Laparoscopie (2)

Laparoscopie (2) | Autor: dana p.

Link direct la acest mesaj

Va astept la un nou capitol


Dana
http://community.webshots.com/user/danavas

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Crinuta71 , eu am inca pansamentele de la operatie , dar am tras putin sa vad cat este de mare taietura la cele din parti de la ovare si vreau sa-ti spun ca este mica , cam 1cm. Nu pot sa o vad pe aia de la buric, dar asta e , eu am vrut operatia , asa ca nu pot sa ma mai plang ca mi-am stricat buricul.
Nu cred ca ar trebui sa-ti faci griji in privinta asta ca nu or sa ramana chiar asa urate taieturile, sper.
Succes la operatie !!


Dana
http://community.webshots.com/user/danavas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Fetele, HELP! Maine ma internez la Elias, joi facem gaurele cu dr. T. (nu-mi place sa zic operatie, eu o iau foarte in gluma, caci frica nu-mi este deloc).
Am nevoie urgent de informatii financiare: anestezist, asistente, infirmiere etc. Cat, cum, cand.
Va multumesc.
Sanatate!

Poti sa fii dezamagit daca incerci si nu reusesti, dar daca nu mai incerci esti terminat. (Joseph Addison)

Astery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Multumesc de raspuns dana p.
Pai si eu am hotarat singura ca o sa ma operez. Dar pentru ca dupa atatia ani de incercari nereusite nu mai stiu ce sa fac. Acum vreau sa fac FIV. Si dr. mi-a spus ca se poate face FIV si fara laparoscopie, dar daca nu reuseste am sa ma intreb daca nu era mai bine sa o fac (poate ca totusi este ceva acolo daca nu am reusit sa raman pana acum). Pentru FIV scot credit si vreau sa incerc sa rezolv tot ce se poate ca sa iasa. Si adevarul e ca totusi sper ca poate se va rezolva ceva cu operatia si poate, cine stie, nu mai e nevoie de FIV.

La cat timp dupa operatie poti sa faci baie sau dus?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:


Fetelor, joi ma operez (dupa masa). Joi dimineata am sa plec la Cluj. Daca merge bine (si sper sa mearga) vineri ma intorc acasa. Cand ma gandesc la operatie ma apuca plansul. Mie frica sa nu ma apuce plansul la clinica (am sa incerc sa ma gandesc la ce mi-ati scris voi). Sa-mi tineti pumnii si sa va ganditi la mine. De abia astept sa treaca totul si sa scap cu bine de operatie. Cand ma intorc am sa va scriu cum a fost. Sper sa fie bine.
In caz ca nu mai vorbim pana la operatie va pup pe toate
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Tin pumnii la toate fetele care se pregatesc de laparo...si prietena mea a facut.. acum o luna cu Ion Ionut si Moisa la Giulesti...iar acum este in forma maxima..de fapt a fost ok pe tot parcursul operatiei si imediat dupa ...si eu ma gindesc sa bifez o laparo...dar astept sa treaca un an de la monitorizari..asa ca daca nu vine bebe ma bag si eu in toamna...va urez sanatate, trompe beton si refacere rapida!

Sa nu depunem armele si vom reusi! Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musete spune:

Fetele dragutele care au mai facut laparo, v-a venit CM-ul, in mod normal??? PLeeeease!!!
Pupici, Musete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca spune:

Musete mie mi-a venit cu o saptamana mai tarziu decat ar fi trebuit;
nu te impacienta, daca nu a aaparut;
eu chiar la-m sunat pe dr si a zis sa stau linistita sa nu-mi fac griji


Anca,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Buna fetelor,
Am scapat de operatie cu bine (mi-a fost foarte frica). Joi dupa masa m-au operat. Joi noaptea m-am simtit cam rau (am avut dureri si varsaturi, nu am putut dormi deloc), dar o asistenta a stat cu mine si m-a ajutat. Vineri dimineata am si venit acasa. Azi deja sunt mai bine, doar putin ametita. Dr. mi-a facut suturi intradermice care cred ca nu se vor prea vedea. Toti s-au purtat frumos cu mine. Acum mai am niste sangerari, dar cred ca e normal. Vreau sa va multumesc pentru sfaturi si incurajari. La operatie a fost asa cum mi-ati povestit.
Va pup pe toate, Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elle23 spune:

crinuta, sper ca te simti mai bine, si poate s-au rezolvat si problemele tale odata cu operatia asta.

sper sa auzim numai de bine de la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lala_1 spune:

Musete, mie mi-a venit menstruatia la 35 de zile de la laparo.

Fetele care mergeti la dr. Tutunaru spuneti-mi va rog daca are cabinet particular si daca nu cum ajung la el, am numerele de telefon de pe site-ul lui dar ...
Succes fetelor care urmeaza sa faca laparo, fiti curajoase ca trece repede si nu va faceti griji pentru de buric, ca se refeace si eu eram disperata cand l-am vazut prima data dupa operatie dar acum(la 2 luni de la operatie) arata f bine, abia se mai cunoaste taietaura.
Pupici.
Lala

Mergi la inceput