300 lei - capitolul 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Stie cineva pe unde mai gasesc cafea jacobs pana in 20lei/500gr?
Mai e vreo promotie pe undeva?

+28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

Citat:
citat din mesajul lui ela_04

Off topic un pic...
Ador sa dau cu mopul!!!
e minunat ca nu mai trebuie sa scutur mochetele alea si sa le perii la mana cu otet pana imi ieseau ochii...
Acum ...luna viitoare de fapt, ca acum gata cu banii, trebuie sa fac soba si sa cumpar senzorii de monoxid.
sotul pe de alta parte vrea pompa submersibila... si bineinteles ca eu nu vreau.eu vreau hidrofor ca sa bage apa si in casa si sa scap de astia de la apa nova.
Aseara au venit nasii pe la noi si imi spunea ca hidroforul consuma cat nu face.adica banii in loc sa-i dai la apa nova ii dai la electrica...
e adevarat?! ca daca e asa numai vreau nici un hidrofor...

+28


raspuns la off topic
am mop din ala cu burete, la care nu mai gasesc rezerve, prin urmare... in 4 labe cu carpa... mi-am iesit din rabdari!
nu aveti idee unde se mai gasesc rezerve din astea de burete?? la carrefour si la auchan nu mai sunt si sa iau cate un mop nou de fiecare data numai pentru rezerva... nu prea e rentabil
alea de carpe ma scot din sarite ca lasa scame in urma, plus nu aduna ci imprastie parul cainilor care inevitabil mai intra si in casa (parul)
eu am si apa de la retea si hidrofor si e super asa
pentru curte si gradina folosesc hidroforul, pentru casa apa de la retea; daca se mai intampla ceva si sunt pauze la apa de la retea, trec pe hidrofor cu totul
eu zic sa pui si hidrofor, nu mi s-au parut diferente semnificative la factura

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.


Va recomand mopul de microfibra, curata f bine, absoarbe f bine apa si atrage si praful, parul de animale cand este uscat. Dupa mine, niciun mop nu se ridica la inaltimea astuia .
La fel carpele de microfibra, sunt f bune si curata orice prin casa, eu am luat culori diferite pt diferite zone ale casei, le gasiti la raioanele de lucruri pt. casa sau in zona auto.

Nici eu nu mai am covoare sau mochete, la copii in camera am pus un covor-puzzle din spuma, din piese de 60/60 cm, se scot usor, se spala usor si nu atrag niciun fel de praf. Arata ca www.greatmats.com/products/dense-foam-mats.php" target="_blank">acestea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Diana, de unde ai cumparat covorul-puzzle? Este foarte buna ideea pentru camera copiilor. Intr-o vreme auzisem ca spumele astea ar contine nu-stiu-ce substante toxice, dar poate exista si o varianta mai "safe", stiti ceva?

Citat:
citat din mesajul lui Dianami

Citat:
citat din mesajul lui carmencat

Citat:
citat din mesajul lui ela_04

Off topic un pic...
Ador sa dau cu mopul!!!
e minunat ca nu mai trebuie sa scutur mochetele alea si sa le perii la mana cu otet pana imi ieseau ochii...
Acum ...luna viitoare de fapt, ca acum gata cu banii, trebuie sa fac soba si sa cumpar senzorii de monoxid.
sotul pe de alta parte vrea pompa submersibila... si bineinteles ca eu nu vreau.eu vreau hidrofor ca sa bage apa si in casa si sa scap de astia de la apa nova.
Aseara au venit nasii pe la noi si imi spunea ca hidroforul consuma cat nu face.adica banii in loc sa-i dai la apa nova ii dai la electrica...
e adevarat?! ca daca e asa numai vreau nici un hidrofor...

+28


raspuns la off topic
am mop din ala cu burete, la care nu mai gasesc rezerve, prin urmare... in 4 labe cu carpa... mi-am iesit din rabdari!
nu aveti idee unde se mai gasesc rezerve din astea de burete?? la carrefour si la auchan nu mai sunt si sa iau cate un mop nou de fiecare data numai pentru rezerva... nu prea e rentabil
alea de carpe ma scot din sarite ca lasa scame in urma, plus nu aduna ci imprastie parul cainilor care inevitabil mai intra si in casa (parul)
eu am si apa de la retea si hidrofor si e super asa
pentru curte si gradina folosesc hidroforul, pentru casa apa de la retea; daca se mai intampla ceva si sunt pauze la apa de la retea, trec pe hidrofor cu totul
eu zic sa pui si hidrofor, nu mi s-au parut diferente semnificative la factura

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.


Va recomand mopul de microfibra, curata f bine, absoarbe f bine apa si atrage si praful, parul de animale cand este uscat. Dupa mine, niciun mop nu se ridica la inaltimea astuia .
La fel carpele de microfibra, sunt f bune si curata orice prin casa, eu am luat culori diferite pt diferite zone ale casei, le gasiti la raioanele de lucruri pt. casa sau in zona auto.

Nici eu nu mai am covoare sau mochete, la copii in camera am pus un covor-puzzle din spuma, din piese de 60/60 cm, se scot usor, se spala usor si nu atrag niciun fel de praf. Arata ca www.greatmats.com/products/dense-foam-mats.php" target="_blank">acestea.


Diana, mami de Iulia (15.07.2005), Andrei (23.06.2008), Alexandru (16.01.2010) si Irina (18.06.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Citat:
citat din mesajul lui ela_04
Stie cineva pe unde mai gasesc cafea jacobs pana in 20lei/500gr?Mai e vreo promotie pe undeva? +28
eu intru pe cago. ro (scoti spatiile) si descarc ce catalog dorescparca e pe undeva: cora, real, mega sau carrefourDianaD & Alexandru 12 04 2006www.ghid-az.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Aici am citit despre covorase: http://www.bebelu.ro/covoarele-puzzle-retrase-conform-normelor-u-e.html... Oare n-a aparut itnre timp vreo varianta "safe", ca si in cazul biberoanelor fara BPA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

In piata scria azi "CeaZla". :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

la piata la mine ii spune "ceasla" si e originara de la Focsani .

fetele poate aici gasiti idei de meniuri potrivite pentru voi. mie mi se pare foarte interesant si logic ce spune fata acolo. ramane de aplicat, ceea ce e greu...

vorbiti de mop. eu nu pot sa-l sufar. asa ca spal cu o laveta pe jos . face parte din categoria 2 in 1: fac gimnastica gratis si curat impecabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

mai intai dau cu aspiratorul (ca sa scap de par si praf) si pe urma spal cu mopul (acela clasic, cu fire..).
Am caine si pisica in casa

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dianami



Nici eu nu mai am covoare sau mochete, la copii in camera am pus un covor-puzzle din spuma, din piese de 60/60 cm, se scot usor, se spala usor si nu atrag niciun fel de praf. Arata ca www.greatmats.com/products/dense-foam-mats.php" target="_blank">acestea.


Diana, mami de Iulia (15.07.2005), Andrei (23.06.2008), Alexandru (16.01.2010) si Irina (18.06.2012) [/purple]


Aoleeeu, n-ai citit cat de nocive sunt?! Au fost si stiri la tv acum vreo 2 ani pe tema asta, si topice garla pe DC. Ii luasem si eu fetei, ca erau "in trend", noroc ca numai cateva luni le-am tinut in camera pana sa le arunc cu ura da' oricum mi-a fost ciuda ca am expus-o la asa otravuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

(eu ma tot tradez ca citesc din umbra, da' la subiect n-am e scrie: nu prea-mi place sa gatesc, nu stiu sa fac economii, nu fac liste decat rar si oricum nu prea le respect, sunt aeriana in ceea ce priveste preturile/unde-s mai ieftine/unde-s mai scumpe, nu-mi fac planuri pe termen lung etc. Da' poate bag si eu ceva la cap de pe aici...cum ar fi informatia ca la facultatea de limbi straineze sigur se invata soiurile de struguri )

Mergi la inceput