Oligospermie (7) - putini da' buni

Oligospermie (7) - putini da' buni | Autor: thea_m

Link direct la acest mesaj

Uite ca deschid eu usa unui nou salon, daca nu va e cu suparare.
Si sa intrati pe usa asta cu vesti cat mai multe si mai bune si cu veselia si optimismul de pana acum!
Va urez o noapte frumoasa!

Fosti oligospermisti, in prezent viitori parinti: Titelu
Teodora

Poze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns titelu spune:

Aysha de la 6 mil/ml am ajuns la 14 mil/ml in urma plantelor, pregnylului si nicidecum a medicilor in care tu te increzi ca iti vor oferi luminita de la capatul tunelului. Dupa 4 spermograme la care valorile erau date pe spate, am ajuns sa stau cu urechea pe buric datorita medicinei alternative. Pe urologi ii trag in teapa, basca lor de huligani si ciubucari. Doresc totusi cale pe care o urmezi sa duca la rezultatul pe care il astepti. Oi fi nimerit eu din intamplare un ovul ratacit, deviat de la traseul lui normal, dar cred ca vanturile plantelor( dupa plante)l-au ajuat pe Gigel .

Carmencita la valorile pe care le ai , poti trage o croaziera pe Dunare.

Bravo ma !!!!! M-ati pus in varf de lista sa-mi flutur pana dupa basca !!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYSHA 2 spune:

Titelu, in ultima perioada, cand sunt cu moralul la pamant, ca se supune si el fortei gravitationale, imi zuc asa : Titelu, Titelu si apoi moralul devine iar imponderabil
Eu nu am zis ca ai nimerit un ovul ratacit, ci un gica ratacit, dar vanjos, a nimerit ovulul, iar cu pregnylul sunt de acord, cred ca de aici ti s-a "tras" Ieri s-a intepat si sotul meu pt. hormonale, sa vedem rezultatul
A-propos, la Sanador sunt preturi mai umane...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

TheaM, uite ashe ne uitam noi la salonasul nou ... Multumim din inima, ca prea mare inghesuiala se produsese in salonul cel vechi....
Dar forta gravitationala a salonului anterior atenteaza cumva la moralul din proaspata celula????
Inteleg ca are fiecare o dambla, ca doar d-aia suntem impreuna, dar moral scazut din cauze de salon???
Acum ma duc dupa Dumnezeu sa modereze el, ca eu, ca simplu cetateanca... autodiagnosticata ca antidepresiva si de un optimism incurabil.... nu-s ce sa moderez sau administrez..... Proviron, vitamine???
Haiiiii, dezmortirea pe la bune dispozitii va rog ......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasha71 spune:

Neata! Vreau sa va spun ca mi-au mai trecut piticutii de pe creier, desi ieri au tropait ingrozitor, nu mai auzeam nimic din cauza bocancilor lor... Deci ovulatia sper sa nu-mi joace feste luna asta, pt ca s-ar putea sa prind momentul propice inainte sa-mi plece sotul.
Thea, multam pt capitol nou, mi-am neglijat obligatiile de servici, noroc cu tine, ca m-ai salvat!
OANA, mercic pt umbreluta! Anticipez si la fel ca Greuceanu compuneri libere de 10-20 pagini daca ramai insarcinata!
Sesizez absenta lui Peterman, , pe care o consemnez cu rosu, sper sa vina cu motivatie de la medic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greuceanu spune:

Am ramas singur.Titelu a trecut la alta categorie,peterpan cred ca si-a facut o analiza si deja se uita de sus la noi.Sau o avea "stop joc".Solicit intariri din randul celor ce stau dositi si doar citesc.Curaj.
thea m :multzumim pt inaugurarea noului salon speram productiv
natasha 71 :spor la scris si sa dea domnul prilej de compuneri ca noi le vom citi.
aysha 2:aici nu se accepta cu moralul la pamant decat la inceput.Dupa medicatie urmeaza chiar momente de levitatie.
Propun aceasta duminica pt slujbe si rugaciuni.Poate Dumnezeu va auzi mai usor o rugaciune colectiva si va mai elibera pe cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peterpan spune:

Copii, copii, v-ati adus voi aminte de batranul peterpan ?! Nu m-as uita de sus la voi nici daca as fi declarat taur comunal.
In gluma ii spuneam sotiei, acum cativa ani, ca daca imi va face un baietel blond cu ochii verzi (desi eu as vrea o fetitza) o sa ies zilnic in parc si o sa agatz o multime de mamici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Ni s-a intors Petermanul, fara certif'cat, dupa cum razbat eu de prin treb'soarele mele, dar vaz la orizont si ca Greusceanu ii face un semn discret Natashicii sa mai intervina in compunerile mele.
V-am spus ca am mania persecutiei, ca de nu se vede cu ochiul liber aceasta manie (cu 'i' din 'a', ori invers...), puteti constata in trecutul meu de 'aspiranta optimista', cum am fost tratata si cu castravetele asta otravit peste ochi, c-as persecuta oamenii cu compuneri biblice sau romantoase si chiar cu maniile mele!!!
Promit ca in ziua reusitei, cand am sa reiau tot dialogul nostru care a ajutat spiritului meu, sa o las si pe Natashica sa intervina si ea, dar numai cu cuvintele DAAA, DAAAA, DAAA.... ca...... nici pe Dumnezeu nu-l las sa vorbeasca mai mult de atat... cand incep crizele mele de optimism...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peterpan spune:

Ma inebuniti cu ceferticatu'ala. D'aia nici nu mai scriu. Caci cum scriu, cum "actele la control". A venit septembrie, s-a deschis sesiunea de admiteri la oligospermisti, o sa dau si eu examenul. Ho, ca n-a trecut sesiunea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Salutare, salutare, dragi oligospermisti! Hm, e cam liniste prin salon! S-au administrat cumva calmante sau somnifere la pacienti?
Thea, sa-ti fie gura aurita! Multumim!
Greuceanu, cum mai esti singur? Da' noi, ca reprezentante de soti oligospermisti, nu suntem nimic?
Titelu, si ce, te plangi de pozitia de lider? Asa iti trebuie: ti-ai facut-o cu mana ta! ... Dar fie vorba intre noi , cred ca la tine a ajutat si operatia de varicocel!
Onuta, ce-i cu tine azi? Nu te recunosc! De ce iti faci tu atatea probleme? Ai vazut care sunt parerile noastre ; asta nu conteaza?.... Hai ca stiu eu ca nu te tine prea mult faza asta cu seriozitatea...
Natashica, tinem pumnii sa prinzi ovulatia pe ultime suta de metri si sa se lase cu inca un bebic oligospermist!
"Batrane" Peterpan, las' ca faceti voi si baietel si fetita si atunci sa va vad: care cu care!
Aysha, cand sunt gata analizele sotului tau?



pentru toate fetele!
http://www2.fertilityfriend.com/ticker/c9a56/ttc.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasha71 spune:

Hey, ce-ti veni soro, OANA, noua ne plac compunerile tale !!!! Doar ca unii, ma dau pe mine exemplu, nu avem atata inspiratie si n-o putem face asa frumos ca tine, de aceea stam cateodata cumintei si ne delectam cu povestioarele tale , ne hlizim in fata monitoarelor si mai uitam de grijile cele specifice.

Acum vazui ca te-am botezat, Peterpan, pai ce sa fac daca te vad ca pe superman! Ma gandeam eu ca iti doresti cu mare ardoare o fetita blonda cu ochii verzi ca sa atraga ca un magnet privirile prin parcuri!

Va iubesc pe toti cu manii tot!

Mergi la inceput