Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 55

Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 55 | Autor: Mishulina

Link direct la acest mesaj

Bun venit la capitol nou si sa fie cu noroc!

Va astept cu vesti bune si la cat mai multe !!!
Gravidutele lunii August 2005 sunt:
Catrinel 17 - Cap.49
Ionica - Cap.50

Sa fie intr-un ceas bun!

Urmam cat de curand noi,Aspirantele de la "Endometru"....


Aveti aici www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55850&whichpage=1" target="_blank">Endometru,ovulatie,temperaturi ,monitorizari 54

Ina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenya spune:

Marina, dupa temperatura, la teorie zice ca ai ovulat ieri.
Adik la tine e ca la carte, scade in ziua ovulatiei (de la 36.2 la 36.1) apoi creste cu cel putin 2 subunitati (la tine sunt 4: de la 36.1 la36.5, ceea ce e f. bine!)
Ref. la rez. de ieri, eu zic ca ai facut testul dupa ce s-a produs ovulatia si LH-ul incepuse sa scada. LH-ul creste cu 24 pina la 36 de ore inainte de ovulatie. Poate daca faceai testul cu o zi inainte iti iesea pozitiv.

Acum, daca temp. se mentine ridicata in urmatoarele 3-4 zile, sigur ai ovulat ieri. Parerea mea!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Bine v-am regasit, fete dragi! Mishule, sa fie cu noroc (si cu okisori) noul capitol!
Revin dupa aproape o luna de absenta, care mie una mi s-a parut un an. Ma bucur mult ca au aparut fete noi si atat de simpatice la endometru, va citesc cu mare placere, de 2 zile numai asta fac, cum prind netu', cum incerc sa ma mai pun "la zi" cu ce ati scris toate... si ati scris, nu gluma! m-am intristat pentru vestile mai putin bune (condoleante, Miro) si m-am bucurat cand am simtit stare de spirit vesela si optimista!

La Paris a fost suuupeeer! (cum Doamne iarta-ma putea fi altfel?), din pacate ne-am intors tot...doi, asa ca venii aci sa-mi plang amarul impreuna cu fetele mele! . Na, ca ma facui si olteanca!

Sigur ca o sa pun si cateva poze (in premiera), trebuie doar sa ma lamuresc cum se face chestiunea asta atat de complicata!

Aaaa, sa nu uit, inainte de Franta, am fost la mare si m-am intalnit acolo cu graviduta noastra din Constanta, Irina , o mai tineti minte? (pe care o pup dulce-dulce ca e o super fata!) si normal ca am baut din paharul ei! sa vedem domne'daca tine superstitia! fata draguta, i-a trimis si lui Barbye o sticla cu apa (din care bause ea mai intai!). Apropo, Barbye, sper sa apara si efectul!

Nu stiu cu care dintre voi sa incep, fiin'ca tare imi sunteti dragi toate, asa ca va pup deopotriva si sper ca nu m-ati uitat deja!
Vineeeee si pupicu'!

"Este mult mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Hop si io intre 2 munci.
Mishule, multumim pt ca ne-ai trecut si pragul asta .
Amely,cum pe fruntea noastra scrie infertile, macar sa mai radem si noi de soarta, ba pe olteneste, ba pe moldovineste, ba pe americaneste, frantujeste, englejeste.....
Cu Parisul te-ai delectat in timpul in care cresteau pe aici prospaturile? Prin multe capitale m-am dat in cautare de alte preocupari mai serioase, dar Parisul e ca si copilul meu....
Acu' bag capu' pe la munci.....
Marrinel, vezi ca Ilenya vorbeste exact ca in tratatele mele.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Amely bine ai revenit din vacanta !!! Ne-a fost dor de tine! Cum a fost? sigur ca vrem POZE !!!(apropo,daca ai nevoie de ajutor sa zici,cel mai simplu e sa-ti faci album pe Yahoo)
Esti sigura ca nu sunteti decat 2? Daca da lasa pui ca o luam de la capat impreuna ,aici in Micul Paris....Macar tu poate ai energia necesara sa mergi mai departe si sa ne tragi si pe noi care suntem cam obosite...

Haideti fetelor,cine ne ajuta,sunt deja 4 capitole de cand plange listutza aia dupa "proaspete"!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Mishule Multumesc pentru capitolul nou. Si pentru ca nu te mai doare gatul. Sper ca nu e semn ca s-a facut puroi.
Si eu sunt in z14. Ne intalnim la sfarsitul traseului cand iti iei startul spre ?

Azi am un optimism in mine...Si o sa ma desumflu de nu ma vad peste 14 zile...

MOana Multumesc de galerie!!! Optimismul asta ti se datoreaza sigur si tie.

ilenya Ca bine le mai zici. Imi place de mor.
Crezi ca astazi ar trebui din nou sa fac"sport" cand ajung acasa(deseara) sau mai bine maine dimineata? Nu vreau sa obosesc nici ca banuiesc eu ca nu sunt chiar ca la carte de multi.
Daca ovulatia a avut loc inainte sa fac testul(ora20.00) de ce oare m-a durut ovarul stang de pe la 17.30 pana pe la 12.00 azi? Crezi ca s-ar putea ca la mine primul semn de intepatura sa insemne ovulatia? Si atunci sa in urmatoarele cate ore? TB o sa mi-o iau sigur si maine. Macar de n-ar scadea ca nu stiu cu ce curaj mai apar pe forum.

amely Bun venit! Irina cum se simte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Marrinutza inseamna ca luna urmatoare numaram impreuna! Ce usurare! Multumesc ca nu ma lasi singurica desi nu ma supar daca o faci...!
Chiar asa..Amely ce mai sti de Irina? E bine? De ce nu mai trece pe la noi?

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Te pup dulce Mishule si merci fain de ajutor, sper sa ma descurc cu pozicile, daca nu, te intreb, OK?
Hai ma Oana, ca nu-i chiar asa fata, cum "infertile"??? unde ti-e optimismul caracteristic? zau... totul vine de la "pisic", cum spui tu, capu' sus ca ai analize bune, tre' sa avem insa grija cu consortii, sa nu fie stresati...
Numa' de sfaturi sunt buna, ca io' am tras o cearta cu al meu aseara, de s-au speriat vecinii, si tocmai cand eram la ovulatie mai fetelor...
Urmarea: no s.e.x. Deh, ce sa fac daca sunt dracoasa si ma apuca nervii tocma' cand nu trebuie?! p-orma mi-a parut rau...da ambatzu meu nu conta? asa ca n-am cedat... si tot io am suferit ca proasta...
Azi m-a sunat toata ziua cu o voce d-aia de mielusel... si cred ca o sa-l iert pana la urma... puiu meu...
Hai, ca v-am pupicit! pe TOATE!


"Este mult mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Marinica, eu in 'aspiratii optimiste'' sunt doctoranta, dar nu stiu cum, pacatele mele, am avut soarta sa ma pierd pe la ''endometru si temperaturici'', si astfel sa se iroseasca bunatate de talent optimist in chestii de calculele matematice....
Am mai fost acuzata de pelticism in exprimare, deci sunt imuna..... si netratabila. Aici fac atac la situatii din trecutul meu indepartat (Danutza,Danangie.... ma inteleg), demuuuult uitate si iertate.
Eu, teoretic, ar cam fi cazul sa ma desumflu peste 10 zile, dar refuz categoric, indiferent cate armate rosii imi cotropesc teritoriul .
Iar cu temperaturi scazute, eu stau de vorba, deci curaj, te vom baga in seama si maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Fetelor, Irinuca noastra se simtea excelent cand ne-am vazut ultima oara, adica acum vreo 2 saptamani: ne-am uitat la poze, am ras mult, si mi-a zis sa va pup... cred ca n-a prea mai avut timp sa scrie... altfel e foarte bine, i se vede burtica si va roaga tare mult sa o urmati la pt. ca se plictiseste singurica! Si cum noi nu putem sa o refuzam...

"Este mult mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Amely dar de statutul de infertila temporar pe motive nedezhumate inca, ce zici, fata buna?
Si iarta-l!!!! Iarta-l, ca altfel ce vesti de bine mai scoti de la naftalina zi de zi prin partile astea?

Mergi la inceput