Felicitari mamicilor de bulgarasi ! Cap 32

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

Felicitari katy si extraordinary!!!
bulgarasul meu a venit pe lume pe 25 februarie, cu 3300 gr si 52,5 cm


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianfeb2013 spune:

Intamplator sau poate nu ne luam la revedere de la Odisee chiar astazi de ziua mamei.Pentru multe dintre noi primul 8 martie in postura de mamici. Sa ne traiasca puiutii si noi sa ramanem in continuare la fel de unite, vesele si speciale ca pana acum!!!!

Redam aici mesajul catre mamicile de martie-aprilie 2013 inchidem aici Odiseea de ianuarie-februarie2013 si ne mutam la Mamici de bulgarasi ian-feb2013,cap1'Bebelusul-primele 365 din viata unei comori'


Au fost odata, ca niciodata……doua celule…si din doua au devenit 4, din 4, 8..din 8,16….bulgarasi de speranta prindeau viata, unul dupa altul si se pregateau sa aduca zambete si bucurie in sufletele unor oameni care ii asteptau cu drag…..

Au fost odata doua liniute, firave aparute pe ecranele unor teste de sarcina tinute cu emotii in mana de cele care tocmai deschisesera fara sa stie, o Odisee.

Au fost candva lacrimi de fericire cand am vazut prima oara inimioare ce hotarate, incepusera sa bata, cand am simtit primul ‘fluturas’ din burtica, cand am aflat, in sfarsit ca e vorba de carucior roz sau de carucior albastru.

Emotii, emotii, emotii!Oare va fi bine pana la capat? Dar daca….? Ganduri peste ganduri, amalgam de teama si speranta…

Dar timpul a trecut…si ‘odata’ a devenit ‘acum’… Pentru noi mamicile de ianuarie februarie 2013, Odiseea se incheie aici. Noi toate ne strangem acum in brate, pliune de speranta, puii mult asteptati. De acum totul se masoara in ce a fost inainte de zambetul lor. Odata cu ei zilele au prins culoare, au prins viata! Au venit unul cate unul, bulgarasi frumosi gata sa inceapa marea aventura a vietii! Au venit si ne-au reamintit ceva ce des, in viata noastra ocupata, uitasem..sa oferim iubire, sa zambim la o atingere, sa fim puri, sa fim simpli dar atat de complexi..

Dragi mamici de martie aprilie inca putin si veti incepe o noua poveste, cu siguranta cea mai frumoasa poveste de iubire dintre toate!Va dorim sa aveti nasteri usoare, recuperari rapide, bebelusi cuminti ca ‘seniorii’ bebelusi de ianuarie februarie si va predam, in sfarsit stafeta urandu-va sa va fie bine, sa va fie usor si sa fie iubire !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Felicitari Ioana si Xtraordynari. Bebelusi sanatosi si papaciosi. Multumesc pt sustinere si felicitari si celorlalte mamici.

39+ cu Tudor (sapt 40) De-abia astept intalnirea cu bebe.
Doamne-ajuta!
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xtraordinary spune:

Off off chiar ne luam ramas bun de la odisee?

Multumim mult pentru felicitari Mena, Aschiutza, Ioana si Katy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xtraordinary spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana_55

Felicitari katy si extraordinary!!!
bulgarasul meu a venit pe lume pe 25 februarie, cu 3300 gr si 52,5 cm


38+
Doamne ajuta


Te felicit din suflet Ioana! Bebe sa fie sanatos si sa iti aduca mii de zambete!

Am nascut in aceeasi zi, deci ne apropiem de 2 sapt.

Ieri noapte am scapat si noi de bontul ombilical!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xtraordinary spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Pt Xtraordinary

si bineinteles si pentru Katy!

Pe ea am felicitat-o si la noi la Odisee.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s


Multumesc Felicitas!
Medicul obstetrician nu a fost de acord sa folosesc gelul, am stiut ca voi avea probleme cu dilatarea daca stau 'lipita' de pat. El a spus ca nu voi avea probleme, desi colul avea 4,5 cm.
Sper sa reusesti sa ai o nastere mai usoara ca mine!

P.S. Am 'pacalit' asistentele si m-am plimbat intre 7 si 10 cm . Cred ca a mers mai bine ca orice gel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Interesant. Eu am vorbit deja si cu moasa si doctorul. Au mai folosit si au spus ca este foarte bun, singurul dezavantaj fiind pretul produsului. Amandoi au zis ca sunt de acord sa-l folosim. Moasa mi-a spus ca a avut 2 cazuri, iar in unul din cazuri a ramas chiar surprinsa doamna nascand un copil mare care ea avea indoieli ca va iesi pe jos.
Multumesc de raspuns Xraordinary si iti doresc recuperare rapida. Ma bucur ca sunteti bine si ca le-ai mai pacalit. Asta e o tampenie cu statul in pat. Eu data trecuta cand am nascut moasa mi-a spus ca e foarte bine sa stau pe minge, sau cum imi doresc eu si ca e ft ok si ma plimb daca simt nevoia.
Cel mai important

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Eu sincer nu vreau sa folosesc pt dilatare produsul, ci pentru expulzie. Se anunta a fi o bebelusa mare si vreau sa-mi protejez in continuare perineul. La prima nastere am avut norocul sa ramana intact, acuma nu stiu cum va fi, pentru ca bebe e mai mare. Si prima fetita a avut 3600g, dar asta se anunta in jur de 4000.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput