Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari -57

Endometru, ovulatie, temperaturi, monitorizari -57 | Autor: Carmen.cita

Link direct la acest mesaj

Buna seara!

Bun venit la capitol nou si sa fie cu noroc!

Va astept cu vesti bune si la cat mai multe !!!
Graviduta lunii August 2005 este:
Catrinel 17 - Cap.49

Sa fie intr-un ceas bun!
Urmam cat de curand noi,Aspirantele de la "Endometru"....


Aveti aici Endometru,ovulatie,temperaturi ,monitorizari 56: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56411&whichpage=1

---------------------------------------------------------------------

Iata de ce eram asa vesela ieri, simteam eu... vin de la monitorizare, ziua 13, am o colectie de foliculi de toaaaata frumusetea: 25 si 20 mm , iar endometrul de 10,5 mm!!! (si de obicei cand faceam stimulare cu clomifen bietul de el abia ajungea la 6-7 mm), mai am pe o.d un amarat de folicul de 10 mm, dar sunt convinsa ca a mai fost acolo unul, pt ca dimineata am avut intepaturile specifice in dreapta! o fi plecat la plimbare deja... Ce ziceti? Io zic ca stau bine, nu?

Dananghie, tare rau imi pare... nu avem ce face, o luam de la capat de fiecare data... Uite un de la mine sa-ti treaca, desi stiu cum e, ca nu-ti mai arde de nimic...


Isabeluta, Princess, suntem deja 3 balante pe aici, e si normal sa ne placa toamna!

Iepurica, te iertam de data asta, ca stim ca mergi mereu in delegatii, dar sa ne dai raportul COMPLET, tot ce ai mai facut, da?

Mari-lu, ai vazut ca totul e mai usor cand vorbesti de la suflet la suflet?

Mirona, sa stii ca ma gandesc mereu la tine, faza cu depresiile mi-e atat de cunoscuta... dar te rog eu cand mai simti ca iei usurel la vale, intra aici si da un semnal, sa vezi cate fete sunt la unison... nu uita, toate ne dorim un copilas cu toata puterea fiintei, de aceea ne vom ajuta una pe alta si ne vom sustine, cu un sfat macar...

OANA, imediat vin si dincolo sa va salut (sper ca nu v-ati dus la patuturile voastre inca)...

CAMI, acum am vazut, m-ai 'luat', valorile sunt SUPER pt ziua 10!!!

Va pup pe toate, si mai am de citit, ca n-am apucat...






Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Mirona... degeaba prestez pentru ca am trompele infundate... Fac monitorizare pentru prima data ca sa vedem daca ovulez sau nu, dar la HSG mi-a spus clar ca am trompele obturate asa ca ma pregatesc de laparoscopie...
Deci daca e bine cu ovulatia.. oare dupa laparo o sa am vreo sansa in caz ca-mi repara trompele? OF...

cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

CAMI, intr-adevar laparoscopia iti poate rezolva problema cu trompele, de fapt cred ca e singura solutie... cand faci laparoscopie si cu cine? Iti tin pumnii sa se rezolve, dar sa stii ca dupa aceea nu vad nici un impediment, la monitorizare te prezinti fff bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Carmencita... luna viitoare cu dr T. Mi-e o frica de mor. Oare imi strica buricul? ca de gaurelele de pe ovare nu mi-e teama ca se ascund... da' la buric tzin ca la okii din cap:)

Multumesc mult de lamuriri, sper sa fie totul bine


cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Carmencita... luna viitoare cu dr T. Mi-e o frica de mor. Oare imi strica buricul? ca de gaurelele de pe ovare nu mi-e teama ca se ascund... da' la buric tzin ca la okii din cap:)

Multumesc mult de lamuriri, sper sa fie totul bine


cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Daca faci cu dr. T, esti pe maini bune! Stai linistita ca nu-ti strica buricul! Spune-mi, ai facut cumva analiza pt chlamydia? Care ar fi cauza infundarii trompelor? La laparoscopie vei afla cauza daca nu o stii.

MIRONA, nu stiu daca ai citit povestea de succes a lui Danais, pe mine m-a impresionat mult, fiind una din primele lucruri pe care le-am citit aici pe forum, dar mi se pare ca seamana mult cu situatia ta: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=19306. Nu stiu daca trebuia sa renunti la plantute, eu cred ca ne pot ajuta mult... Te rog, citeste si despre raportul FSH/LH si despre efectele vitexului si a semintelor de marar in cazul acelei fete care avea aceeasi problema: ovare polichistice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Va scriu scurt acuma, vreau sa va pe toate fara nici o exceptie!

Cami30, bine ai venit din concediu si sa nu-ti fie frica de laparo. Iti tin pumnii sa fie bine si iti trimit un de incurajare. Mai vorbim pe mail, OK?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

!!!!O noua buna dimineata pentru toate fetele de pe ...traseul spre !!!

Princess Mai sunt 24 de zile din luna asta deci ai timp sa ajungi pe listuta aia. Totusi poti sa te grabesti. E coada la doua liniute. Dar se da la toata lumea. Spilul e cine prinde urma....scapa turma....

catty LA MULTI ANI!!! si pe ziua de azi...si !!!

cami30 De acord cu Mirona.Stai foarte bine la acest capitol. Dupa laparoscopia pentru desfundarea trompelor vei avea sanse multe-multe-multe. Traseul va fi liber pentru "intalnirea" romantica

Mirona Luna asta trebuie sa dea roade stimularea.
Mama lui de Clomifen...

carmen.cita Multumim de capitol nou ca era cam inghesuiala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Carmen.cita merci de link ... o mai citisem o data ... si parca nu mi s-a parut atat de aproape de cazul meu. Nu stiu ce sa zic .. . io tot timpul imi spun ca eu sunt unica ... nici un alt caz nu e ca al meu ... dar nici nu vreau sa ma chinui prea mult. Am deja un an si 5 luni de cand tot incerc.
Cand aud in jur ... lasa ca o sa ramai, lasa ca o sa fie bine ... sau mai rau ... eu am asteptat x ani ... si tot o venit ... cand ma gandeam eu mai putin; sau mai du-te si tu la biserica -
imi vine sa apuc campii.
Uneori am putearea de a spune: lasa-ma in durerea mea ... dar alteori ... nu ... si asa pic in depresii.
Am fost o tira OFF TOPIC. Sorry.

Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Pentru fetele care au mai facut monitorizare, ajutati-ma si pe mine cu un raspuns: este posibil ca un folicul in loc sa se dezvolte sa intre in involutie? Cam cu cat se dezvolta un folicul pe zi?
Eu sunt foarte suparata, , am fost in ziua 8 la eco si aveam un folicul de 15 iar in ziua 12 aveam 2 foliculi din care unul de 11. Nu se stie sigur ce s-a intamplat, dar vreau sa stiu daca sunt sanse ca sa mai creasca pana in ziua 15 cand se presupune ca voi avea ovulatie. Sau poate cu valorile astea nu am nici o sansa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna dimineata fetelor,
CARMEN.CITA sa iti traiasca foliculii si endometrul si sa fie intr-un ceas bun.
MARRINA multumesc inca o data pt urari. Sincera sa fiu, cu cat se apropie ziua de 9 cu atat sunt mai "stresata", simt ca inbatranesc si nu se intrevede bebe la orizont, si asta ma omoara, desi cred ca si tu cunosti senzatia asta.
Eu nu stiu ce sa mai cred. Azi noapte m-am trezit iarasi cu ureghile bubuind, totul se invartea cu mine, si m-a luat o raceala din cap pana in picioare, de parca era raceala mortii.Asta a fost senzatia mea. De abia m-am tarat in patru labe pana la baie sa imi dau cu apa pe fata si sa incerc sa imi revin. Nu imi explic ce se intampla cu mine. De la sarcina nu poate fi pt ca deja se anunta rushii, dar cert este ca ma simt ffffffffff rau si asta vad ca mi se intampla o data pe saptamana, si numai noaptea. Trebuie sa merg la doctor dar nu am nici bani si nici timp, asa ca astept sa vad ce va fi.
ANDICULEnici o urma de bani. Cei de la banca mi-au spus sa le aduc o copie dupa chitanta de la posta si or sa incerce ei sa afle ce s-a intamplat.
M OANA si MADANA sunteti bine fetelor? Vad ca nu ati prea intrat zilele astea.
Gravidutelor sper ca la voi totul decurge "conform planului".
Acum ies dar vorbim mai tarziu. Sa aveti grija de voi.
toate
Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui nicoodata "sunt prea fericit".

catalina

Mergi la inceput