FIV la Clinica Promed System(3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

gabriela,probabil ca va veni si vremea mea sa am un bebe.

la ce-mi folosesc toate informtiile astea???
am mai spus eu de multe ori:mai bine eram o nestiutoare dar aveam o droaie de copii pe langa mine.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

exact la asta ma refeream : ca era popate mai bine sa reusesti si sa nu stii atatea decat sa le stii pe toate si inca sa suspini . dar va veni si vremea cand ne vom bucura si cu experienta prin care am trecut vom fi implinite .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

tiny,te inteleg perfect.
toate ne agatam de orice ne face sa speram la o reuista.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

samira apropos de ce spuneai de familia aceea cu 18 copchii . stii ce ma sperie pe mine ? cand aud fetele ca au tripleti . ioi doamne , nu cred ca voi fi asa o buna mama sa ma descurc cu toti o data . 3 copii imi doresc , dar pe rand nene . hai ca nu ami negociez , daca ma mai gandesc inca o data las sa vina ca doar n-oi muri doar din atat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

eeee....pe la inceputurile mele si eu aveam dorinte exprese:gemeni din prima,baiat si fata...baiatul mai mare etc etc ...dar cu fiecare Beta negativ au inceput sa scada si pretentiile...acum nu mai emit nicio pretentie...sa fie 1,2,3...baieti,fete....un copil sanatos imi doresc in acest moment ...atat!!!!
mereu il rog pe Dumnezeu sa-mi dea un copilas doar daca va fi sanatos...si cand vad Beta negativ....ma amagesc cu ideea ca de fapt Dumnezeu ma iubeste si nu mi-a dat un bebe in burtica pentru ca nu ar fi fost in regula si ar fi fost mai rau.
poate e o tampenie pentru altii...dar pe mine ma ajuta cand disperarea,dezamagirea si suferinta imi inunda mintea,sufletul si trupul la modul fizic dupa fiecare nereusita.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

eh , din totdeauna am spus asta : daca nu a iesit ceva a avut dumnezeu un motiv sa nu-ti dea lucrul ala , nu pentru ca nu-l meriti ci poate era mai rau cu sau poate nu reusea cum iti doreai . si stiu ca are planul lui cu fiecare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roseroze_86 spune:

Buna fetelor,

mabucur f mult ca am gasit acest forum pt ca si eu sunt in aceeasi situatie. povestea este lunga, nu are rost sa intru in detalii, ideea este ca si noi suntem un cuplu care ne confruntam cu infertilitatea :(.ne-am hotarat sa alegem varianta fiv( singura si ultima optiune). M-am documentat cu privire la asta insa am in continuare f multe nelamuriri. Va rog sa-mi spuneti daca tratamentele hormonale sunt dureroase, dau stari de depresie cum v-ati simtit voi dupa???? Mi-e foarte teama de ce ma asteapta.
Astept cu interes rasp din parte voastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

sa fie cu succes hotararea voastra si sa stati cat mai putin la statutul de aspiranti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Roseroze bine ai venit in clubul nostru si sedere cat mai scurta, despre tratamente nu stiu sa iti zic mare lucru eu o sa incep in septembrie stimularea si este primul fiv, la fel ca si tine ma cam sperie ce va urma dar ma rog ca totul sa fie bine.
tu cand vei face fiv-ul si la ce medic esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roseroze_86 spune:

Multumesc mult fetelor. Eu sunt la dna dr Predoi. Ieri am fost si am discutat cu dansa, acum urmeaza sa imi fac analizele si dupa vedem ce sp dna dr. Dumnezeu sa ne ajute pe toate!

Mergi la inceput