Oligospermie (8) - putini, da' buni!

Oligospermie (8) - putini, da' buni! | Autor: Natasha71

Link direct la acest mesaj

Inainte sa plec, deschid un nou capitol, plagiind pe Teodora:

Si sa intrati pe usa asta cu vesti cat mai multe si mai bune si cu veselia si optimismul de pana acum!

Fosti oligospermisti, in prezent viitori parinti: Titelu

Va urez o seara frumoasa!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

Cam timizi azi dragilor.V-ati molipsit de la gigei?
Va urez noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Sara buna, dragii mei! La mine e seara, la voi dis de dimineata...

Nu am reusit sa va scriu pina acuma, azi am fost sa vizitam Alcatrazul. Am reusit in fine, ca pina acuma de cite ori am fost acolo nu am reusit sa ajungem, toate biletele erau vindute. Tare trista si apasatoare atmosfera pe acolo... Dra oricum merita sa vezi...te face sa te gindesti la multe lucruri...

Cramen.cita, ai un suflet de aur, si eu sunt ca tine: maidanezii... A fost singura data cind am iesit pe strada sa protestez pentru ei, nici eu nu suport sa vad imagini din astea, nici macar la documentarele cu animale salbatice care ataca alte animale nu ma pot uita. Imi ramin in minte timp de multe saptamini si mi-e imposibil sa le sterg...

M Oana, ai luat pauza de weekend? Ce faci... cumva? Sper sa fie cu folos. la fata.

Greuceanu, chiar ca slaba miscarea pe aici, ma asteptam sa am ceva mai mult de citit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

LUMEEE, LUMEEE... a fost oligospermica sa faca un shoping in castel la Sighisoara, ca de castelele de la Bucuresti s-a cam plicti' si-ntre timp nimereste in alt salon deschis de coana Natashica de prin internet caffe-uri.
Avem una bucata banc senzational pe usa vechiului salon, avem un strigat de veselie dispre patul Carmecitei, avem una bucata normospermista dezamagita de lipsa noastra de mobilitate si-un Greucean care afirma, monser, ca ma intelege partial.
Coane, io nu ma exprim pana nu culeg informatii din toate colturile spitalului nostru forumistic, pana nu dau o raita prin toata literatura si istoria universala, asa ca tre' sa fugi dupa nebuna, daca chiar vrei sa intelegi ce spune. Io sunt in stare in urmatoarea ora sa ma urc in avion, sa beau o cafea in Parisul meu vesel si sa vin sa va aduc niste suvniruri frantujesti, asa ca nu va puneti cu zgubilitica, ca acum va improasca si cu poeme proprii..., de sa va vad atunci... Oare cata credibilitate mai am???
Dar la Sighisoara zau ca am tras o fuga ieri... Azi inca nu am hotarat directia, dar tot una luuunga va fi .... Boala de familie!
Daca Danutza adusa de mine icisa pleaca sambata sa vada Alcatrazul, cea mai tare inchisoare, va dati seama cum e prietena ei. Am povestit din grozaviile mele vieneze, londoneze, pariziene... pe la 'endometru', asa ca va iert de data asta si iar refuz sa ma fac inteleasa de semeni....
Dar va prindeti voi de limbajul meu antidepresiv, pana la urma....
Vaz ca s-a deschis si un capitol serios despre azoospermii terminate cu copii. Noi cu 20-50 mil nu reusim si altii.... ne rad in nas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

LA MULTI ANI, Barbye! Tot ce iti doresti sa se implineasca, multa fericire, sanatate si succese!

OANA, cel mai bine e sa inchizi ochii si pui un deget pe harta! Oricum, oriunde iti vor calca astazi pasii, iti doresc sa respiri aer proaspat, si la intoarcere sa pui pe hartie povestioare frumoase, asa cum ne-ai obisnuit!

Danutza, exact asa sunt si eu, nu suport imagini cu violenta, pur si simplu nu ma pot uita... Mai sunt cateva zile si vii in Romania, nu? Aici toamna deja a venit, desi e insorit, totusi soarele nu mai are atata putere, e o racoare foarte placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Carmenico, la 'endometru' bag mana in foc ca nu te-a cuprins melancolia tomnatica si vaz ca de la mucusul preovulator, uite o melancolie in varf de pana de bonetica.... Esti de-a mea, beneficiezi de un curcubeu intreg de sentimente!!!!
Ma duc sa-l anunt pe al meu, ca azi punem degetelul pe GPS, conectam cutia automata la masinuta si o lasam sa ne teleporteze unde doreste, intre timp eu lucrez la romanele mele oligospermiste, sa nu va dezamagesc....
Barbye
Teodora care e scoruuuuuulllll????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Salutare, dragi oligospermisti nebuni de legat si nu numai!
Vad ca nu v-a pierit obiceiul de a da petreceri in pijamale , la ore mici si in plus de asta va tineti de bauturici, de yoga, de bancuri, de ocheade,..... Asa da! Mai zic si eu!
Nicoma, iubita, cum sa uitam ca tu ne-ai dat titulatura asta plina de speranta - putini da' buni - pe care Titelu tocmai a confirmat-o pe bune! Hai, lasa toate relele si stai aici langa noi: sigur iti va fi mai bine!
Ionica, lupta in continuare! Macar tu stii ca se poate, iar asta e mare lucru!Noi suntem cu tine, iar tu stii asta, nu?
Titelu, m-ai zapacit cu orele tale matinale de inviorare! Frate, somnicul de dimineata e cel mai dulce pt. mine!
Da' ia zi tu despre Matza si Matzul: ce fac ei?Ii lasi singurei?
Greuceanu, zisesi de catina ca nu are gust bun? Alui meu sot i-am dat capsule Ulei de catina + Coenzima Q10 forte!
Onuta, eu cred ca nu esti in faza postovulatorie, ci in cea de gravideala! Hai, da-ne un motiv real de bucurie; eu de-abia astept!
Barbye, La multi ani! si iti doresc doar atat, dar din suflet: !

Sunt si eu iubitoare de animalutze si mai ales de maidaneze; maidaneza am si eu: matza cu comportament de caine!

Plimbari reusite va doresc pt. ziua asta superba de toamna!

pentru toate fetele!
http://www2.fertilityfriend.com/ticker/c9a56/ttc.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Uite ca si Princess este de parere ca ziua asta e superba!
In alta ordine de idei, constat multe absente pe aici... OANA, nu cumva pacientii s-au mutat cu perfuzii cu tot 'dincolo', oare au schimbat si salonul si spitalul ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Printesa buna, eu, conform si spuselor filozoafei Carmenica sunt gravida amatoare la creieras de prima luna sau de saptamanile 1-4, de la onorabila varsta de 14 ani. La profesioniste, de saptamana 5 macar, nici un ochisor nu am introdus, dar vine ea si victoria asta...
Rezultatul acestei luni abia pe miercuri il astept, pana atunci stau de plimbari si poescioare, ca ma feresc sa cad de la inaltimi mai mari decat Everestul....
Dar sunteti siguri ca veti rezista urgiei mele de optimism, cand va suna sorocul sa va dau vestea cea mare???? Fiti atenti ce va doriti, ca la ce semne de gravideala psihica am....!!!!
Deci 'dincolo' a plecat toata lumea, sora sefa?? Pai sa-mi strang perfuziile repede, ca poate prind un Titel vanjos din urma, asta daca Matza lui nu nimereste in perfuziile mele cu o labuta dragalasa de-a ei... La ataaaac, 'dincolo', ma marssss!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

OANA draga, atunci cand vei face anuntul sunt sigura ca vor fi focuri de artificii si o vom pune de-o petrecere cum nu s-a mai vazut!

Am intrebat si eu ... am vazut ca lipsesc, dar poate m-am inselat...Faci tu inspectia? Si vezi si daca si-au luat vitaminele, stii bine ca devin dificili cand nu sunt sub tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Ador sa fug prin saloane, mai ales in timp ce al meu e la capitolul, dar descreierata cum sunt, din lipsa de timp, desigur, am o imeeensa dilema: unde au pus, fratele meu salonul mamici insarcinate si cu copii perfect sanatosi in brate, indiferent de metodele aplicate???
Gasesc tot felul de alte saloane, dar idealul asta pe unde l-o fi ascuns Doamne-Doamne???

Mergi la inceput