Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari 46

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Am intrat rapid sa va salut si sa va pe toate!
Mishule,ma bucur ca ti-ai mai revenit!las'ca prindem noi barza aia cat de curand!de fapt, daca ma gandesc bine,cred ca vine ea la noi,exact cand nu ne asteptam, si se va lasa prinsa!
Ana,bine-ai venit si sper sa prinzi si tu barza de-un picior cat mai repede!
Mai fetelor,Motzu,Catrinel,Mihaela,ce vorbiti voi acolo de bunicute si alte aberatii?!!pai voi o sa fiti cat d ecurand niste mamici tinere si frumoase,caci voi nu stiti ca maternitatea le intinerest epe femei cu 10 ani?! asa ca o sa va fluiere colegii copiilor vostri cand o sa mergeti cu ei la scoala!
Mihaela,multumesc ptr rugaciune,eu chiar aveam nevoie sa stiu una asa,si nici nu stiam ca exista!
Iepurel, ma bucur ca te simti bine,si la cat te vad de harnicuta,o sa-ti mai cer solutii la mancarica,mie mi se epuizeaza rapid inspiratia pe timp de vara!
Somn usor si o saptamana usoara si insorita! de maine ma intorc si eu la serviciu !

http://photos.yahoo.com/andreeamihaela_stan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

fetele-cochetele...m-am intors de la botezul despre care va povesteam...m-am tinut tare, mai ales dupa 2 pahare de vin alb...vreau sa va incurajez pe toate spunandu-va ca parintii bebelusului au 42 de ani...mamica lui avea deci 42 de ani cand l-a nascut..si puiul e sanatos tun!!! mai mult, din septembrie se reapuca deca vor musai sa-i faca o surioara sau un fratior! ma rog, ei nu au avut copii pana la varsta asta pentru ca ea nu si-a dorit, dar acum sunt topiti amandoi dupa cel mic...in plus arata beton amandoi, ei cel putin nu-i dai mai mult de 30!!
va tin pumnii tuturor..
mihaipopescu, am printat rugaciunea ( e f frumoasa!!)si o s-o port cu mine mereu, am s-o spun pana o invatz pe de rost!

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10716;121/st/20050820/e/my+wedding%21%21%21%21/dt/8/k/5c62/event.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna dimineate fetelor,

Mishu, hai nu mai plange, ca va rasari soarele si pe strada ta. Din pacate, nu sunt cea mai in masura sa dea sfaturi(bebe a venit la noi din primele incercari), dar sunt cu sufletul alaturi de tine.

Catrinel, iarasi nu sunt in masura sa dau sfaturi, dar in cazul meu primul test, incercat cu o doar o zi inainte de presupusa invazie s-a pozitivat in primele 5 minute, dar liniuta a doua era foarte, foarte palida. intuitiv, cred ca ar mai trebui sa astepti macar pana miercuri - joi.

Salutari si urari de bine la toate fetele.

Adriana, 5+

http://photos.yahoo.com/apreutu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Neata fetele,
Mishu sper din tot sufletul ca esti un picut mai bine. Uite eu iti trimit o floricica si te pup dulce, dulce.
Cand ii scrii Alexiei despre aderente (laparoscopie), da te rog un copy si la mine.
Mihaela, sarumana si eu pt rugaciune, mi-a prins tare bine.
Catrinel, iertaciune, da abia acum am vazut mesajul tau. Cel tarziu deseara iti spun cum am facut tartuta.
Andicu m-as bucura sa mai facem schimb de impresii culinare ca si eu intru foarte des in pana de idei.
Ana, bine ai venit. Asteptam povestea ta.
OanaM de ce nu mai vorbesti cu noi?
Motzunica bafta la analize si sa vii cu o rezerva babana ca ai de unde.
Si eu trebuie sa fac hormonii din ziua 21. Azi abia ziua 5. (Ce bine e sa stii in ce zi esti)

Va pupicesc pe toate




Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

buna dimineata! sunt intr-o stare f proasta..nush ce am reusit sa fac cu optimismul. dupa un week end ok..acum...m-as ascunde undeva..
va pup si sa aveti o saptamana minunata!

MirelaV
pupicei pe burticei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Buna dimineata fetele, si o saptamana cu mult optimism!
Mishu, fata curajoasa, ia uita-te tu ce frumos straluceste soarele! Hai, zambeste, si maine e o zi!
Astept si eu PM-uol tau despre laparo, pleaaaseeee

Mie mi-a scazut temperatura azi, ziua 8 sau 9 DPO de la 37,1 la 36,8. Sa vina invazia mai repede pentru ca am fost la mare? Semne de BB nu am, doar sfarcurile continua sa ma doara, in schimb am avut ieri niste senzatii foarte discrete ca si cum s-ar pregati rusii...
Va pupic dulce, dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Buna dimineata fetelor!
Mihaela,dupa ce m-ai incantat cu poezioara,acum m-ai uns pe suflet cu rugaciunea pe care am mai vazut-o tot pe DC,cum ai zis,dar e foarte frumoasa....
Catrinel te asteptam cu vesti bune!!! Am mare nevoie de asa ceva...Da,mi-a venit mai devreme cu 2 zile,s-a grabit sa-mi spulbere toate visele de luna asta...Chiar ma enerveaza ca s-a scurtat la 24 de zile in ultimele luni...
Andicule sper sa ai dreptate cu barza...Cand ne pui poze cu noul tau look?
Megbeng ma bucur ca ai rezistat la botez ,nu ai ceva poze?
Adriana sunteti niste parinti norocosi ca bebe al vostru v-a vrut "din prima"....ai nostri,mai obraznicuti se lasa rugati...cam mult!
Iepuricule multumesc pentru floricica,miroase frumos....Iti trimit azi un PM...
Mirela exact senzatia asta o incerc si eu in fiecare zi de luni,mi se pare cea mai grea zi din saptamana....Dar hai ca trece repede,maine deja e marti...
Alexia scuze pentru intarziere,acuma il scriu si il trimit!
Multumesc pantru incurajari,da parca e soare afara,acum daca mi-ai zis,la mine in suflet e cam innorat!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dananita spune:

'neatza!

Mishulina iti tin pumnii in continuare! Incearca sa te relaxezi.

Valabil pentru toate fetele: incercati sa nu va stresati si sotii. Sunteti voi destul de agitate, macar ei sa stea relaxati si sa fabrice puternici.

Sunt alaturi de voi

O sapatamana frumoasa cu succese alese!

DANUTA BANANUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

mishule, am poze, da mi-e cam asa sa le pun fara acordul parintilor...bebe e un bolfosel frumusel...iar eu am intrat intr-o pasa mai buna...am zis ca mai bine o las moale cu doritul bebe un timp, pana se muta socrii, ca deocamdata locuim impreuna cu ei..si totusi nu ar fi bine sa renovam apartamentul avand si un bebe mic dupa noi, nu?


"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;10716;121/st/20050820/e/my+wedding%21%21%21%21/dt/8/k/5c62/event.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenya spune:

Neata! Ce fac fetele azi? Luati exemplu de la mine: Ziua 3 si totusi..optimista!

Am fost la un dr. pt toxo, mi-a zis sa las lucrurile asa cum sunt, ca tratamentele care exista dau rezultate doar in toxo acuta (IgM) si oricum nu ma incurca in a ramine/ pastra sarcina. Mi-a dat ex. Parisul, unde sunt peste 60% de femei infestate si nici pe departe atitea infertile..si la noi la tara la fel..
La insistentele mele de a incerca scaderea titrului, mi-a dat Summamed 3 zile /luna (la ciclu) - 3 luni si apoi mai vedem. Cica asta ar fi tratam.mai nou cu sanse mai mari de a ajunge la toxopl. din tesuturi. Deci trebe sa mai astept pina luna viitoare, cred ca mai cer o parere pina atunci.M-a consultat si la ficati si la alte maruntaie...a zis ca pare a fi OK

Pupici si bebei...

Mergi la inceput