza stresului??? As lua maine un test sa vad care e situatia...tineti-mi pumnii...va spun maine...Pupici.

Albumul nostru
Mai am...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Ratzusco.. felicitari si casa de piatra. Si poate e bebe!! Mai bine nu te mai gandesti, ca acum ai altele pe cap.
Si sa fii o mireasa frumoasa!!

cami

Mergi la inceput