Naturiste si Homeopate (7)

Naturiste si Homeopate (7) | Autor: Mishulina

Link direct la acest mesaj


Bine ati venit la capitol nou si sa fie cu noroc!

Discutii despre tratamente naturiste www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44713&whichpage=1" target="_blank">(1) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47632&whichpage=1" target="_blank">(2) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49534&whichpage=1" target="_blank">(3) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50454&whichpage=1" target="_blank">(4)
Naturiste si homeopate www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51774&whichpage=1" target="_blank">(5) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52296" target="_blank">(6)


Fetele "naturale" :www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=adimercedes" target="_blank">adimercedes; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Andrusha" target="_blank">Andrusha; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=asi" target="_blank">asi; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=auricass" target="_blank">auricass; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Costi" target="_blank">Costi; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=danabadiu" target="_blank">danabadiu; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=elenya_m" target="_blank">elenya_m; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=iepurila" target="_blank">iepurila; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=jubica" target="_blank">jubica; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=lilicica" target="_blank">lilicica; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=marcr" target="_blank">marcr; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Marunzika" target="_blank">Marunzika; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=mcbeal" target="_blank">mcbeal; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=mihaipopescu" target="_blank">mihaipopescu; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=mioritaus" target="_blank">mioritaus; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Mishulina" target="_blank">Mishulina; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Mirga" target="_blank">Mirga; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Mirona" target="_blank">Mirona; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=motzunica" target="_blank">motzunica; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=natalia26" target="_blank">natalia26; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=pacienta" target="_blank">pacienta; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=cicuta" target="_blank">Rodica (sora Cicutei); www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=roua1" target="_blank">roua1; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Serj" target="_blank">Serj; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Sole" target="_blank">Sole; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Speranta" target="_blank">Speranta; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Stepha" target="_blank">Stepha;

Fetele "homeopate" :www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=adimercedes" target="_blank">adimercedes; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Briantis" target="_blank">Briantis; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Costi" target="_blank">Costi; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Irina71" target="_blank">Irina71; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=lumit" target="_blank">lumit; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=mioritaus" target="_blank">mioritaus; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Mi-Ka" target="_blank">Mi-Ka; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Mirona" target="_blank">Mirona; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=MRL" target="_blank">MRL; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=musete" target="_blank">Musete; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=OnutzaB" target="_blank">OnutzaB; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=steliana04" target="_blank">steliana04; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=thea_m" target="_blank">Thea m;

Modelele noastre sunt : www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=ada77" target="_blank">ada77; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Carmi" target="_blank">Carmi; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=crangutalil" target="_blank">crangutalil; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=danais" target="_blank">danais; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=Mishka" target="_blank">Mishka; www.desprecopii.com/forum/privatesend.asp?method=Topic&mname=pisoi3" target="_blank">pisoi3;


Ina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Fetelor va astept cu vesti bune la capitol nou!
Miro misiune indeplinita! Sper sa ai parte de vreme buna si sa te relaxezi ca,in fond,eliminarea stresului face parte din tratament! Te asteptam cu vesti-povesti la intoarcere!
Iepuricule sper din suflet sa te simti mai bine dupa napraznic si Maca...
Serj,ma bucur ca te simti mai bine,sper sa iti fie de folos noul tratament!
Elena eu zic ca e de bine,ceva se intampla,nu stiu daca e de la Branca sau de la homeopat dar,asa cum mi-am mai exprimat speranta eu cred ca vei mai avea si surprize placute ca de neplacute te-ai saturat....
Cate un pentru fiecare!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Costi spune:

Te pup dulce mishu!
Voi face tot posibilul ca menstra sa apara si chiar nu accept o menopauza precoce.
Mi-a intrat in cap ca trebuie sa fiu o mamica frumoasa, tinara, vesela si optimista.
Azi am inceput ziua bine - mi-am tuns si aranjat parul, schimbarile vor continua.
Iar tu...te bat la fund, fii optimista, eu stiu ca ti-a venit rindul, am condus atitea aspirante la viitoare mamici in ultimii 4 ani si presimt ca luna aceasta te conduc pe tine.
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Costi spune:

quote:
Originally posted by Mishulina

Fetelor va astept cu vesti bune la capitol nou!
Miro misiune indeplinita! Sper sa ai parte de vreme buna si sa te relaxezi ca,in fond,eliminarea stresului face parte din tratament! Te asteptam cu vesti-povesti la intoarcere!
Iepuricule sper din suflet sa te simti mai bine dupa napraznic si Maca...
Serj,ma bucur ca te simti mai bine,sper sa iti fie de folos noul tratament!
Elena eu zic ca e de bine,ceva se intampla,nu stiu daca e de la Branca sau de la homeopat dar,asa cum mi-am mai exprimat speranta eu cred ca vei mai avea si surprize placute ca de neplacute te-ai saturat....
Cate un pentru fiecare!

Ina






Priveste putin la ora mesajelor noastre, te rog!
Ceva se-ntimpla, chiar in acelasi timp...!!!!
Mishu, cred ca vom fi mamici in acelasi timp!
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

quote:
Originally posted by Costi


Priveste putin la ora mesajelor noastre, te rog!
Ceva se-ntimpla, chiar in acelasi timp...!!!!
Mishu, cred ca vom fi mamici in acelasi timp!
Elena



Elena ai dreptate,e incredibil! Asa ceva nu am mai vazit...La sfarsitul cap.precedent am postat la vreo 2 minute una dupa alta iar acum....
Sa te auda Dumnezeu dar iti dai seama ce ai zis? Daca mie mi-a venit randul luna asta si ne tinem de manuta in halul asta inseamna ca si tu....Vezi,ti-am zis eu ce e de bine ce ti se intampla? Ciclu ai (sau aproape)si e incredibila starea ta de spirit...Ti-am mai zis :ma uit si ma minunez: esti exact cum trebuie sa fie o viitoare mamica...Brvo tie!
Doamne-ajuta!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annaa spune:

Buna!
In 2003 dupa interventii si o droaie de analize si hormini am renuntat ca ori ce insemna DOCTOR.
Am inceput sa iau tot felul de plate, tincturi si uleiuri "potiuni" cum le numeste sotul meu, si am urmat o luna chiar tratamentul Liviei.
Am luat 3-4luni o combinatie catina,ceiuri(napraznic,cretisoara, coada soricelului, maghiran) si tincturi(mugur de zmeur,telina, marar,coada soricelului,branca ursului,lemn dulce)si ca efect am avut reglarea CM si o stare generala foarte buna.
Apoi cu nervi la pamant mai aveam zile de concediu si in nov.2003 am fost la Sovata(mai mult pentru relaxare decat pentru tratament)
De acolo o d-na asistenta (de la hotelul Arinis) mi-a adus un saculet de plante, preparat de un farmacist de acolo, cu intructiuni 9ling.pulbere(plante)cate 3cani pe zi, facut cu o zi inainte.
In dec.2003 am facut polidin si am zis ca nu are ce sa strice si cam 5sapt. am baut acel ceai, si in ian.2004 eram insacinata.
Din pacate am pierdut sarcina la 9sapt.
De atunci am renuntat o perioada, dupa care am inceput din nou cu Dr..
Acum sunt intr-o perioada de "pauza" dupa o stimulare de 3luni cu clomifen, si cum sper ca in toamna-iarna sa facem FIV, as dori sa-mi refac organismul.
Cum am progesteronul foarte mic, m-am obisnui sa beau cate 2cani de ceai pe zi cretsoara.
Eu am mai luat Femine Plus dar nu se mai gaseste, si am luat un Tonic Feminin
http://herbanet.vstore.ca/product_info.php/products_id/362
A mai luat cineva asa ceva?


Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motzunica spune:

Fetele, cu asa semne cred ca fugiti fuga la , sa ma trageti dupa voi, ma inscriu prima pe lista .
Anaa, bine ai venit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Costi spune:

quote:
Originally posted by Mishulina

quote:
Originally posted by Costi


Priveste putin la ora mesajelor noastre, te rog!
Ceva se-ntimpla, chiar in acelasi timp...!!!!
Mishu, cred ca vom fi mamici in acelasi timp!
Elena



Elena ai dreptate,e incredibil! Asa ceva nu am mai vazit...La sfarsitul cap.precedent am postat la vreo 2 minute una dupa alta iar acum....
Sa te auda Dumnezeu dar iti dai seama ce ai zis? Daca mie mi-a venit randul luna asta si ne tinem de manuta in halul asta inseamna ca si tu....Vezi,ti-am zis eu ce e de bine ce ti se intampla? Ciclu ai (sau aproape)si e incredibila starea ta de spirit...Ti-am mai zis :ma uit si ma minunez: esti exact cum trebuie sa fie o viitoare mamica...Brvo tie!
Doamne-ajuta!

Ina






Mishu, nimic nu este intimplator pe lumea asta!
Oare de ce simt ca inima sta sa-mi sara din piept de emotii?
Si...sa stii eu chiar cred ca sunt la ovulatie, dar mai stii ce este curios, simt o jena pe ovarul drept, acesta a incetat sa ovuleze de peste 5-6 luni.

Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Mironel, vacanta placuta!!! Sa ai parte de zile frumoase, senine, cu soare si verdeata si sa te bucuri din plin de prezenta sotului, sa va bucurati unul de altul, sa va relaxati si sa vii acasa.

Serj, scumpa, capul sus, D-zeu ti-a dat un copilas si a fost bine. Acum ti l-a dat pe al doilea. Tu fa-ti partea ta, ca si EL isi va face partea lui!!! Sa nu te stresezi si obosesti! Stai linistita si bucura-te de fiecare clipa cu minunea din burtica.

Fetelor, am fost azi din nou la homeopata si mi-a dat niste bilute albe, mici de tot, zaharoase, sa bag 5 seri la rand cate una sub limba. Habar nu am ce contin, stiu doar ca a turnat ceva lichid transparent peste ele si a zis sa le tin departe de interferente electrice.

Tinctura pe care mi-a dat-o miercuri contine urmatoarele plante: St. John's Wort (lat. Hipericum Perforatum), Withania (Ashwagandha), False Unicorn root (lat. Chamaelirium luteum), Shativari (Asparagus racemosa), Gentian (gentiana), Licorice (lemn dulce). Tintura ajuta la stimularea ovariana, reglarea ciclului, tonifierea nervoasa si antistres si mai sunt cateva beneficii. Mi-a zis sa nu mai iau nimic daca aflu ca sunt si sa ma duc la ea sa imi dea altceva, pentru pastrarea sarcinei (dupa cum zicea si Livia). Oricum, la mine stresul si urmarile ce decurg din el sunt un factor major in ecuatie. Asa ca abordarea e "holistica". Ma vad cu tipa peste 2 saptamani. Si mi-a zis sa imi iau temperatura basal, adica vaginal . Efectele a ceea ce iau ar trebui sa se vada in vreo 3 saptamani, poate chiar mai repede. Bineinteles, tratamentul e o completare la ceea ce aveam de la Livia. Si DA, prietenul acela al meu a reusit sa imi aduca ingredientele pentru inca 3 luni de tratament si, ghiciti?!?! a trecut si cu ceaiul de napraznic, 10 cutii!!! si nu a avut probleme la vama (le-a declarat si a fost ok). Asa sunt de bucuroasa!!! Va dati seama ca de cum pun mana pe ele maine, cel tarziu poimaine, ma apuc sa beau minim 2 cani de ceai pe zi. Si jur ca nu o sa ma plang nici de gust, nici de miros, nici de nimic ...

Hai sa va zic ceva amuzant: mi-a dat homeopata tinctura aia, dar nu avea pipeta si nici picurator din ala special. Si nu stiam cum sa imi picur si eu de 5 ori in apa. Si sotul mi-a zis sa folosesc un cutit ascutit. Si asa am si facut. Si azi ii zic, cand imi punea cu pipeta ea stie cate picaturi peste bilutele albe, ca eu nu am pipeta si nici picurator special si am picurat 5 picaturi cu cutitul, de fiecare data cand am luat tictura, adica de 3 ori pe zi. Si se uita la mine si zice: "Aaa, credeam ca am tras peste 'picaturi' si am incercuit 'ml'. Ca trebuie sa iei 5 ml, adica o lingurita, nu doar 5 picaturi." Va dati seama ce distractie a fost acolo. Radeam amandoua de cred ca se mirau pacientii afara. Si tipa zicea ca bine ca i-am spus si se intreba oare cati pacienti de ai ei au numarat 5 picaturi si nu au luat o lingurita, asa cum ar fi normal ...

Hai ca m-am intins la povesti. Dar chiar sunt intr-o forma buna. Sunt optimista. Rusii nu ma chinuie (au facut-o doar joi, in prima zi cand au venit), azi a fost soare si caldut, mi-am facut clatite la amiaza, ma simt super si stiu ca o sa fie bine...

Ceea ce va doresc si voua . Weekend placut si sa auzim de cat mai multe . Va pup cu drag, Adi

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:

Buna Dimineata!
Cred ca sunt cea mai matinala pe ziua de azi.
Asa e cind esti singura acasa nu ai somn.Am intrat decit sa va salut si sa va urez bun venit celor noi,stationare cit mai putina si sa luati ex.de la fetele care deja au plecat la .Un sfirsit de saptamana bun si linistit alaturi de familia fiecaruia , cu drag Fabya.

Toate cele bune!

Fabya


" Dragostea inseamna suferinta, si cum multi fug de suferinta, putini sunt cei care iubesc cu adevarat.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Buna dimineata tuturor!
Annaa,bine ai venit la noi in plin sezon de si sedere scurta! Imi pare rau dar eu nu am auzit de preparatele luate de tine,poate stiu fetele!
Elena, eu nu mai zic nimic (sunt "muta" nu de alta) dar ma simt de parca urmeaza sa traiesc o minune "in direct"...
Adi asa stare de spirit ne va molipsi pe toate! Ma bucur ca (aproape) ai intrat in posesia ceaiului de napraznic cat despre homeopata face bine ca "tateaza" stresul pentru ca stim cu toate cat dauneaza tuturor functiilor organismului si mai ales ca "dauneaza grav fertilitatii"... (stiu asta prea bine,ca si eu am aceeasi problema!)
Va doresc si eu,cum zice si Fabya un week-end placut si linistit alaturi de cei dragi!

Ina

Mergi la inceput