FIV la Clinica Promed System(3)

FIV la Clinica Promed System(3) | Autor: samira33

Link direct la acest mesaj

<<<Topic precedent



fetelor cu soti cu azoo...parerea mea sincera si dezinteresata este sa va orientati la FIV in strainatate,la clinici cu laboratoare performante,unde se face IMSI.
laboratorul si microscopul sunt esentiale in cazul problemelor de gigei.

numai bine tuturor.


________________________________________________________________________________________


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

samira tu unde ai facut fiv-urile ?
pareri ? sfaturi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

primul FIV si un FET la Medlife cu echipa care este acum la Promed si au fost o mare dezamagire pentru mine si 3 FIV-uri si un Fet la Kaali Budapesta cu Peter Kovacs.

v-as sfatui sa aprofundati documentarea despre IMSI si sa alegeti o clinica unde se face cu adevarat IMSI-si nu e cazul clinicilor din Romania.
am citit despre problema asta cat sa stiu ce presupune-din fericire nu avem si probleme masculine in cuplu,insa nu am aprofundat pana la stadiul de a cauta clinici care sa faca IMSI.
stiu insa ca cei de la Acibadem fac IMSI si au un laborator ultraperformant.
personal,eu asa as face daca am avea probleme cu gigeii.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

cei de la cidabem din turcia ?

ma gandeam eu asa , de ce unii medici tin sa faca laparoscopie neaparat inainte de fiv ? multumesc

va mai ganditi la un fiv ? adica intrebarea era ce problema ai / aveti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

da,ne mai gandim la un FIV.
problema mea este ca nu mai am trompe in urma celor 3 sarcini extrauterine avute...deci FIV e singura noastra sansa de a face un bebe.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Samira, sa stii ca si eu am avut o tentativa sa fac fiv 3 la acibadem. Dar am zis sa mai incerc totusi tot aici. Pana la urma cred ca fiv 4 o sa il facem acolo. Nu stiu ce sa spun. Momentan nu vreau sa ma mai gandesc la fiv4
Multumim pt sfaturi oricum
Gabriela, nu. Am transferat 4! Si nu a prins nici unul.
La primul fiv, am transferat 3- beta: 2 si ceva
Al 2lea fiv , am transferat 2 - beta: 0 si ceva sau 1 si ceva nu mai retin
Al 3lea fiv, am transferat 4 - beta 0 !!!!!!!!!
Da, toate le-am facut la promed.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

daca atat la fiv 1 cat si la fiv2 nu a crescut beta , de ce nu te-ai gandit la assit hatching , chestia aia de desfacere a invelisului embrionului pentru a facilita prinderea de perete ? adica eu m-am gandit deja ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Gabriela, m-am gandit si la embryo glue si la PICSI, dar la clinica nu fac PICSI si embryo glue era vorba ca se poate dar nu stiu ce si am uitat cu desavarsire sa le spun ca vreau si embryo glue.
Asta e acum :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

cand te vezi cu doctorita noastra caci sunt curioasa ce spune .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

fetelor...eu am facut si AH si am pus si embrioglue.
nu va ganditi ca influenteaza foarte mult procedura.
dr din Ungaria chiar asa mi-a si spus:sa nu-mi imaginez ca embrioglue a vreun lipici-minune care tintuieste embrionul pe peretele uterului...e un lichid mai vascos care ingruneaza plimbarea embrionilor prin cavitatea uterina.
AH....l-am facut si pe ala pe 3 embrioni si se pare ca tot degeaba.

va doresc o saptamana frumoasa.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

samirutza cand ma gandesc ca stii o gramada de chestii , dar acum imi dau seama ca de fapt le stii ca ai avut o gramada de insuccese ma cam cutremur . doamne ajuta ca orice vei intreprinde sau vei hotara , sa iti ajute sa ai un bb .

cu siguranta va veni si timpul tau .

Mergi la inceput