Oltencele (4)

Oltencele (4) | Autor: Otilia

Link direct la acest mesaj

...continuarea...
Ultimele raspunsuri sunt aici:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=24316&whichpage=11

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Uau ce de loc de trancaneala ne-a facut Otilia - multumim!
Lami eu te sfatuiesc sa mergi la un salon si sa nu exagerezi cu machiajul, o sa fie oboseala, tracasare, nervi----eheeee...sa vezi fericire cind se termina!!!:))iti vind un pont:incearca sa ramii cit mai departe de balamuc, distreaza-te, danseaza...oricum nu o sa poti multumi toti nuntasii!Musai tre' sa eziste circotasi!!!!
Tu pe unde stai?Eu in Brazda!
Hai ca mai vorbim

Ginyyyyyyy!!!Te acoperira mosafirii, muma?Ce face ginere-miu?Ca nora-ta e super, vocabularul ei este stapinit de 'nu vreau'+variatii pe aceasta tema!!!

DORIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

fetelor, va pup tare!!!!
Sint in Bucuresti si ma chinui pe la netcafeuri, e nasol...n-au astia nici lumina, tre sa ghicesc literele :)
Mincai mici, vorbiram de nea marinu, zaibaru mai lipseste, incolo e ok :)
Miine plec la Vilcea si simbata, poate, pe la Bailesti.



Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lami spune:

Doris, eu stau (ai mei de fapt) pe langa teatru national.
Cum adica sa raman departe de balamuc?? adica sa -mi vad de nunta mea si sa nu-i bag in seama pe carcotasi?

N-o sa sufle vreunul ca io cred ca i-ar fi rusine! ori ma 'nsel?
Chantonel daca mai intrii la internet ... cauta un mc donald cu Internet, e mai curat si merge bine!
Eu m-am nascut in Valcea si am stat acolo prin Nord pana in clasa a IV-a cand m-am mutat in Craiova.
Cele mai frumoasa amintiri legate de copilarie acolo le am!
va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Da Lami, exact asa:vezi-ti de nunta ta si lasa lumea sa trancane!O sa vezi(asta in cazul fericit daca nu auzi!) priviri invidioase, nemultumite, obosite...asa e pe la nunta, eu am fost superfericita cind s-a terminat, pe la 4 dimineata, eram frinta de picioare, imi era foame si ma saturasem de 'sfaturi'!Daca reusesti sa te detasezi o sa te simti extraordinar.Si mai ales fa tot ce simti, nu asculta sfaturi d'alea 'asa e bine', 'asa se face', da?hai ca te descurci tu!

Anca - ete venii si vacanta, partea proasta e ca trece!te asteptam cu impresii si povesti.Nu tragi o talpa la Craiova?


DORIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lami spune:

neata!
Mersic pentru sfaturi Doris!
Noi facem o nunta mai mica de vreo max 50 persoane(prieteni si rude apropiate) asa ca o sa cam fim aproape de fiecare, intr-un fel e bine ca nu e mare tambalaul dar pe de alta parte cum zici si tu ... or sa fie muuulte 'sfaturi' caci or sa se simta fiecare liber sa vorbeasca fiind cam in famile.
o sa ma inarmez cu rabdare si o sa ii las sa 'zica' ce vor ei!
Dar o 'ntrebare... unde e bataia de cap mai mare ... acasa dupa cununie ... cand se aduna lumea sa mergem la biserica ... sau ii apuca logoreea la restaurant dupa ce ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Week-end frumos oltencelor...
Eu am program administrativ in aceasta perioada...poate miine seara mai trec pe aici...va pupicesc...
Lami asta nu stiu sa-ti spun ca noi ne-am dus direct la biserica, am potrivit ora sa nu facem alte escale pe acasa...eheee, cind se dedulcesc un pic...atunci chiar nu mai e nici o problema, totul e roz si frumos...!

DORIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Coccinelle spune:

Haideti sa traiti!
Eu am tot citit, dar nu am timp sa scriu.
Au plecat trei din musafiri,pe 25 iul.mai e sora mea si cu nepotul.
De vreo 3 saptamīni e soare si frumos, am mers des la strand.
Ieri a plouat si sper sa ploua si mīine cīnd are loc Street Parade
cred ca cel mai mare festival al homo si lesbi-poate asa le vine ideea sa se īmbraceO rusine ca exista asemenea manisfestatii publice la care participa zeci de mii de curiosi veniti din multe tari.
Si īn rest ma ocup de zile (nopti)īntregi cu cautatul si rezervatul
pe net de bilete de avion si hotel.Vreau sa merg pe 26 aug.cu iubitul
(vezi sotzul)la Londra vreo 3-4 zile( sta sora-mea cu puii)si mergem toti īn Octombrie īn Spania cīnd au copii vacanta.
Doris,Patrick e bine, s-a bronzat la strand si tare īi place sa se balaceasca īn apa.E cel mai multumit-omul amfibie ai zice.
A īnvatat si mai bine break-dance-ul.Īi place cel mai mult figura aia cu trīntitul pe jos, unde se nimereste, chiar si pe ciment si datul cu capul de podele.Si mai stie una noua:cere apa sa bea si o arunca imediat pe jos, dupa care se repede la o haina si sterge pe unde e ud.
Si ma fraiereste de fiecare data.Dar e un dulce si nu ma pot supara pe el.Oti mai are pampersi?P. mai are dar protesteaza energic cīnd īi dau, noroc ca am muschi.Pe oala nu vrea sa se aseze
chiar daca īi arat cum
Chatonel , vacanta frumoasa!!!

Lami, eu m-am machiat singura si nu a iesit rau.Exerseaza-te īnainte.M-a machiat odata o profi si nu mi-a placut, īn plus de asta nu ma mai recunosteam īn oginda.
Asa e, bucura-te de ziua nuntii tale.Lasa "alergatorii"sa se ocupe de invitati.Gīndeste-te ca e un eveniment unic din viata ta si simte-te regina balului.Esti cea mai importanta persoana de acolo-ai dreptul sa te simti bine īn acesta zi.
Un weekend frumos la toate oltencele!
pupici
Giny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Giny, Oti e cu pampers doar la nani....ii place apa, aseara de ex a mincat la dus!!!!!!
Si eu sint superocupata zilele astea, lume in concediu deci la job sintem putini...hai ca mai vorbim.

DORIS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Doris, miine trec prin Craiiova, o sa ma gindesc la tine, pupiciiiiiii
Fetele, mi-e dor de voi, dar e netu prea prost ca sa ma chinui sa scriu mai mult... va pove cind ajung acasa, pe 20/08...



Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Oltenia e in vacantzaaaaaaaaa........
Anca ieri trecusi prin Craiovaaaaaaa....azi vazui mesaul tau!
Si la job e lumea in concediu...asa ca fiecare face ce poate, eu tin loc de secretara si stiti cum e: telefoane, faxuri...
va pupicesc, cred ca peste o saptamina mai vorbim

DORIS

Mergi la inceput