M-am hotarat ......adoptie (16)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns o mamica fericita spune:

Elena curaj doar vei deveni mamica. toate am avut si avem emotii
asa cum spune Liliana, DPC are ,,cheia". noi iti tinem pumnii si suntem alaturi de tine. sa vii cu vesti bune. daca crezi ca te mai putem ajuta te rog sa apelezi la noi. dupa cum ai vazut toate suntem sau vom fi in diferite stadii ale adoptiei.

Lorelei si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Elena, dupa cum ti-a spus si Liliana, nu poti lua copilul decat dupa ce au trecut 60 zile de la nastere + inca 30 in care mama se poate razgandi (asa ne-a spus asistenta sociala care se ocupa de noi).
Sfatul meu este sa-ti depui dosarul pentru adoptie.
Daca vrei, pot sa-ti trimit pe mail ce acte iti trebuie (daca as trimite pe forum s-ar umple paginile forumului repede).
Succes in continuare si nu ezita sa ne scrii.
Noi suntem o mare familie si, pe cat putem, ne ajutam intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Costi spune:

quote:
Originally posted by irina_g

Elena, dupa cum ti-a spus si Liliana, nu poti lua copilul decat dupa ce au trecut 60 zile de la nastere + inca 30 in care mama se poate razgandi (asa ne-a spus asistenta sociala care se ocupa de noi).
Sfatul meu este sa-ti depui dosarul pentru adoptie.
Daca vrei, pot sa-ti trimit pe mail ce acte iti trebuie (daca as trimite pe forum s-ar umple paginile forumului repede).
Succes in continuare si nu ezita sa ne scrii.
Noi suntem o mare familie si, pe cat putem, ne ajutam intre noi.



Multumesc si ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai trimite exact de ce am nevoie.
Azi, cunostinta care m-a sunat si m-a anuntat de hotarirea fetei de a-mi da copilul m-a sunat din nou. Mi-a spus ca a vb cu o asitenta sociala care s-a oferit sa ne ajute, atit pe noi cit si pe ea. Ideea este ca a sfatuit-o sa tina copilul 2 luni dupa care va stii ce are de facut. Poate ca este mai bine asa, in acest timp pot sa-l vizitez, si... la final daca voi fi mama lui voi fi cu inima impacata ca n-am fortat pe nimeni.
Termenul nasterii este 3o iulie- momentul se apropie.
Mii de multumiri!

Ultima speranta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Elena , iti tin pumnii sa iasa bine pentru tine si pentru fetita.
Te pup.

Dana
http://community.webshots.com/user/danavas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Ha, ma umfla rasul: marti seara, la ProTV, film american (parca): "In lupta cu mafia adoptiilor"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Daca este martea viitoare, o sa ma uit si eu.
Pupici lui Victoras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Pasho, astept un mesaj de la tine cand vii din vacanta.
Ti-am scris si pe mail si pe mess insa nimic.
Ai plecat cumva din tara definitiv? Scuze ca ma repet insa da-mi un semn cand vii.
mersi mult anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

nu mai scrie nimeni pe aici? unde sunteti fetelor?

Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Cum nimeni, frate, da' io ce-s?
Bebe al meu a invatat sa bata din palme, "bravo". Desigur, a trebuit sa-i "desenez", adica sa trec in spatele lui si sa-i arat eu cu manutele lui cum se face. Acum ne distram, ca-si alege cele mai inedite momente sa aplaude (de ex, cand stau pe buda )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Ma bucur ca a invatat sa faca BRAVO. Abia astept sa mai aflu ce mai face. Tine-ma la curent.
Pupici lui Victoras
Legat de celelate fete, probabil ca sunt in concediu altfel nu-mi explic de ce in afara de mine, Rozi si inca doua trei fete, nu mai scrie nimeni.
Probabil ca vo auzi mai multe dupa 10 august.

Mergi la inceput