Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 73 -

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Livia, nu stie nimeni de ce am pierdut sub Clexane...data viitoare voi face de 0.6 (eu am 70 kg), nu voi mai lua Aspenter zilnic ci la 2-3 zile si voi lua si prednison (ajuta uterul sa nu mai respinga sarcina, prin scaderea imunitatii). Nu este sigur ca astea sunt cauzele, de asta incerc sa iau orice fel de masura.
Ai facut antiFXA la Fundeni sau Synevo? E o analiza care iti arata daca doza este OK.

Velvet, poti imparti o seringa de 0.4 si sa faci de 2 ori (e gradata), poti pastra o seringa la frigider, 24 ore, nu mai mult.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

multumesc de raspuns,alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana.M spune:

Citat:
citat din mesajul lui livia_adina

MeAlex te rog frumos sa-mi spui din ce cauza ai pierdut sarcina sub clexane- doza nu a fost ok??? Eu sunt insarcinata in 11 saptamani si fac fraxiparina de 0.4 - am 64 kg. acum, iar doamna dr. Uscatescu a zis ca e OK, dar mie mi-e fff frica.
Merci

factor V Leiden, heterozigot, C677T heterozigot, proteina C< o sarcina oprita in ev. la 6 sapt.


Eu te sfatuiesc sa te linistesti. Din ce am citit mutatiile heterozigot nu pun atat de multe probleme, sunt mai usoare. Te sfatuiesc sa ai incredere in Doamna Uscatescu. Daca te uiti si eu si MeAlex avem acelasi mutatii din care una homozigota (mai nasoala), dar sper ca si eu si Alex sa ne bucuram cat de curand de pruncii nostri.
Capul sus si bucura-te de minunea care va intra in viata ta in curand.

Mutatii:
- PAI 1 4g/4g homozigot
- MTHFR C677T heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie 11 saptamani (02.06.2012)

>>>Continuare

Mergi la inceput