ALOE VERA - un miracol care mi-l va aduce pe BB?

ALOE VERA - un miracol care mi-l va aduce pe BB? | Autor: elenya_m

Link direct la acest mesaj

Buna fetele
Sunt foarte nerabdatoare sa va impartasesc ceva..

Am aflat si eu de curand de produsele Aloe Vera (de care poate multe dintre voi poate stiti si inca de mult) si de multiplele afectiuni care se trateaza cu aceasta minunatie a naturii; am testat cate ceva pe "pielea" mea si a sotului, e adevarat nu pt sarcina, dar au avut efecte de necrezut si imediate..
De luna viitoare (cel tarziu) vreau sa incep tratamentul..
Sunt foarte increzatoare, ceva in interiorul meu ma indeamna sa incerc si acest gand imi da multa, multa speranta.
Doamne, oare voi fi in curand ?
Va tin la curent!


Credinta face totul posibil!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgescu oana spune:

Eu am luat vitamine si suplimente nutritive cat am fost insarcinata ,toate de la firma ce se ocupa de produsele cu aloe si am fost f multumita m-am simtit excelent nu m-am ingrasat prea mult ,bebe durdulica asa ca...bafta multa si sa auzim de rezulatate bune.

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)
Martie-Aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenya_m spune:

Ce ma bucur oana
Imi dai si mai multa incredere
Stii, la inceput am privit putin rezervata aceasta oferta, nu puteam crede k exista cu adevarata asa ceva.. Fara reactii adverse efecte hepato-toxice si.. mai mult, cu rezultate atat de rapide..
Acum pot spune cu adevarat ca am toata increderea, de ce adica ceva natural nu ar avea mai multa putere decat ceea ce e prelucrat chimic? Tot natura este cea care da exact ceea ce trebuie.. si din pacate cat ne batem joc de ea

Iti foarte multmuesc pt incurajare si sper sa vin cu vesti bune cat mai curand.
Pupici tuturor!


Credinta face totul posibil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Buna fetelor,
Elenya si eu mai fac cate un tratament cu aloe vera (mai mult pentru probleme digestive). Dar nu am stiut ca exista ceva tratament pentru infertilitate. Exista asa ceva? As vrea si eu sa fac un astfel de tratament. Intradevar celelalte tratamente au avut rezultate si la mine. Unde gasesc aceste produse?
Va pup, Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Asa se cheama produsele (aloe vera) sau sunt niste solutii (unguente) facute din aloe care pot fi preparate si acasa? Mama mea are plantele astea, aloe, si poate aveti o reteta ceva.

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenya_m spune:

Crinuta au tratamente pt foarte multe afectiuni si chiar si pt fertilitate. 7 cupluri au putut avea BB dupa nici 4 luni de tratament.
Problema mai mare e cu preturile.. nu sunt deloc modeste, dar pe langa banii pe care i-am cheltuit pana acum pe atatea chimicale ce mai conteaza inca ceva in plus..? Mai ales ca "impusc nu doi, ci mai multi iepuri deodata" produsele nu au efect doar pe ceva anume ci actioneaza pe foarte multe "nereguli din organism"

Dc doresti produsele ti le pot procura, imi spui si mai vorbim despre asta.

Pana una alta, plec si eu la somnic, k a trecut de miezul noptii si mi-e asa de sooomn :)

Mai vorbi maine.


Credinta face totul posibil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenya_m spune:

Laura produsele nu se numesc Aloe Vera, sunt pe baza de Aloe Vera si se distribuie sub diferite forme (gel, comprimate, unguente, ceaiuri.. etc; depinde de afectiune).
Produsele sunt foarte variate si sunt facute numai dintr-o anumita specie, care din pacate nu se cultiva la noi in tara, pt ca din cate am inteles nu are un mediu foarte prielnic aici.

Probabil ca le poti folosi si pe cele din casa, dar eu nu-ti pot spune nimic despre asta si nici dc efectul este acelasi..

Gata, am fugit la somn. Voi, probabil ca faceti nanitza de mult
Pupici!

Credinta face totul posibil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta spune:

Elenya,eu nu sunt din Bucuresti, dar si aici la mine in oras sunt distribuitori. Daca tot vrem sa ne ajutam una pe cealalta si sa ne realizam visurile,spune-ne ce produse ti-au fost recomandate si de care stii , ca in urma consumarii lor a rezultat bb. Vreau sa ma duc la ala si sa-i spun asta vreau , cat ma costa? Eu cred si sunt convinsa ca sunt bune, dar nici sa-i cumpar toate produsele nu se poate(nu am convingerea ca toti distribuitorii recomanda acelasi produs pentru aceasi afectiune-la fel ca si medicii). Eu propun sa le scrii ce si cat tb sa luam. Te pupam si sa dea Domnul s-o rezolvam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Eu nu vreau sa va dezamagesc, va spun numai ce am citit eu.
Un cunoascut de-al nostru (de-aici, din Germania) distribuie produsele de care vorbeati. Ne-a adus o intreaga documentatie despre
gelul miraculos, creme si alte produse pe baza de Aloe Vera. Asta se intampla anul trecut, cand eu eram inca ´aspiranta optimista la titlul de mamica´. Eu am citit absolut tot ce scria acolo, insa nu se
pomenea nimic de infertilitate, chiar l-am intrebat. Afectiunile tratabile erau mai mult boli de piele. Exista o lista intreaga cu bolile care se pot trata...un pic SF, daca ceea ce scrie acolo e adevarat (desi eu nu am auzit), n-ar mai avea nimeni nevoie sa mearga la medic. Ceea ce va mai pot spune, este ca am luat o crema care promitea disparitia anumitor pete/negi de pe corp, mi-am dat cu ea pe mana pana...s-a terminat, iar pata e tot la locul ei. Asa ca, aveti grija inainte de a da o gramada de bani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgescu oana spune:

Carmy eu nu am vrut sa amgesc pe nimeni am spus doar de experienta mea cu aceste produse cat am fost insarcinata,la fel pot sa spusn ca f bune este un gel pentru tranzit intestinal si un spray pentru arsuri astea au fost testate de mine asa cum si elenya a testat cateva la randul ei,eu sunt de parere ca fiecare corp reactioneaza diferit dar produsele sunt 100% naturale ajuta corpul nu il intoxica si merita incercat daca ati gasit ceva sa va ajute la infertilitate.
Solutiile si unguentele nu pot fi preparate in casa deoarece Aloe Vera nu rezista decat f putin timp din aceasta cauza nu a luat f mare amploare producerea vitamineleor si a altor produse cu aceasta planta trebuie nu stiu ce tehnologie performanta.
Pe de alta parte sa va uitati ca tot mai multe produse cosmetice si de famacie ,noi,contin Aloe Vera asa ca nu cred ca e inselatorie,nici pe departe.
Mult succes fetelor!

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)
Martie-Aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenya_m spune:

Carmi, nu stiu cine erau cei despre care vorbesti si nu vreau sa supar, dar am dovezi clare k aceste produse au functionat, sub ochii mei.
Si atata timp cat un antibiotic "in voga" costa intre 400-1000.000 lei si alte medicamente asemenea si mai sunt si hepato-toxice, adica scapi de una, dai de alta.., chiar nu vad de ce nu ai da putin mai multi bani si sa nu ai nici o problema..
Eu am cheltuit pana acum milioane de lei.. si nu mi-a mrezolvat problema, ce mai conteaza sa mai incerc ceva?

Fetele revin cu tratamentul, pt cine mai doreste, n-a mtimp acum nici sa respir...
Pupici

Credinta face totul posibil!

Mergi la inceput