300 lei - capitolul 2

300 lei - capitolul 2 | Autor: Alizee

Link direct la acest mesaj

Intr-adevar, este mult mai rentabil sa cumperi puiul intreg si sa-l transezi. Eu procedez asa de ani. Pieptii ii pun in pungi separate fata de copane, iar din ce ramane, le pun in pungi pt supe/ciorbe.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Mada, la mine strugurii Ceasla cica


Nu e prima data cand zici asta. Ce anume pui la indoiala? Ca din cate stiu eu asa se numeste soiul.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


Costul, nu brandul. "Acordasem" adverbul sau ce-o fi, particula, cu verbul.

Daca n-am vazut cu ochii mei, ca n-am fost in piata azi, atunci "cica ar fi 2 lei/kg".



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.







Si eu m-am scarpinat in cap ca sa-mi "dau zeama" ca e vorba de varietatea de struguri "Chasselas".
Spui ca ai facut limbi straineze la greu in facultate ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Citat:
citat din mesajul lui sm

Dana articolul fiind destul de recent banuiesc ca o poti intreba direct pe autoare, in partea de jos a paginii poti trimite un comentariu.

mie mi-a placut mult blogul, este si un articol care imi place despre organizarea in curatenie: http://acasacuama.blogspot.fr/2012/02/curatenia-rapida.html asta pentru a castiga timp "time is money".

e un pic mai dificila navigarea in blog dar e plin de informatii destul de interesante: http://acasacuama.blogspot.fr/search/label/Casa,
http://acasacuama.blogspot.fr/search/label/Liste
http://acasacuama.blogspot.fr/search/label/Organizare



Multe informatii de pe blog le-am gasit pe Flylady, eu de acolo am preluat multe idei care mi s-au potrivit si mi-au fost de ajutor.
Aruncati un ochi si acolo, e greu sa faci chiar tot asa cum spun ei dar cateva idei tot veti gasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Multumesc Selene, azi am fost in lidl si m-am uitat la cutia cu fish fingers...dar am zis sa stept, nu vazusem ca mi-ai raspuns, acum m-am uitat in subiect special pentru asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

eu stiam ca exista un soi de struguri numita Cesla (cel putin mama in Vrancea asa ii "striga")

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

La mine "ii zice ceaslar"...e soiul ala cu bobite medii foarte bun,de masa.
Ceaslar ii zicem noi.....Selene a patit ca mine cu "srotul" ca pana la urma era "sprot"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui ela_04

Off topic un pic...
Ador sa dau cu mopul!!!
e minunat ca nu mai trebuie sa scutur mochetele alea si sa le perii la mana cu otet pana imi ieseau ochii...
Acum ...luna viitoare de fapt, ca acum gata cu banii, trebuie sa fac soba si sa cumpar senzorii de monoxid.
sotul pe de alta parte vrea pompa submersibila... si bineinteles ca eu nu vreau.eu vreau hidrofor ca sa bage apa si in casa si sa scap de astia de la apa nova.
Aseara au venit nasii pe la noi si imi spunea ca hidroforul consuma cat nu face.adica banii in loc sa-i dai la apa nova ii dai la electrica...
e adevarat?! ca daca e asa numai vreau nici un hidrofor...

+28


raspuns la off topic
am mop din ala cu burete, la care nu mai gasesc rezerve, prin urmare... in 4 labe cu carpa... mi-am iesit din rabdari!
nu aveti idee unde se mai gasesc rezerve din astea de burete?? la carrefour si la auchan nu mai sunt si sa iau cate un mop nou de fiecare data numai pentru rezerva... nu prea e rentabil
alea de carpe ma scot din sarite ca lasa scame in urma, plus nu aduna ci imprastie parul cainilor care inevitabil mai intra si in casa (parul)
eu am si apa de la retea si hidrofor si e super asa
pentru curte si gradina folosesc hidroforul, pentru casa apa de la retea; daca se mai intampla ceva si sunt pauze la apa de la retea, trec pe hidrofor cu totul
eu zic sa pui si hidrofor, nu mi s-au parut diferente semnificative la factura

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Citat:
citat din mesajul lui teolinda

-si pompa iti poate baga apa in casa doar ca iti trebuie sa ii atasezi un rezervor cum are hidroforul.
-2 am 2 fantani..una pe hidrofor si una pe pompa cu rezervor
-abia astept apa de la ApaNova pt ca m-am saturat de calcarul pe care il are apa din fantani
-oricum folosesc apa doar pt uz menajer..de baut comand cutii de La Fantana -sursa Talmaciu..cica...

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE

MONICA70 ARE NEVOIE DE NOI

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"



aoleu, da, calcarul!!! cum scapam de calcarul asta??? ca m-a disperat!!!
la mine nu e mare diferenta, dpdv al calcarului, intre apa de la put (hidrofor) si apa de retea, stau in voluntari si apa de retea e tot apa de put de mare adancime

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Multumesc de info cu congelatorul. Gata, baut ultima gura de cafea si plec. Azi in delegatie

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Mada, la mine strugurii Ceasla cica


Nu e prima data cand zici asta. Ce anume pui la indoiala? Ca din cate stiu eu asa se numeste soiul.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


Costul, nu brandul. "Acordasem" adverbul sau ce-o fi, particula, cu verbul.

Daca n-am vazut cu ochii mei, ca n-am fost in piata azi, atunci "cica ar fi 2 lei/kg".



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.







Ce brand, mai? Asa se numeste soiul ala de struguri, care e pentru facut vin nicidecum pentru mancat Am inteles, data trecuta cand ai scris asta mi s-a parut ca pui la indoiala ca strugurii aia chiar ar fi ceasla si mi s-a parut chiar ca nu stii ca denumirea asta se refera de fapt la soi si nu la zona de unde provin.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
carmencat: am mop din ala cu burete, la care nu mai gasesc rezerve, prin urmare... in 4 labe cu carpa... mi-am iesit din rabdari!
nu aveti idee unde se mai gasesc rezerve din astea de burete?? la carrefour si la auchan nu mai sunt si sa iau cate un mop nou de fiecare data numai pentru rezerva... nu prea e rentabil

ultima data am mai vazut in metro.
eu folosesc mopul cu lavete -mai lat. curata destul de bine. e un pic mai scump dar tine mai mult...sau cel putin asa imi pare mie.

+28

Mergi la inceput