Laparoscopie (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Lala, suna la numarul de telefon pentru programari si iti spune asistenta unde este cabinetul.
Apropo de CM mie mi-a venit la 26 de zile, mai devreme cu 2 zile fata de normal.Perioada pana la CM difera de la o persoana la alta.

Dana
http://community.webshots.com/user/danavas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Lala 1...Mishulina mege joi la T iar eu sapt. viitoare...parca vad ca in mai o sa bifez si eu laparo...macar acum sunt informata si stiu ce ma asteapta...suna la nr. de telefon, ala pentru programari ca este o fata foarte draguta..succes...

Sa nu depunem armele si vom reusi! Cata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Buna fetelor
Sunt putin speriata. Eu am facut laparoscopie in 14 aprilie (deci azi e a 6-a zi de la operatie). Acum cateva minute m-am uitat la incizii. La cele doua din dreptul ovarelor este o secretie galbuie, in cantitate mica. Am schimbat pansamentele acum. A mai patit cineva asa? Ce sa fac? Va rog sa-mi rapundeti, imi e frica sa nu patesc ceva.
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Crinuta cred ca este prea devreme ca sa se prinda rana si mai supureaza putin.Daca poti vorbeste cu medicul si spunei ce ai patit si sa-ti zica ce sa faci.

Dana
http://community.webshots.com/user/danavas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

salut fetele. cred ca ma "paste" si pe mine laparo in curand... azi dupamasa aflu mai multe. dar pana atunci vreau sa va rog sa'mi spuneti, eventual pe PM, cat se da la medic si la anestezist pt laparo ? ca habar nu am. n'am mai avut tangente cu asa ceva pana acuma.
si inca ceva. si sorry daca's cam morbida la chestia asta.. cele cu chisturi pe ovare, v'ati gandit vreodata ca acele chisturi pot fi de natura... nedorita ? ca nu prea am chef sa scriu cuvantul, ca imi da fiori si numai sa ma gandesc... nu stiu de ce dar ... mie frica sa nu ma trezesc din anestezie si sa'mi zica dr: imi pare rau, dar nu v'am putut salva ovarele... pur si simplu ma terorizeaza gandul asta...
iertati'ma va rog ca am trantit starea de spirit la pamant, dar ... chiar sunteti singurele cu care pot vorbi pe tema asta.
va pup, si va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Multumesc Dana P. de raspuns. Pe medic nu-l pot gasi acum. Mi-a scris si Lachione cum sa fac si sper sa-mi treaca. Daca nu, maine il mai sun pe medic. Sper sa nu se supere pe mine, dar nu am ce sa fac. Sunt foarte necajita de treaba asta.
Alexa Ioana: eu m-am operat la o clinica particulara din Cluj. In total m-a costat 250 euro. Nu prea stiu sa-ti spun cum e la stat.
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Roxanao sa vezi ca totul va fi bine.Nici macar sa nu te gandesti la "chisturi de natura nedorita" ca nu e cazul.Ai "doar" ovare polichistice nu altceva.Daca pot sa te ajut cu ceva spune-mi.Da-mi un PM.
Crinuta la ce dr ai fost su la ce clinica privata?
Stanca
http://community.webshots.co/user/ubi19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Asi: Eu merg la dr. Micu de la Gine I din Cluj. Dar m-am operat laparoscopic la clinica privata Lukmed. Tot dr. Micu m-a operat. Nu as fi avut incredere in alt medic pentru operatie.
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uoana spune:

Buna fetelor,
eu sunt noua in clubul celor care fac laparo. Eu am amenoree primara si dr T mi-a spus ca trebuie facuta neaparat operatia. Credeti ca dupa laparo mi se vor rezolva problemele?
Pupici de la Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Crinuta mergi de mult la dr.Micu?Eu am fost la el anul trecut.Ce parere ai despre el?
Stanca

Mergi la inceput