Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari(60)

Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari(60) | Autor: Mirona

Link direct la acest mesaj

Bine ati venit!

Sa fie cu noroc!!!

Graviduta lunii August 2005 este:
Catrinel 17 - Cap.49
Gravidutele lunii Septembrie 2005 sunt:
CamiM - Cap.58
Megbeng - Cap.59

aici aveti :www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57538&whichpage=1" target="_blank">cap. 59

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

OOOOOOOO!!!! Avem capitol aniversar!!!
Avem o graviduta, avem si un baietel, avem si optimism....., sa te tot bucuri de viata in acesta situatiune....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!!!!! Vreau si eu un bebe
Poate ca am fost cam dura astazi cu sotul meu, dar din cand in cand cred ca simte nevoia sa il scutur. Oricum nu l-am sunat deloc azi, iar pe la ora 12.30 m-a sunat sa ma intrebe ce fac, i-am spus ca imi este foame si ca vreau sa merg acasa sa pap ceva si m-am pomenit cu el la mine. S-a purtat fffffffff frumos, dar..........durerea din sufletul meu este inca acolo. Oricum i-am spus ca luna asta sa nu imi mai spuna ca eu nu vreau copil si ca eu sunt de vina pt ca singura nu pot face bebe. Imi trebuie un pic de ajutor si apoi o sa il las in pace sa faca ce vrea.
Astept si eu in continuare sa vad ce iese.
Colegul nou nu este angajat sa ma ajute pe mine, ci sta doar temporar cu mine in birou pt ca birourile lor sunt in renovare. Chestia este ca ma enerveaza de mor. Este unu din ala nu nasul pe sus de iti vine sa il iei la pumni.
RATOIULE fiecare cu parerea lui. Oricum nu stii exact care este situatia mea, asa ca te iert. Lasa ca ii face bine sa fie zgaltait putin din cand in cand, ca poate asa isi da seama care ii sunt prioritatile.
Acum ies ca am iarasi o caruta de lucruri de facut, dar intru maine.
Sa aveti grija de voi.
Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata "sunt prea fericit".

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Doamna profesoara, stiu ca nu trebuie sa te pui niciodata cu o femeie refuzata in pragul ovulatiei, dar am si eu ceva de spus: cre' ca daca sunteti suparata acasa, nu trebuie sa ne dati bataita prea rau, noua, elevilor vorbareti, caci noi nu v-am refuzat aseara nimic.
Cre' ca nici colegu' temporar de birou, cel nou si cu nasul pe sus, nu v-a refuzat aseara, deci fiti blanda cu noi, nu mai daaaaaati asa tare, caci sa vedeti ce seara frumoasa va asteapta, daca inceteaza ploile prin apartamentele dumneavoastra......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Mirona In tine mi-era salvarea de capitol nou.

Sa fie cu noroc aniversarea!!!
Cu ,sipentru toate de ...aspiratii




Ratoiule Ai in capitolul trecut niste intrebari... bune de filozofat.

MOana Ce zice nasucul tau de ovulatia mea? Azi (z13) TB a inceput sa creasca (36,4). Teste de ovulatie facute din z9 si pana azi: negative. Aseara am facut chiar doua ca pe la ora 22.00 ma durea nasol in dreapta. Ultimul : ora 10.00 (la munci). Mai fac unul cand ajung acasa dupa ce ma aprovizionez la o farmacie. Durerea a inceput vag de vreo trei zile, ieri seara a fost iar acum nu mai e deloc. in seara zilei nr.11. Ai vreo idee?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Iaca, inca un capitol... daca la fiecare s-ar lasa macar cu o graviduta ca la precedentu', in ritmul alert in care scriem cred ca am ramane toate anu' asta (Doamne ajuta!)

Felicitari Mengbeng, multa sanatate si sarcina usoara, si un bebe minunat!!! te mai rugam frumos sa ne pui si noua o "pila" la barza ca sa nu te lasam singura la gravidute prea mult timp!

Danangie, de prestat am prestat la greu, ... dar cu tine eu zic ca e suficient daca ati prestat 1 data si bine! oricum, al tau sotior merita o medalie pentru felul eroic in care s-a intors pe baricade dupa cazatura de rigoare...ce sa-i faci, pentru binele familiei, facem orice!

Catty, Cu subtilitati de cele mai multe ori ei chiar nu inteleg ce vrei tu! Nu e rea vointa, crede-ma, structura masculina ancestrala... Sfatul meu: aplica metoda infailibila si anume, spune-i direct (ai grija sa arborezi cel mai sexi zambet al tau!) ca ai chef de sex si ca in 5 min. il vrei in patul conjugal (sau unde vreti voi), gol, dushat, parfumat etc. Incredibil...dar functioneaza!

Ratoiule, chapeau cum zice francezu', te asteptam si pe viitor, si chiar am vrea sa ne mai impartasesti din opinii pentru ca, mie una, chiar mi se pare interesant felul analitic si realist in care vezi tu lucrurile. Plus ca o prezenta masculina echilibreaza si uneori chiar condimenteaza conversatia...

Din pacate trebuie sa va las... dar intru mai tarziu!


"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Bine v-am gasit la Cap. 60 (v-am zis eu ca prind acusica si suta de capitole ?)

Megbeng abia acum am reusit sa intru pe net de pe un calculator ce sta sa crape din clipa in clipa asa ca ma grabesc sa te felicit,sa fie intr-un ceas bun si sa fiti sanatosi! Doamne ajuta!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

Megbeng FELICITARI!sa fii sanatoasa si sa ai o sarcina usoara...

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

bine v-am gasit la un nou capitol
si daca 58 si 59 au fost cu cate o gravidutza....de ce nu si 60?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Mishu, tu ce mai faci pui? s-a vindecat bubita?

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

LA multi ani! la capitol aniversar spun si eu.
asa sa fie fetelor ... capitolul 60 sa aduca o noua gravidutza.
Cine se inscrie??? TOATE!!!

Fetelor ... mie sincer nu mi-a placut prestatia Ratoiului ... dar v-am lasat in pace. Nu are ce sa se bage in ai da lui Catty sfaturi.
La un asemenea insensibil i-as fi facut eu faze mult mai nasoale decat a primit el de la sotia lui iubita ... dar lasati-ma pe mine ca se stie ce scopioanca rea sunt.

Miro

Mergi la inceput