Naturiste si Homeopate (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenya_m spune:


anaa bine ai venit si plecare cat mai grabnica la cu noi cu tot
mushu, costi sa dea Dumnezeu si sa ne luati si pe noi
fabya andimercedes ti-a luat-o inainte

Nici eu nu am fost prea harnicutza.. mai ales ca ma simt f rau de la nesuferitzii astia de rusi

Fetele nu prea am inteles, ceaiurile Liviei se incep intr-o zi anume a CM? Eu le-am luat din prima zi (toate), e de rau?

toate fetele!!

Credinta face totul posibil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenya_m spune:

andimercedes vrem si noi clatite !!!

Credinta face totul posibil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Buna fetelor.
Ceva pt mentinerea sarcinii nu exista?Este cineva printre voi care a pierdut sarcini si apoi cu ajutorul unui tratament naturist a reusit sa aiba o sarcina si s-o duca la capat?
Stiu ca in sarcina nu-s permise multe,insa..sper si eu..
Si ceva pt stres stiti?Eu sunt un munte de stres..vreau sa fiu mai calma,sa nu mai imi fac tot felu' de scenarii,sa nu-mi mai fie frica,etc.etc...mai ales acum ca am decis sa mai incerc o data(dupa ce am pierdut 3 sarcini)..si mi-e o teama de nu mai pot dormi bine..
Luni ajung la dr.,marti la cantacuzino pt zoonoze.Luna viitoare pt hormonale.Si apoi de or iesi ok,merg sa le fac si pe cele genetice.
Pupici cu lipici.

Judecand prea mult oamenii,uiti sa iubesti!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by elenya_m

adimercedes vrem si noi clatite !!!

Credinta face totul posibil!



Elenya, de la mine pentru voi, clatite cu sirop de artar - sper ca ajunge pentru toata lumea.

Adi

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by Leditia

Buna fetelor.
Ceva pt mentinerea sarcinii nu exista?Este cineva printre voi care a pierdut sarcini si apoi cu ajutorul unui tratament naturist a reusit sa aiba o sarcina si s-o duca la capat?
Stiu ca in sarcina nu-s permise multe,insa..sper si eu..
Si ceva pt stres stiti? Eu sunt un munte de stres..vreau sa fiu mai calma,sa nu mai imi fac tot felu' de scenarii,sa nu-mi mai fie frica,etc.etc...mai ales acum ca am decis sa mai incerc o data(dupa ce am pierdut 3 sarcini)..si mi-e o teama de nu mai pot dormi bine..
Luni ajung la dr.,marti la cantacuzino pt zoonoze.Luna viitoare pt hormonale.Si apoi de or iesi ok,merg sa le fac si pe cele genetice.
Pupici cu lipici.

Judecand prea mult oamenii, uiti sa iubesti!!!



Leditia, imi pare tare rau pentru problemele pe care le-ai avut cu sarcinile pana acum. Am stat si m-am gandit la ce ai spus tu. Pai, in primul rand, i-ai scris Liviei despre problema ta? Vezi la subiectul "Aici raspund la intrebari despre tratamentul naturist" sau asa ceva.

Eu stiu ca pentru mentinerea sarcinii trebuie sa bei ceai de cretisoara, sa iei tablete de mugur de zmeur si azi am aflat si de Chamaelirium luteum (e denumirea latina - nu stiu cum se numeste in romana). Sunt sigura ca Livia iti va zice exact daca mai este si altceva pe lista...

Poate ar fi bine sa vezi un homeopat - o sa ia in considerare toate problemele tale, si de sanatate, si de alt gen. Si o sa trateze si stresul si o sa iti recomande si ceva pentru a tine sarcina. Si cand aflii ca esti , fugi la un medic bun, in care ai incredere, sa iti dea si niste medicamente eventual...

Iti tin pumnii si daca mai ai intrebari, pune-le si incaercam sa te ajutam sau sa te trimitem la cineva care sa te poata ajuta cum trebuie. Hai, capul sus si o sa vezi ca o sa fie bine .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Draga Leditia si eu,pentru ca sunt tot "un munte de stress" si un "car de nervi" am incercat tot felul de remedii naturiste si naturale,doar-doar oi scapa de starea asta tensionata.Incearca si tu ,de exemplu Medicalm (contine Mg,Passiflora,Catina,vitamina B6 - www.medicalab.ro) sau ceai de maghiran idulcit cu miere(de tei sau salcam)...Eu mai beau un ceai foarte bun de la Lipton (Notte Tranquilla sau Quiet Night),o cana seara,inainte de culcare cald,indulcit cu miere si dorm ca un prunc.Are efect calmant pentru ca e cu lamaita,verbina,lavanda,flori de musetel si portocal ...
Si eu inca mai caut un remediu pentru in timpul zilei care sa nu dea somnolenta (cum fac calmantele de origine medicamentoasa!)....Si am mai luat capsule cu Sunatoare si Gingseng,tot de la Plafar!
Intr-adevar,stressul se trateaza foarte bine homeopat,cum zice si Adi mai sus. Cat despre sustinerea sarcinii cel mai bine ar fi sa ceri sfatul Liviei,probabil va zice sa iei ceva ce contine progesteron natural....
Succes si sa auzim de bine!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenya_m spune:

Mmmm... ce bune sunt mai baga o tura



Credinta face totul posibil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenya_m spune:

Am postat si eu o intrebare mai sus, n-o ocoliti; chiar am nevoie de raspuns (ca altfel ma aveti pe constiinta .


Credinta face totul posibil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serj spune:

buna dimineata fetelor!!!! (numai dimineata nu mai este...)
ma bucur sa vad ca pe aici sunt semne bune, sper sa aud in curand si de cateva burtici
sa va spun ca sunt binisor, dimineata am calcat si ma simte-am sfarsita fara forte, ma gande-am ca am tensiunea la stele, dar spre surprinderea mea, era 84-87. nu rau!!!!
sper sa inceapa sa-si faca efectul toate remediile pe care le iau
adi multumesc scumpa mea, ma bucur pt. tine ca ai inceput sa fii mai bine si sa ramai asa optimista cum esti acum!!!
costi si mishulina sa va vedem cat mai repede la (dar fara probleme)
va doresc un week-end placut la toate si

cristina

Poze cu puiul meuhttp://it.photos.yahoo.com/ciuffi67

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mioritaus spune:

Fetele, va rog, sa imi dati si mie un raspuns......pot sa adaug in ceaiurile mele de cretisoara,galbenele,coada soricelului a calului , dragaica si napraznicul?Sa il fac normal, ca si pe celelalte sub forma de infuzie?Suplineste progesteronul care este lipsa?Ma refer daca il fac in amestec cu celalalte ceaiuri....sau trebuie sa mai iau si altceva care contine progesteron?Iau si produse geomterapice, zmeur, coacaz negru si arinul alb.

Mergi la inceput