Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 54

Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 54 | Autor: Mishulina

Link direct la acest mesaj

Bun venit la capitol nou si sa fie cu noroc!

Va astept cu vesti bune si la cat mai multe !!!
Gravidutele lunii August 2005 sunt:
Catrinel 17 - Cap.49
Ionica - Cap.50

Sa fie intr-un ceas bun!

Urmam cat de curand noi,Aspirantele de la "Endometru"....


Aveti aici www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55593&whichpage=1" target="_blank">Endometru,ovulatie,temperaturi ,monitorizari 53

Ina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Bine v-am gasit la capitol nou!
Andicutz si eu as vrea sa scap de vreo 5 kg...si nu vor sa plece de pe fundul meu deloc! Oare nu se pot arunca in mare?
Lumi asa e dar a doua luna de asteptare e chiar mai lunga decat prima....
Marrina iertaciune ,stiam eu ca am uitat pe cineva...
Miro ma bucur sa mai aflu vesti de la tine...Sper ca esti bine!
Laura burticel cu samburel.....

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Vin la servici si ce imi vad ochii? Nou capitol? Da' stiu ca aveti viteza...

Diciu, ma bucur ca esti bine. Si eu astept rushii si sa imi fac analize de ziua a treia. Tu ai zis ca ai pofta de mincare inainte de a veni? Eu am tot avut pofta de mincare in utimile 2 saptamini de s-a speriat si barbatu-miu, nici nu stiu de und emi se trage asta, ca bebe nu e si nici nu sper sa fie, nu am nici un alt semn, asa ca...mai ales ca mi-a scazut si temperatura de duminica. E clar.

Auricass de ce nu ar fi normal sa ovulezi in ziua a 12-a? Eu zic ca e normal. Aa ca pune-te pe treaba, Mai ales ca a urcat temperatura, ai "ghionturi" de la ovare...

la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristabb spune:

buna fetelor
din ce ati auzit si din ce ati trait ce teste de ovulatie sunt cele mai bune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

danutza...vai...sa nu-mi zici ca ma mai tine pofta asta inca o saptamana......culmea e ca sambata am avut niste inzepaturi jos destul de puternice...convinda fiind ca duminica cel tarziu imi vine...n-a fost asa....iar acuma parca am bolovani in sani....
si tu?...cum ai reusit sa mergi in ziua a 3-a la dozari? ce i-ai zis medicului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Mishulina, Andicu, stiti cum se spune "grasa si frumoasa"! Bunicul meu a avut 4 fete si una din ele era mai slabuta (asa era constitutia ei), el om de la tara, cu mentalitatea aceea ca o femeie este grasa cand e fericita, o intreba mereu pe fiica-sa "tata, nu cumva o duci rau cu barbatul?"... Acum lasand gluma la o parte, e mai bine sa fii mai plinuta atunci cand doresti sarcina, am citit eu prin carti, pe ici pe colo... eu am fost slabuta multi ani, mi-am pastrat greutatea din adolescenta pana acum un an, cand am pus pe mine cateva kg (nu atat de multe incat sa-mi schimb garderoba, stati linistite...), doar atat cat sa ma simt femeie.

OANA, nu te las, ca tare drag imi e de tine, ai un dar al povestirii rar, spui in cuvinte asa de frumoase ceea ce eu uneori gandesc si nu pot exprima, citesc si ma minunez, zic in sinea mea "uite exact asa simt si eu"... ai un spirit liber, neincorsetat in clisee.

Ingeras, ce faci, ai iesit din butoi? Hai, iesi de acolo si vino sa-ti iei portia de fericire, cine vorbea deunazi ca trece viata pe langa noi si noi nu stam decat cu calendarul in mana "uite ovulatia, nu e ovulatia, uite testul, nu e testul..."? Parca tu, nu?

Mishu, poate salvez eu listuta de inceput de capitol, dar stai asa sa vina rushii, hahaha! Si cand o fi sa fie, dau o petrecere de nu s-a mai vazut!

Madana, eu cand am cumparat ultima oara teste de sarcina (iau intoteauna pereche, ca sa nu fac prea multe drumuri) as fi vrut sa-i spun farmacistului (un tip foarte dragut dealtfel, dar a capatat o privire compatimitoare in ultima vreme, asa ca o sa-l evit o perioada, poata ma uita) sa-mi dea marca "pozitiv"! Probabil ar fi zis ca sunt nebuna, dar adevarul asta e, am un anumit tip de ticneala , dar ma controlez destul de bine, pastrez foarte bine aparentele de femeie echilibrata.

OANAB, draga mea, cand ai liber la actiune? Vezi, nu lua chiar de buna ce zic medicii astia, ca mie mi-a zis unul dupa ce am pierdut sarcina ca am voie sa mai incerc dupa 1 an abia! Imi venea sa-l strang de gat , am iesit val-vartej din cabinetul lui!
Sa stii ca m-au atins la corazon cuvintele acelea reproduse de flavia ...

MIRONA, super schimbarea ta de spirit! Bravo, asa te vreau!















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Danutzo, cum te vad, cum te-as face un tobogan.... Dar ma limitez deocamdat' la cel virtual!
Mishule, multumim pt ca ne-ai deschis caile...
Miro, ma gandeam si io sa ma bag in clubul de dat kilogame jos, dar daca va zic ca la 1.70 nu ma simt bine cu 55 kg ma si vad alergata prin alte parti, ca ma bag in vorba unde nu-mi fierbe oala. Dar daca ati vedea cum adun toate cele 5 kilograme in plus numai pe colacul de pe burta (macar daca s-ar aduna in fata si nu pe laterala), poate primesc circumstante atenuante...
Andicu, cum merge electrostimularea? Sa ne descrii...
Danangie, deci nascu colegu' de garda un copil de 3 kg. Adica si cu copil si cu chiul de la serviciu?
Auricass, la un ciclu de 28 de zile si faza luteala de 16 zile, ar fi la fix ziua 12.
Diciu, tu ping-pong la munte si noi ping-pong trasaram pe calculatoare intr-o veselie.
Catty, io aud multe istorii de viata, dar istoria asta e complicata rau... Copil neinregistrat?
Ne auzim la telefon maine, asa cum am vorbit......
Medeeaaaa, asta da faza!!! Asa mi s-a intamplat mie, cand dupa 2 saptamani de pauza, am deschis la Carmecitaaa mea computerasul. N-a primit fata cafelele atunci, asa ca stau la prindere......
Si sa-mi spui pe unde vine The London Dangeon, ca eu cum aud de ceva, 'cel mai' din lume, cum m-arunc in carusel.
Laura Ioana, sa mai treci pe la noi, ca numai intr-un optimism o tinem...........
Carmecitooo, ti-am zis eu ca ma lasi cu saptamanile de izbeliste, pana cine stie ce-mi mai iese de pe tastaturile astea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

M-Oana...pai..ping pong se poate juca in multe feluri...
danutza..am citit ce-ai scris mai devreme....succes la doctor!!!...sa ne zici ce-ai facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

OANA, de ce ma faci mai sa rad asa?????? Pai eu trebuia sa fiu trista rau (asta era scenariul, previzibil dealtfel), trebuia sa plang cu lacrimi de crocodil in dormitor suita in varful patului, si tu ma faci sa rad acum? Pai ia vezi mai spune tu de 55 kg la 1,70 ca o sa vezi ce patesti! Mamaaa, si ai capatat o viteza la scris...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Medeea, foliculul nu cred ca a fost prea mic, sa-ti zic de ce: la eco am avut unul dintre foliculi de 15 mm si a 2-a zi avea deja 19 mm (a 2-a zi am si ovulat, dealtfel), la dimensiunea asta este apt pt fecundare. Iar endometrul tau era super 12 mm la ovulatie, eu n-am visat niciodata la asa un endometru, am avut maxim 10 mm la ovulatie...

Nu v-am spus finalul cu masina de politie care s-a luat dupa mine? Pai trecusem pe rosu, dar cand m-au oprit pe dreapta am inceput sa plang la comanda (sunt o artista), cand m-a intrebat politistul unde lucrez i-am zis ca sunt somera... ce sa va mai spun... in final mi-a facut doar un proces verbal de amenda 150.000 lei (vechi) ca vezi-doamne am traversat prin loc nepermis (ca pieton!!!). Daca vreti, va mai povestesc, mai am cateva istorii dragute cu politistii de la circulatie, inclusiv cu cei de la 'accidente usoare'...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Carmencito, eu tot astept sa-mi vina ciclul(ce naspa e fara el), sa stii ca ma gandeam si eu sa nu stau chiar doua luni in pauza, mi-e cam teama totusi am citit ca ia ceva timp pana se elimina din corp.

Oana_B

Mergi la inceput