Abdomen Xtraplat (56)

Abdomen Xtraplat (56) | Autor: Allure

Link direct la acest mesaj

<<<Topic precedent



am terminat si ultimul exercitiu din Asylum!

urmatoarele 7 zile sint de "repaos" si refacere: yoga, stretch, breathing exercises APOI incepe tura de 3 luni cu Muscle Boy.

cine mai face sport (organizat) in weekend??

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Allure, eu sunt pe baricade. Ieri am facut muaythai o ora jumatate, am plecat pe branci si batuta si lovita. In zilele cu antrenament nu reusesc sa ajung sa fac si Insanity. Sunt rupta efectiv dupa antrenament, de la sala pana acasa mai fac o ora pe drum si cand ajung sunt clar out. Trebuie neaparat sa ma mobilizez sa imi organizez insanity dimineatza in zilele de antrenament.
Astazi am jucat tenis o ora ( a ramas proful uimit ce l-am alergat, de regula dupa 20 min de joc cedam fizic, astazi l-am tinut in priza toata ora), am facut Plyo cardio circuit plus cardio recovery ca bonus. Ca sa-mi termin saptamana 2 in grafic maine am de facut 2 workout-uri cardio power&resistance si Pure Cardio+CardioAbs. Problema e ca nu-mi odihnesc corpulmde loc, imi tin corpul in priza de 2 sapt zilnic si incep sa ma resimt.
De aici intrebarea mea de baza, cum e cu suplimetul de proteine? Vad ca shaun mereu recomanda formula de recovery dupa exercitii si astia de la sala sunt in priza toti cu Whey Protein. Eu am tot mancat, dar unu la mana am simtit nevoia sa mananc mai mult, asa ca nu am dat jos mai mult de 500 grame, si doi vegetariana fiind ma indoiesc ca ma recuperez cum trebuie. Imi simt in continuare fiecare muschi, e drept ca i-am si lucrat dar dupa 2 saptamani parca tot imi descoper muschi noi. Ce alte metode de relaxat muschii mai stiti?

Allure, traiasca Kindle, desi sunt mare fan ipad, de regula citesc pe kindle asa ca mi-am pus Hormone Diet pe kindle si am optiunea text to speech asa ca ascult cartea mai mult. Capitolele in care sunt descrisi hormonii si actiunea lor le-am ascultat de vreo 4 ori sa pricep si eu ceva am mai cautat si pe google asa ca in mare am prins ideea zic eu. Mi se pare realmente interesant, inca nu am terminat-o ca am zis ca o citesc ca sa o inteleg nu ca sa o marchez citita.


Apropo Alice astazi ti-am incercat salata de quinoa...delicioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure

Citat:
citat din mesajul lui coraly

Fetelor, imi puteti spune ce folositi pentru OAT MEAL? Fulgii aceia clasici de ovaz ii fiebeti?

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

Alaptatul - Help Line


mie imi plac astia: http://www.bobsredmill.com/organic-thick-rolled-oats.html

atentie ca sint multe feluri de fulgi din astia..nu luati "quick cooking" ca nu sint buni, sint mai procesati...luati "thick rolled"

ii fierb citeva minute in apa (atit cit sa ii acopere) apoi pun asa, la un castron de fulgi: o lingura de ulei de cocos, o lingura de stafide, o lingura de seminte de dovleac si o lingura de pudra de roscove, scortiosoara dupa gust...la alegere indulcitor, prefer o lingurita de sirop de artar, o nebunie!! de multe ori las siropul la o parte ca sint dulci stafidele si pudra de roscove.
tine de foame 3 ore, are un gust foarte bun si valoare nutritiva mare.

ideal, cel mai bun este "steel cut oats" dar ala se fierbe greu, cca 20 min si trebuie sa mesteci in el permanent sa nu se lipeasca de cratita



Eu vreau sa cumpar www.axa.no/Vara-produkter/Gryn/Bjorn-Havregryn-Store-Glutenfrie/" target="_blank">asa dar nu-i gasesc decat pe net. Pana atunci raman la cei clasici, cu gluten adica www.axa.no/Vara-produkter/Gryn/Bjorn-Havregryn-Store/" target="_blank">acestia
Dar nu ma pricep daca sunt thick rolled sau nu. Nu inteleg de unde vine diferenta asa mare de calorii la 100 de grame caci compozitia e descrisa diferit.

In alta ordine de idei am primit cartea si zau ca s-a dus tot timpul liber caci nu o mai las din mana.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Otilia, ovazul este gluten free naturalmente... aia sint contaminati prin procesul de prelucrare de la alte grane dar procentul de gluten este mic, as zice neglijabil. Cel putin asa am inteles...
Mie nu imi plac aia quick cooking, ca sint mushy...

Marina, nu te ingrijora daca nu faci zilnic, important e ca faci sport.
Cu Recovery drink e asa: eu am renuntat la ea ca are prea mult zahar si alte ingrediente care nu ma coafeaza. IMPORTANT este ca dupa exercitii, in perioada urmatoare de 45 min sa ingerezi o cantitate de carbohidrati si proteine (NU grasimi!) care sa ajute la recuperarea glicogenului consumat in procesul miscarii intense. Proteina ajuta la repararea muschilor turmentati. La asa program intens, trebuie suplimentat!!
Iti recomand o pudra de proteina vegana foarte buna pe care o combini cu ceva fructe, banana, afine, pentru ca nu are multi carbohidrati dar are proteina de calitate. Aroma de ciocolata sau vanilie, amble sint delish!
http://www.sunwarrior.com/store/protein-raw-vegan-chocolate.html

Eu intotdeauna dupa exercitiu, imi fac un shake cu jumatate Shakeology si jumatate Sunwarrior, plus alte superfoods...ce imi vine pe chelie la moment.

Chiar voiam sa va arat o reteta de shake prezentata de insusi Tony Arata bine, o sa o incerc cindva...

http://www.youtube.com/watch?v=FXvVZQhdkjA&feature=share

Eu n-am nici iPad nici Kindle...mie imi place sa tin in mana cartea, sa-i simt mirosul, sa dau pagina cu pagina, sa adorm cu ea pe piept seara

Otilia, spor la citit!

ps - Tony are Vitamix ca al meu!!

ps2 - Caro, nu stiu daca mai bei Shakeology...ultimele noutati: au modificat reteta...au scos mare parte din fructoza, acum nu mai e asa de dulce. Si s-a pus pe piata varianta de ciocolata vegana pe linga cea obsnuita. Nu le-am incercat inca pentru ca am din cea veche dar o sa-mi comand ca sint curioasa.

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Hehe Allure daca ai acces la carti tiparite e bine, dar cum in coltul meu de lume mai rar gasesti ceva interesant traiasca kindle si amazon, astea m-au salvat. Plus ca eu pierd vreme multa in masina si nu prea pot citi ca mi se face rau, asa ca ascultatul cartilor a devenit sport national la mine.

Mersi de linkul cu shake-ul. Vad ca livreaza si international, ma apuc sa bag un order poate am sanse sa ajunga pana pe 10 sept cand ma duc sa iau copiii de acasa. Daca il comand in Angola cred ca il primesc la primavara. Mie nu prea imi plac nici gustul de vanilie, nici ciocolata dar vad ca au si Natural
Am gasit si pe netul romanesc chestia asta, ce pare ai?:
http://www.produsenaturiste.net/products/PUDRA-PROTEICA-DE-CANEPA-BIO-500gr-CANAH.html#
Caro, cum iti comandai Shakeology in RO, ca baietii aia nu livaza decat us si canada?




Edit: am vazut ca amazon livreaza shakeology:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Salutare.
Eu de vreo 4 zile nu am prestat deloc sport in afara de plimbari, dar ma gandesc azi sa fac iar niste exrcitii pt. brate si picioare si/sau alergat. Aici ma tot gandesc unde sa gasesc un locsor sa fac si eu ceva cu Tony sau Shaun caci tare dor mi/e de dansii, insa nu prea am timp/ spatiu. Vreau sa ma laud cu mancatul caci stau foarte bine; desi aici papam toti dimi 1 corn cu cafea/ lapte recuperez pe zi cand pap fie carnita cu salata, fie paste, iar seara mai mult fructe, asa ca daca nu ma misc cum as vrea, macar sa mananc pe zi cum trebuie.
Allure am racit in sensul ca aveam niste crampe de innebuneam (noaptea nu putea sa dorm de durere), frisoane, nu aveam pofta de mancare, totul mi s/a tras de la AC/ul din tren si aeroport am scris raceala pt. ca nu stiu cum ii zice in termeni medicali dar acum sunt ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Pure cardio si cardio abs done. Imi lipseste un cardio power & resistance sa declar saptamana a doua terminata dar maine am fit test si il sar in speranta ca imi recuperez restanta.
Incepe sa se vada pe corp putin, v-am zis ca in mod evident rezistenta mi-a crescut dar desi nu am slabit in kg incep sa se aranjeze carnurile. Mai e mult de munca si de maine sunt decisa sa dublez sportul si cu un regim mai strict, pana acum am mancat ok dar cantitati cam mari, ore aiurea si combinatii proaste.

Wk placut in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Marina, daca nu-ti place aroma de ciocolata, nu da banii pe Shakeology ca si asa e scumpa. Pudra aia de canepa, teoretic ar trebui sa fie buna cu conditia sa nu aiba alte ingrediente...

Mie imi place Sunwarrior ca e "raw" si "sprouted", plus organic. Eu folosesc pe aia fara aroma si o combin cu Shakeology ca nu are nici un gust altfel.

Iti spun eu cum isi comanda Caro: prin site-ul "USAtoME" dar cum spuneam, pretul o sa fie si mai mare, tu stii daca se merita.

Eu nu mai am chef de Shaun...sa nu-l mai vad! Cel putin in urmatoarele 3 luni, pauza.
Azi ma doare capatzina, am stat in pat si am (re)citit din mareata carte din care va reproduc o idee... HOT HORMONE TIP! Cica in perioada cind estrogenul este cel mai sus "pe grafic" (ca fluctueaza in timpul lunii) atunci sintem cel mai atragatoare...estrogenul crescut (in limitele normale) ne face mai atractive, deci daca aveti de facut poze, aveti grija sa fie in prima parte a ciclului, nu in ultimele 2 saptamini. Observasem eu de mult ca in unele zile arat mai bine decit in altele si nu stiam de ce

Ce ti-e si cu hormonii astia!


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Am citit si eu partea cu estrogenul:) asa e sunt zile cand simti ca arati bine si atat.
M-am hotarat sa imi comand shakeology tropical, e drept ca e cam scump dar nu cred ca imi trebuie zilnic, le mai combin si eu, comand si sunwarrior dar una peste alta trebuie sa-mi fac stoc pana in decembrie si ma cam costa + proteinele din canepa, cel putin in descriere nu mai e nimic de adaugat. Aku io zic ca merita, oricum am o problema cu mancatul pe aici si oricum o masa usoara de pranz prin angola gen omleta si apa plata te ajunge pe la 20 usd asa ca imi amortizez investitia repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Marina, care Kindle il ai? si cum e ?
Voiam si eu sa imi cumpar, dar tot oscilez...e mai ok decat sa citesti pe comp?
Si la cel color daca stii, cam cat tine bateria?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice12 spune:

Pai fetelor, este dovedit stiintific ca in prima parte a ciclului incepem un adevarat ritual al imperecherii, vrem sa devenim atragatoare, ne imbracam mai frumos, ne pregatim pt momentul ovulatie cand dorintele noastre sunt la maxim. Apoi nu ne mai mai intereseaza, corpul nostru se pregateste pentru o eventuala sarcina, mintea noastra e in alta parte. : )

Eu astazi am cumparat coconat milk. Not bad! Altfel, am inotat o ora, ma gandeam sa fac si un pic de callanetics dar sunt prea obosita acum.

Am mancat numai prostii, oatmeal cookies, pancakes, shake cu banane, coconut milk si rasberies...ma duc sa fac acum o salata de pui si sa vad ce altceva ca-mi striga barbatii de foame numai cu atat. Sa aveti o saptamana buna!

PS: Xio, eu am Kindle fire si este super comod pt mine. Nu stiu daca in Romania se poate inca dar in US inchiriem carti de la biblioteca direct pe kindle si mie imi economiseste foarte multi bani si timp. E usor, il port in geanta peste tot cu mine, se citeste extrem de comod pe el. In ceea ce priveste bateria, ma tine destul de mult. Depinde cat de mult citesti in fiecare zi, m-a tinut si o luna, dar cred ca medie cel putin 2 saptamani.

Sotul meu are nevoie sa aiba multe carti la dispozitie in meseria lui si a preferat I-padul ca sa aiba capacitate mai mare de stocare si ecranul mai mare. Am inteles ca nu toate cartile de care avea el nevoie erau in format kindkle. Sa te gandesti si la asta, depinde de ce nevoi ai tu.


Mergi la inceput