Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 46

Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 46 | Autor: Mishulina

Link direct la acest mesaj

Bine ati venit la capitol nou!
Sa fie pentru toate un nou inceput plin de speranta!
La cat mai multe ! Doamne-ajuta!


"E frumos sa visezi...dar si mai frumos e sa-ti vezi visul implinit!" (Henri Coanda)

Ina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

Mishulina, inteleg din mesajul tau ca esti un pic mai bine, Slava Domnului! Sontac-sontac pana la urmatoarea ovulatie vei fi gata de atac. fata luptatoare.
Catrinel, intradevar am facut stimulari cu clostilbegyt in urma cu 2 ani, cu folicul de 27 mm dar fara rezultat. CM nu mi-a intarziat. Maine ma duc sa-mi fac FSH-ul si estradiolul sa vad rezerva ovariana si cred ca la aproape 35 de ani am nevoie de bafta sa mai am ceva pe-acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Motzule bafta maine la analize si te asteptam cu vesti bune! Nu ne lasam,da?

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

Mishule, nu ne lasam puiule pana la menopauza, si nici atunci ca ai vazut exemplul doamnei Iliescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_b spune:

Sa inteleg ca am nimerit in clubul celor care "spera" la un bb?
Atunci e bine, ca si eu sper cam de 3 anisori....
Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Adica 30 de ani de-acum incolo sa stau linistita? Hai mai ca pana atunci suntem bunici!
Ana bine ai venit si sedere scurta! Ai nimerit bine,nu numai ca speram la bb dar suntem si in plin sezon de (cele mai norocoase...)

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaipopescu spune:

Mishule ,asa te vreau, plina de speranta, si asa trebuie sa fim toate , cadem, ne ridicam, ne stergem frumos si o luam de la capat, nu putem renunta la singurul vis pe care il avem... si atunci cand iti doresti cu adevarat ceva si te rogi pentru acel ceva nu se poate sa nu vina, uite poate ati citit-o sau nu tot pe DC am gasit-o si o spun aproape zilnic si stiu ca acolo sus cineva ma va auzi:
"Dumnezeule Atotputernic, Care ne-ai poruncit dintru inceput sa ne inmultim si sa umplem pamantul, cel ce ai facut sa rodeasca pantecele Sarrei, Rahilei si Elisabetei, Cel ce imparti viata si o binecuvantezi, Cel ce Te-ai pogorat din ceruri si te-ai intrupat de la Duhul Sfant si din Fecioara Maria si Te-ai facut om, Caruia nimic nu-Ti este cu neputinta, primeste glasul rugaciunii noastre si indura-te de noi, daruindu-ne prunc de care sa ne bucuram si pe care sa-l inchinam Tie, ca noi in Tine ne punem toata nadejdea noastra si Tie slava inaltam: Tatalui si Fiului si Sfantului Duh, acum si pururea si in vecii vecilor. Amin "
Motzunico ,suntem de-o varsta, eu deja zic ca atunci cand o sa vina bb. o sa-mi zica "mamaie" dar cand va veni sigur o sa fiu "cea mai tanara mamica" , bafta multa sa ai rezerva ovariana cat pentru 4,5,6.....sa continui...daca as mai fi tanara si as sti cate stiu acum nu m-as opri pana la 7 ...totusi ...ia sa calculez ... 35+ BU +... Maca+...+...+.........imi da cu virgula ,,,,,,,,,,

Dumnezeu sa ne ajute pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaipopescu spune:

Ana ,bine ai venit ,tu ce probleme ai...poate te ajuta fetele cu retete naturiste si ajungi mai repede la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Motzu, io ce sa mai zic la 37??? Nu mai am nici rabdare, nici timp... Ce sa fac, asta este. Ma straduiesc!

Mishulina, tie ti-a venit CM mai repede, sau la timp?

Ana_b bine ai venit printre noi! Tu in ce stadiu al sperantei esti, ca sa zic asa?

_
"After all, tomorrow is another day!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns barbye spune:

Ana bine ai venit printr noi, sedere cat mai scurta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

Mishule, asa sper si eu .
Catrinel, pai esti tanara puiule si daca nu vine bb in vara asta tot vine in toamna, dar la mine care n-am bani pentru FIV...poate peste cativa ani o sa fac si eu rost... sper ca nu la varsta d-nei Iliescu .
Mihaela, probabil cand o sa ne ducem copii in clasa intaia o sa zica colegii ca au venit cu bunica , ei si ce, tot o sa fiu mandra.
Ana, bine ai venit!

Mergi la inceput