Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (5)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Virgi, multi ani fericiti alaturi de printul si de familia ta minunata iti doresc! Asadar vom celebra amandoua pe 19 august ??
Aever, la cat mai multe lunite minunatului tau puiuc. Doamne cat de bine seamana cu tine.. este un frumoss
Alma, ne bucuram enorm ca ai dat un semn de viata si de abia astept povestea nasterii cireselelor si bineinteles sa va cunoastem la o viitoare intalnire a bucurestencelor .
Gyan, tare rau imi pare ca bebe nu este bine . Insanatosire grabnica va doresc
Stiu ca mai aveam o groaza de mesaje sa scriu dar am uitat tot.. neuronu' lauz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Eva felicitari pentru cele doua evenimente importante din viata voastra! E de prisos sa spun ca mor de nerabdare sa vad fotografii. Cu incaltarile e jale mare, eu cand am nasit anul trecut am schimbat vreo 4 perechi de incaltari ca ma dureau toate. Si acum la botez s-a cunoscut ca nu am mai pus tocuri in picioare de un an aproape, mergeam ca o rata.
Fetelor cum spune si Cryssa dieta mamei e cheia succesului, eu mananc prostii multe recunosc, dar de cand pap numai paine integrala cu seminte am rezolvat problema constipatiei, si la mine si la bb. Astazi nici nu mi-am dat seama cand a facut, de obicei era cu urlete si se termina cu un buf mare de ma speriam de zgomot.

M-am invrednicit si am scris cantecelul preferat a lui bebsteric:

Do e-o doamna cam voinica,
Re e-un rege mustacios,
Mi e-o mica turturica,
Fa e-un falnic chiparos,
Sol e-un soldatel vestit,
La e-un lac nemarginit,
Si e ultima silaba,
Si-am ajuns din nou la Do,
Do, Re, Mi, Fa, Sol, La, Si, Do,
Do, Si, La, Sol, Fa, Mi, Re, Do.

fetele si bebeii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Ahh, distractie placuta fetelor care au plecat la mare.. Andra, Onutza,Ionelu. Asteptam sa ne spuneti cum s-au comportat puiutii la mare, soare, nisip
Fetelor, imi puteti spune pana la ce varsta bebele trebuie sa stea in scoica, scaun de masina cu spatele la directia de mers?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Ce faceti fetele??

Ne-am intors de la ai mei, se pare cu o viroza, de data asta luata de Matei
Aseara plangea saracu de nu stiam ce are, dar nici nu reuseam sa il linistescn-am patit niciodata asa ceva, si tocmai ca voiam sa ma laud la voi, ce copil cuminte am, ieri dormise 4 ore ca sa vezi ca el aseara avea febra, nu stiu exact cat, ca n-am reusit sa o masor bine
Am mers de dimineata la medicul de familie care bineinteles ne-a dat antibiotic, dar nu ii dau decat antitermice, asa mi-a zis si pediatra ca am sunat-o apoi.

Virgi, Anitta tare mult mi-ar fi placut sa va cunosc, poate daca ma gandeam mai din timp reuseam sambata dar a fost ziua fratelui meu si na am sarbatorit, [plus ca venise si sora mea si am profitat ca nu ne vazusem de vreun an, iar duminica am plecat acasa.
Dar data viitoare cu siguranta ne vedem

Elena daca ai fi vazut ce radea Matei cu voce cand i-am cantat cantecelul de nici mie nu imi venea sa cred..tare mult i-a placut
niciodata n-a ras asa tare si mult

Gyan sanatate multa.poate are ceva pe limba sau pe obrajiori cum zicea cineva, scuze ca nu mai stiu cine

E tare agitat Matei, uff numai in brate se linisteste saracul.

Nu mai stiu ce aveam de spus dar clar nu mai pot.pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiiunie2012 spune:


Va invit cu drag in casuta noua!

Capitolul 6



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Eva casa de piatra si sa va traiasca micul crestin!
Virgi multi ani fericiti impreuna!
Gyan imi pare rau sa aud ca sunteti in spital. Medicii ce zic, care este motivul pentru care nu mananca? asteptam vesti bune!
Tigruta foarte bine ca n-ai sarit cu antibioticele si sa speram ca nici nu va fi nevoie!
Alma, Mi_bebelinama bucur ca v-ati facut timp sa mai dati pe la noi!
Mirelavoi pe unde mai umblati acum? Sotul se va mai duce cu Bianca in septembrie la un festival la Vaslui si la unul in Galati. Sunt sanse sa va intanliti? Am auzit atatea de jocurile facute in culise la festivaluri incat la un moment dat nu mai stim daca e bine sau nu sa o ducem la astefel de concursuri...
Noi ne pregatim vineri de botez asa ca sa nu ma dati disparuta dar o sa fiu mai ocupata zilele astea!

Mergi la inceput