Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 54

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Am avut un maestru mare de tot care m-a invatat cum e cu tasta F5, dar io tot de moda veche sunt si stau in fata ecranului pana se-ntuneca de plictiseala.
As fi vrut sa te fac mandra de mine, Carmecito, ca scrisai ditamai polologhia dupa mesajul lu' matalica, dar actiunea se petrecea simultan.
Adica ne apucaram in acelasi timp (destinul, bata-l vina!), dar io terminai ca-n bancul ala cu melcul care suna la usa, e dat afara si se chinuie 10 ani sa ajunga inapoi la usa, numai ca sa afle raspunsul la intrebarea: Ai avut ceva cu mine, dom'le, de m-ai aruncat in zare acu' 10 ani?
Ma stii cat de inceata sunt, dar nu ma las pana nu-mi expun punctele de vedere, precum melcul dinainte.
Si sa mai stii, desi devin previzibila, ca m-am ingrasat tot in ultimii ani, adica odata cu schimbarea prefixului. Noi iar spunem acelasi lucru, de o sa creada lumea ca ne-am inteles dinainte.
Acum poti sa-ti reiei pozitia din varful patului si sa-ti continui starea de buna dispozitie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Medeea, Avalon si Ilenya ti-au raspuns la fix, parca mi-au scanat creierul, ca am uitat sa ma exprim asupra problemei. M-as lauda si eu cu endometrul meu, dar ma abtin....
Avalon, am auzit ieri un banc genial despre soferite, ma mananca buricul degetelor sa-l scriu.... dar ma abtin.... nu stiu cat pot.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Erau blonde cumva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Era una singura, bruneta, 1,70 si 55 kg si taaare despteapta.
Tare mult as fi vrut sa fiu eu autoarea lui, dar nu indeplinesc ultima conditie.
E suuuuuuuuuuper tare bancul.... auoleooooo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Spune-l atunci, ca m-ai facut curioasa! Si spune si despre endometru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Avalon, mi-a dat dezlegare.... eu n-am vrut....
Incep cu endometrul: e BETOOOOON! Asa a zis Tutunaru! Dupa ce ma calmez cu rasul va spun si valorile, dar chiar acu' nu m-apuc sa scotocesc prin arhiva, ca ma tin muschii abdominali....
Acum bancul:
O gagica vitezomana e oprita stiti voi de cine. I se cere permisul si cu nonsalanta declara ca nu poseda. Cu calm, dl Politist o intreaba, pt evidente, daca este proprietara masinii si daca nu, unde se afla proprietarul masinii. Bruneta noastra tot cu nonsalanta declara ca nu este proprietara masinii, iar persoana cu pricina este transata si ambalata frumos in portbagajul masinii. Incercand sa-si pastreze calmul, barbatul se retrage spre masina de politie si anunta prin statie un caz deosebit de grav.
Instantaneu 5 masini inconjoara masinuta bietei femei si un politist cu arma indreptata spre tampla doamnei, o roaga sa coboare.
Doamna noastra ramane super contrariata si intreaba cu un zambet larg si linistit pe fata: 'Dar de ce?'
'Doamna, va rugam sa prezentati carnetul de conducere!'
'Cum sa nu, nimic mai simplu!', si scoate din posetuta un carnet de conducere nou-nout.
'Doamna, va rugam sa deschideti portbagajul masini!'
' Domnilor, nimic mai simplu!', si deschide relaxata portbajul masinutei.
'Doamnaaaa, am crezut ca in portbagaj,.... dar nu aveti nimic acolo...'
'Domnule, nu stiu ce vreti de la mine, ma acuzati de tot felul de lucruri, de o sa incep sa cred ca porcul asta de politai v-a spus c-as fi si vitezomana, zau asa!'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

In vorbirea curenta portpagaj egal portbagaj, in scris..... e o rusine mare de tot....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Diciu, am fost vineri al ginecoloaga si i-am spus ca eu nu inteleg de ce dupa operatie am niste cicluri total neregulate ( nu e chiar asa ca in ultimile 2 luni s-au cam reglat, dar a trebuit sa exagerez si eu putin altfel nu obtineam ce vroiam) pentru ca povestea cu prolactina mare era dinainte de operatie si mi-a spus ea ca vrea sa ma caute la hormoni, in ideea ca vezi Doamne, probabil ca e premenopauza (tare mult imi place mie iconul asta, asa de bine exprima sentimentele mele...) asa ca mi-a dat sa fac analizele si o sa mai repet si echografia lunea viitoare.
Sper sa imi iasa bune analizele, asta e si motivul pentru care am inceput imediat sa iau Dostinexul, ca sa ma mai reglez cu FSH-ul care a iesit mare ultima oara.

M Oana, asa sa faci: direct pe tobogan! Stii, mi-am adus aminte ca la Universal STudios am intrat intii intr-un labirint cu tema din "Van Helsing", era un tunel intunecos, la inceput abia vedeam pe unde calc si unde iti ieseau in fata tot felul de aratari hidoase, care erau fie manechine sau chiar oameni adevarati in costume. Cel mai tare m-a amuzat barbatu-miu care a tipat asa de tare de ma mir ca mai avea glas la iesire. Era si cam palidutz, daca stau bine sa ma gindesc acuma... Cred ca ti-ar place tie acolo. Chestia era ca nu te atingea nimeni, dar erau la juma' de centimetru de fata ta. O sa-ti povestesc eu mai pe larg cind ne vedem, acuma imi e mai greu ca nu am efecte speciale. La chestia asta nu era coada cind am intrat, am inteles de ce nu era nimeni cind am vazut lumina zilei din nou
Si chiar asa , spune si tu bancul ala. Ma mir ca nu era cu blonde...

Avalon, sa inteleg ca si tu esti blonda, ca si mine? AM un repertoriu intreg de bancuri cu blonde pe care le tot primesc de la iubitii mei prieteni de acasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen.cita spune:

Ce m-as face eu fara cele doua OANE!

OANA B, eu cred ca primul ciclu normal ca durata si volum este semnul cel mai bun ca organismul a eliminat substanta respectiva si ca este apt pt o noua sarcina, asa ca... vezi si tu, organismele sunt foarte diferite in modul de metabolizare, durata difera mult, medicii uneori iti prezinta uneori varianta cea mai anevoioasa (nu stiu de ce, zau ). Atata timp cat ai ramas gravida, eu nu cred ca va mai dura mult pana vii cu ++++, la cat esti de ambitioasa!

M OANA, , asa as fi vrut, sa ma duc inapoi si sa bocesc, dar ce mai pot acum? Mi-ai administrat o portie de buna-dispozitie, ca acum ma gandesc sa-mi sun cosmeticiana si sa ma programez pt o sedinta de infrumusetare... e o draguta (apropo de ce spuneai cu prieteniile legate la cozi, eu am darul sa ma imprietenesc usor cu oamenii, mai putin cu cei cu care lucrez...), ultima oara cand am sunat-o i-am zis ca am o surpriza pt ea (ii gasisem ceva pe net de care era interesata) si ea imi raspunde "ai ramas!!!"... O fata extrem de desteapta, a terminat facultatea de limbi straine si trebuia sa fie profesoara de franceza, dar ... a ales meseria de cosmeticiana. Catty, in legatura cu ce spuneai legat de studii, vreau sa-ti spun ca tipa e o adevarata profesionista, isi face meseria cu placere si pana la 25 ani si-a construit o casa si si-a permis o masina buna din meseria asta! O invidiez pt fetita ei superba, pe care a nascut-o la 21 ani, cand toata lumea s-a opus (sotul, soacra), ea a spus "vreau acest copil!"

OANA, sa te mai invat ceva, si eu am facut o greseala acum si m-am dus pe mesajul editat si l-am modificat astfel: scrii sus id-ul tau si parola ca sa te autentifici, apoi te duci cu mouse-ul deasupra mesajului pe care vrei sa-l modifici, ai acolo o iconita cu o pagina si un creion, apare "editeaza raspuns", dai click pe ea si astfel intri in mesaj, unde poti face orice modificare vrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

felicitari c-ai obtinut sa-ti faci analizele!! si poate iti ies bine...
uff...e greu cu medicii de acolo....stiu...dar important e ca ai obtinut ce-ai vrut...succes in continuare...iti tin pumnii...
eu sunt cam la fel ca tine...astept ciclul....cu durerile de rigoare...si asa ma enerveaza ca simptomele de sarcina seama al naibii cu astea de venit rushii....asa incat abia astept sa-mi vina odata...sa nu mai stau ca pe ghimpi...

Mergi la inceput