Felicitari mamicilor de bulgarasi ! Cap 32

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Hei, in fine un nou bebe!!!

Felicitari Katy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_K spune:

Felicitari Katy!

Fetele voi cum mai sunteti, ce fac bebeii? Noi bine, zilele trec asa una dupa alta, nici nu imi dau seama cand au trecut cele 6 saptamani de cand o avem pe Emma dar arca am abea-o dintotdeauna. E bine, creste, rade la noi, scoate tot felul de sunete, in fiecare zi parca face ceva nou. Mi se pare minunat ceea ce ni se intampla. Di fericire nu am prea avut colici pana acum, si de dormit doarme relativ bine (se culca pe la 7 seara si se scoala o data pe la 3, apoi pe la 7).

Iesim in fiecare zi afara si abia astept sa se faca mai cald sa o mai scot si in curte, in afara de plimbarea zilnica afara.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Buna fetelor.
Mai primiti un bulagaras de feb. 2013 ?
S-a nascut pe 11 feb.este fetita si o cheama Daria-Isabelle, la maternitatea Bucur,cu 3,490 kg, cu 51 cm, scor Apgar 10, cezariana.

Mamicilor cum va descurcati cu cei mici ?
Cum stati cu somnul noaptea?

Va cu mare drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xtraordinary spune:

Buna burtici si mamici,

bulgarasul meu a venit ca pe partie, lunea trecuta la 9:30. Este un bebe minunat asa cum am banuit, a facut fata cu brio la nastere. A avut 4,150 si apgar 9.

Va

Katy
Mii de felicitari pentru bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Xraordinary felicitari mami!Bravo! Ce dolofanel! Multa sanatate, laptic si fara colici!
Ai folosit Dianatal ? A ajutat?

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Pt Xtraordinary

si bineinteles si pentru Katy!

Pe ea am felicitat-o si la noi la Odisee.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui xtraordinary

Buna burtici si mamici,

bulgarasul meu a venit ca pe partie, lunea trecuta la 9:30. Este un bebe minunat asa cum am banuit, a facut fata cu brio la nastere. A avut 4,150 si apgar 9.

Va

Katy
Mii de felicitari pentru bebe!





felicitari mami pt dolofaneeeeel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Xtraordinary, felicitari! Refacere usoara si multa sanatate tie si lui bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmen_K

Felicitari Katy!

Di fericire nu am prea avut colici pana acum, si de dormit doarme relativ bine (se culca pe la 7 seara si se scoala o data pe la 3, apoi pe la 7).

Iesim in fiecare zi afara si abia astept sa se faca mai cald sa o mai scot si in curte, in afara de plimbarea zilnica afara.



Mami de Emma


Asta numesti tu relativ bine? :)) e super bine! :). Robert doarme de la 10 seara, dupa masa si baitza, pana la aprox 2, pauza de masa dupa care iar somn pana pe la 5 jumate - 6. Daca am noroc, mai doarme vreo ora de la 6 la 7 si mai dorm si eu cu el :).

noi crestem, maine sarbatorim 2 luni :). Nu mai am timp de nimic, in rarele momente cand doarme ziua nu stiu pe ce sa pun mana mai repede prin casa :D. Inca ne mai luptam cu colicile, dar parca s-au mai linistit - cand nu- doare nimic e un dulce si nu m-as mai satura sa stau cu el si sa povestim si sa il fac sa rada :). Cand plange.. plimbari lungi pe afara, zgomot de aspirator, de astea. E incrdibil cat poate sa creasca de repede! si asa, ca dmensiuni (deja are 6.5 kg si 62 cm ), dar si cu toate lucrurile pe care invata sa le faca: sa se uite, sa ne urmareasca cu privirea, sa zambeasca, sa rada in hohote.. e, stiti si voi cum e :)

gata, pauza s-a terminat, s-a trezit :). o zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_K spune:

Buna,

Ai dreptate Ralu, comparativ cu Robert, Emma doarme bine. Problema la noi e in special adormitul....

Am descoperit ca pompa de san face minuni, adica zgomotul produs de aceasta. La noi aspiratorul nu functioneaza. Probabil ca fiica-mea nu o sa fie gospodina

Voiam sa va intreb, bebeii vostri au bubite? Emma a facut pe frunte mici bubite, ca niste brobonele si nu stiu cu ce sa ii dau. Daca nu ii trec in 2 zile mergem la doctor dar am zis sa nu ma panichez asa din orice, mai ales ca in carte zice ca e normal sa ii apara tot felul de bubite.



Mergi la inceput