Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 64

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgiiana spune:

Stie cineva daca are efect negativ faptul ca o ridic pe nepotica mea in brate , asta in cazul in care as fi gravida , pana in a 10 a zi cand se stabilizeaza sarcina?Ea are aproximativ 10 kg.Pana la urma cum e cu perioada pana se fixeaza sarcina? E de 10 zile, parca asa am citit prin postari.?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Martha! Acata zi esti de la ovulatie??? Nu-mi spune ca in ziua 30, ca te iau de manuta si ne facem surori!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Ratzusco! Casa de piatra si iti tin pumnii sa fie bb!Sa nu ne tzii in suspans te rog!!! Sper sa ai parte de o vreme mai frumoasa la nunta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

ratzusco, nuntile-s cu noroc la bebei..mai ales daca e nunta ta ;) si eu nu sunt singurul exemplu in sensu asta, sa stii..tinem pumnii la mireasa!!!

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)
5+

pozne de-ale mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Eu cred ca o sa Noapte buna si maine dimineata de cum fac ochi... ne revedem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Daca intr-adevar exista D-zeu, de ce mi se intampla numai mie toate rautatile? De ce nu ma fereste si pe mine, de ce nu-mi pune sufletul in pace? De cand m-am nascut am avut o viata grea si urata. M-am nascut intr-o familie saraca, cu un tata care bea si o batea pe mama. Cu un tata care cheltuia tot salarul in bingo sau la poker. O copilarie cu dorinta de a avea o jucarie, o adolescenta cu dorintza de a avea si eu blugi ca , colega X, sau pulover din mohair ca , colega Y. Am crescut si am decis sa plec spre Italia, si am trecut prin multe ca sa ajung aici: prin trecerea ilegala a granitelor, prin clandestinatate, prin accident de masina de m-a luat pe sus de pe trecerea de pietoni de mi-au sarit toti dintii din fata si timp de 7 ore cu hemoragie inghinala, am trecut prin crize puternice de bani, pentru ca mi-am adus fratii aici si i-am intretinut mult timp pe banii mei, am trecut printr-un accident de masina si prin crize cu al meu ca nu-s buna de nimic, am trecut printr-un accident de mototcicleta la un pas de moarte, ..............acum cand abia abia ne puneam in picioare cu partea financiara..............in seara aceasta fetelor AM FACUT UN ALT ACCIDENT DE MASINA!!!!!!!!!!!SUNT RUINATA! VREAU SA MOR! NU-MI EXPLIC DE CE SA MAI RAMAN SA FAC UMBRA DEGEABA PAMANTULUI.SUNT UN ESEC LA CASA OMULUI. NU SUNT BUNA DE NIMIC.SI TOCMAI AZI CAND E ZIUA MAMEI MELE.TOCMAI AZI CAND ERA MECIUL ATAT DE MULT ASTEPTAT DE ALIN.SI TOCMAI AZI ECHIPA CU CARE TINE ALIN IA BATAIE.MERGE TOTUL PE DOS. Nu mai pot.As vrea sa dispar pentru totdeauna.Sa nu mai exist.Sunt ruinata.

"Dragostea este un lucru simplu si profund. Este un fapt de viata, nu o iluzie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca1977 spune:

Multumesc fetelor pentru incurajari...va zic maine daca e ceva nou...pupici si noapte buna!!!! Ce bine ar fi sa fie , dar nu stiu ce sa cred...ma incearca putin burta....offff, hai ca vad ce se intampla pana maine...

Albumul nostru
Mai am...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Buna seara fetelor,la noi ploua "de rupe"!!

Danangie scumpa nu mai vorbi asa ca ma sperii....iti inteleg foarte bine supararea,revolta,chiar si sentimentul de inutilitate si disperarea....dar nu mai spune asa...
NU ESTI IN PLUS PE LUME!!! Si nu vrei sa mori ca ne esti draga la mai multi...Esti doar obosita si ai nevoie de liniste...Esti prea stresata si de astea se intampla atatea....
Stiu cum e ca si eu am perioade lungi cand nu-mi iese nimic si tare in plus ma simt...Din pacate de mult nu-mi mai revin prin forte proprii dar ma agat de cei din jur care mai mult ma tarasc dupa ei si...mai ies la liman....
Hai pui,fruntea sus! Uite eu te tin in brate pana te mai linistesti ca nu esti singurica,simti?
te rog linisteste-te si nu mai lua totul asa de in tragic!!
Culca-te sa te odihnesti ca "noaptea e un sfetnic bun"!!!


Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

danangie, fata frumoasa si curajoasa....nu fi asa amarata! tu esti ok? nu ai patit nimic? mai erai cu cineva in masina?
nu ai asigurare ceva la masina? cat de grava e situatia? povesteste-ne mai amanuntit..uite, cand o alta prietena de pe forum a avut probleme, a pus lumea mana de la mana si a iesit fata din r-a-h-a-t..hai, ca se poate! zi-ne mai multe..hai, ca nu esti singura, sa nu uiti asta...ai mutle prietene aici..si nu suntem chiar virtuale..imediat ne materializam!

cat despre copilaria ta, ce sa zic? lucrurile astea nu pot fi schimbate, DAR tu o sa oferi copiilor tai mult, mult mai mult si o sa te simti atunciimpacata, ai sa vezi!

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)
6+

pozne de-ale mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Ratusca iti tin pumnii...
Iepurica te si iarta-ma ca nu am fost in stare sa iti raspund....sper sa o fac maine...
Miro,ce a patit Cata,de ce e in spital? Mai sti ceva de ea?

Va pe toate si va doresc o saptamana fara ploi...

Ina

Mergi la inceput