Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 55

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Mishule Numaram impreuna si bobitele dinburtici care or sa apara pe forum incepand cu capitolul asta.

amely Stiu cum e cu ambatzu ca si eu m-am suparacit in cate o luna chiar la ovulatie. Si credeam ca numai mie mi se intampla... De acuma anunta-l ca n-are voie nici o "scapare" din z9 si poate te aude. Proaste suntem... ca bagam in seama toate prostiile. Sa nu lasi nici o luna sa treaca ca-l balacarim de nu se vede. Arata-i mesajul ca poate se sperie. Sau macar tine minte... Merge la pui ca si al meu tot d-ala e.

MOana Daca vezi ca nu deschid gura pana la amiaz (maine) inseamna ca-i de rau: mi-a pierit optimismu' o data cu temperatura.

Pe Irina n-o lasam fara noi la . Clar. Trebuie sa ne punem toate serios pe treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Mancale-ar mama de harnicutze, voi scrieti intr-o zi cat altii intr-un an. Greu pot sa tin pasul.

Eu vreau doar sa va salut ca in rest mai bine tac. Sunt cam trista azi (probleme acasa ). MOana cred ca balega ai de care vorbeam este de fapt viata mea, in momentul de fata.

Poate ma mai inveseliti voi fetelor, ca imi vine sa plang intr-una. Incep sa cred ca nu e momentul ideal pentru un bb.

:Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenya spune:

quote:
Originally posted by marrina
ilenya Ca bine le mai zici. Imi place de mor.
Crezi ca astazi ar trebui din nou sa fac"sport" cand ajung acasa(deseara) sau mai bine maine dimineata? Nu vreau sa obosesc nici ca banuiesc eu ca nu sunt chiar ca la carte de multi.
Daca ovulatia a avut loc inainte sa fac testul(ora20.00) de ce oare m-a durut ovarul stang de pe la 17.30 pana pe la 12.00 azi? Crezi ca s-ar putea ca la mine primul semn de intepatura sa insemne ovulatia? Si atunci sa in urmatoarele cate ore? TB o sa mi-o iau sigur si maine. Macar de n-ar scadea ca nu stiu cu ce curaj mai apar pe forum.




Hai ca exact cind sa-ti raspund, am primit PM de la tine pt care primeste te rog de la mine!
M-ai bagat in ceata cu durerile de aseara si azi.
Cit priveste 'sportul', daca sunt de buna calitate, poti face si azi, daca nu, nu cred ca au avut timp sa-si revina. Oricum, cred ca miine e prea tirziu, asa ca nu strica sa te distrezi putin si azi
Si o sa vezi ca nu-ti va scadea temp. (daca ti-o iei corect)
si pe miine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Madana Te rog sa nu plangi ca iti face rau. N-ai vazut ce i l-am boscorodit pe-al lui amely? Asa fa si tu cu toate problemele. Cearta-le si tu o sa castigi. Cu asa trupa ca noi in spate n-au cum sa te doboare. si mea ca sa nu se ude BB din burtici. Aia care nu s-au anuntat inca, ai nostri adica.
Te pup pe ochisori ca sa nu mai planga si pe sufletel ca sa se bucure de lumina care se vede ....de sub umbrela de soare (ca pe aia de la capatul tunelului n-o vad nici eu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Marrinica, cum spune si Ilenya, distractie maxima si scoate capul si daca e de bine si daca e de rau, ca asa face o luptatoare infertila t-e-m-p-o-r-a-r.
Madana, ti-am turuit ieri intr-o veselie, iar tu poate le aveai pe ale tale pe cap....
Cu chestii mirositoare pot si eu sa ma laud in 11 ani de casnicie, dar si cu un hipodrom de caluti albi ca spuma laptelui.
Uite aici veselie : , iar la final .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

ilenya Iti multumesc mult-mult-mult pentru ajutor. Cred c-o sa-mi fac curaj pentru deseara ca sa nu pierd trenul.
Temperatura mi-o iau la aceeasi ora (ca atunci suna ceasu' de trezire), inainte de orice altceva, 3 minute, si de unde trebuie. Io zic ca-i bine. Numai termometrul sa nu aiba ceva cu mine ca-l suspectez.

Atat pentru azi dar nu inainte de a face o adunare .
Va multumesc tuturor pentru ca existati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna frumoaselor,
Nu stiu ce Doamne iarta-ma are calculatorul meu, si nu prea pot sa intru pe net. Cred ca are vreun virus.
DICIU imi pare sincer rau ca testul a iesit negativ. Fruntea sus si o sa iasa soarele si pe strada ta curand.
M OANA ma bucur ca a iesit bine aseara pana la urma. Bine ca au inteles ca se razbunau la vacarul pe sat, vorba ceea.
MISHULINA nici nu stii ce usurare simt cand stiu ca ti-e mai bine. La noi este epidemie de gripa si nu este de gluma.
AMELY te cred si eu ca a fost frumos la Paris. Da ia zi de ce ai trimis numai la una dintre noi sticluta cu apa din care a baut Irina? Ai inceput sa faci discriminari? Stai mai sa ma vezi pe mine cand ma cert cu sotul meu. Ai impresia ca acum cade blocul pe tine. Dar am invatat ceva niciodata nu ma cert cu el cand se apropie ovulatia, o las pentru perioada de dupa. E cel mai bine asa, nu crezi?
DANANGIE, tu ce ai mai facut puiule in incercarea de a-l convinge pe sotul tau ca nu vrei sa te muti? Sper sa reusesti pana la urma sa il faci sa inteleaga ca nu mai poti sta mereu pe drumuri.
MADANA, si eu am avut momente grele acasa anul asta, si am crezut ca nu este momentul pt bebe. Tocmai de aceea cred ca Dumnezeu nu vrut sa fie in iulie bebe ca sa ne dea sansa sa ne revizuim sentimentele si sa intelegem ca orice ar fi sumtem doi si trebuie sa luam viata ca atare. Stai linistita iubita, si o sa vezi ca totul va fi bine. Nici nu stii cat de bine te inteleg. Cand il apuca pe al meu sot damblaua, mai mai ca imi vine sa divortez. Apoi insa isi da seama ca a gresit si nu stie cum sa ma mai impace. Concluzia? Barbatii sunt niste copii mai mari pe care trebuie sa ii iei cu binisorul. Parca voi mi-ai spus asta cand am avut probleme, nu? ca sa treaca supararea. Multumesc mult pt ce ai facut ieri cu M OANA. Sunteti niste scumpe si Dumnezeu o sa isi aduca aminte de tine, de M OANA, de ANDICU si de noi toate in curand, o sa vezi.
MARRINA, orice ar fi NU TREBUIE SA ITI PIERZI OPTIMISMUL , nici tu si nici celelalte fete. Stiu ca uneori este greu, dar trebuie sa trecem peste toate si sa fim niste invingatoare.
Nu imi place sa vad ca unele dintre voi sunteti aproape de butoi. Nu se poate asa ceva. Niste luptatoare nu plang niciodata, ci incearca sa gaseasca rezolvarea problemei.
Va pup si sper ca maine sa va gasesc mult mai linistite.
Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata "sunt prea fericit".

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna frumoaselor,
Nu stiu ce Doamne iarta-ma are calculatorul meu, si nu prea pot sa intru pe net. Cred ca are vreun virus.
DICIU imi pare sincer rau ca testul a iesit negativ. Fruntea sus si o sa iasa soarele si pe strada ta curand.
M OANA ma bucur ca a iesit bine aseara pana la urma. Bine ca au inteles ca se razbunau la vacarul pe sat, vorba ceea.
MISHULINA nici nu stii ce usurare simt cand stiu ca ti-e mai bine. La noi este epidemie de gripa si nu este de gluma.
AMELY te cred si eu ca a fost frumos la Paris. Da ia zi de ce ai trimis numai la una dintre noi sticluta cu apa din care a baut Irina? Ai inceput sa faci discriminari? Stai mai sa ma vezi pe mine cand ma cert cu sotul meu. Ai impresia ca acum cade blocul pe tine. Dar am invatat ceva niciodata nu ma cert cu el cand se apropie ovulatia, o las pentru perioada de dupa. E cel mai bine asa, nu crezi?
DANANGIE, tu ce ai mai facut puiule in incercarea de a-l convinge pe sotul tau ca nu vrei sa te muti? Sper sa reusesti pana la urma sa il faci sa inteleaga ca nu mai poti sta mereu pe drumuri.
MADANA, si eu am avut momente grele acasa anul asta, si am crezut ca nu este momentul pt bebe. Tocmai de aceea cred ca Dumnezeu nu vrut sa fie in iulie bebe ca sa ne dea sansa sa ne revizuim sentimentele si sa intelegem ca orice ar fi sumtem doi si trebuie sa luam viata ca atare. Stai linistita iubita, si o sa vezi ca totul va fi bine. Nici nu stii cat de bine te inteleg. Cand il apuca pe al meu sot damblaua, mai mai ca imi vine sa divortez. Apoi insa isi da seama ca a gresit si nu stie cum sa ma mai impace. Concluzia? Barbatii sunt niste copii mai mari pe care trebuie sa ii iei cu binisorul. Parca voi mi-ai spus asta cand am avut probleme, nu? ca sa treaca supararea. Multumesc mult pt ce ai facut ieri cu M OANA. Sunteti niste scumpe si Dumnezeu o sa isi aduca aminte de tine, de M OANA, de ANDICU si de noi toate in curand, o sa vezi.
MARRINA, orice ar fi NU TREBUIE SA ITI PIERZI OPTIMISMUL , nici tu si nici celelalte fete. Stiu ca uneori este greu, dar trebuie sa trecem peste toate si sa fim niste invingatoare.
Nu imi place sa vad ca unele dintre voi sunteti aproape de butoi. Nu se poate asa ceva. Niste luptatoare nu plang niciodata, ci incearca sa gaseasca rezolvarea problemei.
Va pup si sper ca maine sa va gasesc mult mai linistite.
Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata "sunt prea fericit".

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Scuze ca am trimis de 2 ori acelasi mesaj, dar calculatorul meu are nebuneli astazi si cred ca ii dau un ciocan ca poate isi revine.

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

merci catty...asta este...ma cam asteptam de altfel...dar am zis sa-l fac...pentru ca daca era bebe sa pot face ceva pentru el ca sa ramana cu mine....si fetele au insistat cu asta...
speram in continuare....nu?..ca doar n-au intrat rushii in sac?

Mergi la inceput