Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 58

Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari 58 | Autor: martha78

Link direct la acest mesaj

Si eu vreau poza miraculoasa...

Daca poti sa-ti imaginezi victoria, poti si sa invingi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catty spune:

CRISTINNA vreau si eu poza miraculoasa. Daca face minuni, asa cum spui tu, atunci poate ne ajuta si pe noi. Adresa mea de e-mail este iliecata2003@yahoo.com
M OANA discutiile cu tine mereu imi fac bine si ma ajuta sa inteleg multe lucruri. Nu stiu ce ma faceam daca nu ma sunai azi dimineata. si sa imi dai o veste buna, ca de abia astept.
Urez si eu un bun venit calduros noilor noastre colege de suferinta. Sa stati cat mai putin pe la noi, nu spun asta din rautate, dar sa treceti repejor la gravidute.
Acum sper ca o sa plec si eu acasa. Va pe . Sa aveti un week-end odihnitor. Inca o data multumesc pt urari, sunteti niste scumpe.

Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata "sunt prea fericit".

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

lachione Esti bine venita si transferata oricand. Mai ales ca urmeaza transferul la .
si de la mine!
Eu ziua 2. Aceeasi barca. Acelasi drum ().

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Marinna tu spuneai de teste de ovulatie. Ia spune pui ce fel sa folosesc, cate, cum, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

lachi De la fetele de pe forum am aflat ca cele mai bune sunt cele de la "Dr Sigur" (88.000 lei 3buc.) si cele de la Novamed. Pana in ziua 9 nu ne stresam cu ele . Numai le achizitionam ca sa le avem pregatite. Eu am setul complet de 6 la indemana. Zilele astea ma gandesc din ce urina sa le testez(de dimineata sau de pe la pranz) ca sa ma pot incadra la modul "perfect" cu in cele 24 de ore ce urmeaza testului pozitiv in care ovulatia are cele mai mari sanse sa se produca. Pana luni sper sa termin cu calculelelelelele matematice si revin cu noi amanunte pentru tine. Promit!
Luni ne "intalnim " pe aici si iti spun toooooot ce-am aflat de pe aici sau de prin alte locuri.
De testat n-am facut-o decat luna aceasta si numai unul care a iesit negativ si am presupus ca trecuse ovulatia. Deci nu mi-a folosit. Dar luna asta fac calcule complete: teste de ov.+temperatura bazala+ simptome. Sa vad ce-mi iese.... TB am inceput tot saptamana asta sa o monitorizez.

Daca cineva ne mai poate ajuta il ascultam cu multa placere si interes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Deci cam cate ne-ar trebui? minim 6 luna asta? Si daca azi se chinuie rushii sa-mi vina incep cu temperatura bazala de azi? OK mai vorbim luni si-mi spui ce mai facem. Io imi aduc aminte ca am facut odata o cutie de vreo 3 parca, nu le luasem din romania, n-am inteles nimic de pe prospect, ca scria in suedeza si le-am stricat pe toate intr-o zi. Saptamana viitoare vin si eu la mama la BV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Buna, fetele! Sa aveti un weekend frumos si plin de iubire, iar sapt. viitoare sa auzim numai vesti super bune!
Ingeras, ader si eu la ideea ta cu cercul cat mai mare de gravidutze; cine se mai baga?
Cata, capricornii sunt niste dulcici daca stii sa le respecti principiile si sa nu fortezi nota mai mult decat trebuie (vorbesc din experienta proprie - al meu "suflet pereche" este un scump de capricorn).
Iepurici, multam de urare pt. ziua de ieri!
Amely, daca trompele sunt bune, de ce mai e nevoie de laparo? Eu una nu as face!
Cami30, daca laparo rezolva problema, eu te-as sfatui sa nu mai stai pe ganduri!Si nu esti proasta deloc! Minunile se intampla cand nici nu te astepti! Pana atunci, bucura-te de minunea pe care o ai deja si nu te mai gandi la altceva!
Catty, inca o data La multi ani! Sa ai parte cat mai curand de bucuria de a fi mamica!... O feliuta de tort vreau si eu!...Distractie placuta!
Laurica, pupic pt. mamica si pt. pui din burtica!
Onuta, mercic mult de informatii; deci, inteleg eu, ca acest raport este pt. ziua 3, nu si pt. analizele de ziua 14 , 21!Referitor la durerile de ovulatie, eu le am cam 2-3 zile; cred ca foliculul creste , dar pocneste mai greu la mine!Si in plus de asta, in aceste zile am mucus egg! Cam asa interpretez eu!
Miro, mercic si tie!
Avalon, sa fie cu ochisori luna asta! Bafta!
Mihaela,Danutza pupicei la fete!
CamiM, BEBE va sta cu voi de data asta! Ai grija de tine!
Lachione, primim transferuri, cum sa nu! Imi pare rau de nereusita, dar sigur dupa ploaie vine soarele! Trompita ta nu se poate trata? Cu testele de ovulatie... stiu ca se fac mai multe, dupa-amiaza si ca din momentul in care se pozitiveaza urmeaza 24-48 ore pana ce foliculul face poc!

pentru toate fetele!
http://www2.fertilityfriend.com/ticker/c9a56/ttc.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Buna seara, fete frumoase!
Iata vin si eu intr-o frumoasa zi de toamna, numarand zilele din calendar (ce banal suna, nu?). Am o somnolenta ce nu s-a vazut, nu stiu de unde mise trage, ca dimineata nu ma mai pot trezi, suna ceasul si nu-l aud, eu care eram o matinala... Dorm pe mine si ziua... Sa nu-mi ziceti ca astea-s simptome de sarcina ca nu va cred, e prea devreme pt alea-alea, sunt abia ziua 4 dupa ovulatie, ce naiba!
Marrina, deci asa cu bicarbonatul, ai zis ca se amesteca cu apa fiarta si racita un varf de lingurita (sper ca am inteles bine). Cu cat timp inainte de prestare se face spalatura, draga mea? Si de fapt care-i rolul bicarbonatului? Il pot inlocui cu Tantum Rosa (desi n-am avut niciodata vreo infectie)? Iar trecidul zici tu ca subtiaza fluidele. OK, daca eu am folosit Robitussin (varianta fara antibiotic), crezi ca e bine? Ca vad ca tu esti o enciclopedie in domeniu, lumineaza-ma si pe mine...
In continuare vad ca absenteaza Motzunica, si nu stiu de ce...
Lachione, de ce nu faci monitorizare? Mie mi se pare mult mai sigura decat testele de ovulatie, am incercat si eu si m-am umplut de nervi cu ele, in primul rand ca nu furnizeaza informatii CERTE, si apoi oricum te usuca de bani... Io am gasit un cabinet aproape de casa unde toata monitorizarea ma costa 50 ron, indiferent de cate ori ma duc... Si asa stiu sigur cand am ovulat... Parerea mea...
CAMI, LA MULTI ANI si felicitari pt sarcina! Sa fie intr-un ceas bun!
Hai ca mai citesc din urma si revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Lachione, bine ai venit printre noi! Ti-am mai citit mesajele si imi pare rau de nereusita ta.
Cu testele de ovulatie i-am scris eu mai demult un mesaj Marrinei cind e recomandat sa incepi, in functie de lungimea cm. Incerc sa il gasesc si iti trimit link-ul. Dar Carmen.cita are dreptate, e mai sigur cu monitorizare.

Princess,

Cristinna, vreau si eu, te rog, poza aia miraculoasa.
dana_const@yahoo.com

Amely, m-am uitat acuma la pozele tale de la Paris si m-a apucat asa o melancolie...

la toate fetele!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

Buna fetelor,azi am fost la Dr. ptr monitorizare Ziua 15 E= 7,2; OS= 11,5; 10,3; este vorba de endometru si foliculi pe ovar ...luni merg iar Azi mi-au iesit si analizele; CMV, Rubeola am avut am anticorpi IgG este pozitiv, Iar HCV, Toxoplasma, Chlamidia, HBS, Listeria IgG,IgM negativ... Sper sa n-am CM anovulatorii...


Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Barbye, cate zile are cm la tine? Daca este mai lung de 28 zile, undeva pe la 34 zile cred ca sunt ok valorile, daca ovulezi prin ziua 20, cam asa... Mergi in continuare la eco si vezi ce se intampla. E prima ta monitorizare? Analizele sunt bune.
Vezi ca te felicita duminica lumea de zor pe la "oligospermie", cred ca nu ai mai intrat pe acolo, oamenii sunt niste draguti...

Mergi la inceput