De ce vii pe DC, mamico? - concurs special -

De ce vii pe DC, mamico? - concurs special - | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

dragi mamici care scrieti la acest forum special: Primele 365 de zile din viata unei comori.
Prezenta voastra pe acest forum - ne onoreaza si ne bucura mult!
Speram ca acest forum va ajuta in aceste primele 365 de zile din viata voastra de mamica :)

De curand, cu ajutorul unor parteneri, am lansat proiectul Geanta Bebelusului, care este o genta DC special branduita, plina cu cadouri de sponsorii principali ai site-ului nostru. Detalii despre geanta, www.desprecopii.com/info-id-8991-nm-Geanta-Bebelusului-un-cadou-pentru-proaspetele-mamici.htm" target="_blank">cititi aici.

www.desprecopii.com/Images/Upload/GeantaBebelusului-mQ.gif" border="0">

Acum, punem la bataie 15 genti pentru acest concurs spontan. Daca esti mamica de tanar bebelus (care nu a implinit inca 12 luni) - si scrii la acest forum special - te invitam sa participi.

Spune-ne la acest topic - de ce scrii pe acest forum - si ai sansa sa castigi una din cele 15 genti puse la bataie.

Durata concursului - 28 iunie - 28 iulie.

succes !



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

start concurs :)

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Buna-ziua dragi cititori ai forumului DC cat si ai acestei sectiuni!

Frumoasa initiativa, Mirela!


Eu am doua comori: un fulgusor de noiembrie-dec.2009 si un bulgaras de ian.-feb.2012!

Desi am mai trecut printr-o sarcina si prin etapele primului an de viata a unui bebelus si sunt cat de cat la curent cu tot ce se intampla, tot cred ca e nevoie/e necesar sa fiu prezenta in continuare "in zona" deoarece niciodata nu e suficient.Mereu invat si e mai usor cand am si colege de odisee.Intreb si primesc raspunsuri, trecem prin situatii si stari asemanatoare, nu numai cele care tin de copilasi ci si cele care au legatura cu noi mamicile si cu "hormoneala" de dupa nastere!

Deci:" Primele 365 de zile din viata unei comori" este (topicul) un fel de ghid de prim ajutor oricand/oriunde!

edit:si daca acest concurs are spectru mai larg decat acest topic-primele 365 zile, mai pot adauga ca frecventez acest forum( defapt primul si singurul) pentru ca prin el si datorita lui am o multitudine de prietene si in realitate!Persoane cu care ma vad, impart bune si rele, care ma ajuta si pe care le ajut cum pot!Am intalnit atatea persoane minunate, nici nu aveti idee...

Am putut sa ajut cu putinul meu si pe la umanitare...am invatat ce inseamna sa ajuti cu adevarat si le trimit cate o floare virtuala tuturor celor care muncesc zi de zi pentru a realiza minuni si a salva suflete!

Aici am aproximativ tot ce ma intereseaza: bucatarie si retete, diete, povesti de viata si de cuplu din care trag invataturi si imi mai dau cu parerea cateodata, sport, mondenitati, politica...etc.

Si "vin pe DC" pentru ca il consider parte din cine sunt, din viata mea si cu el cresc ca si parinte, zi de zi, alaturi de sufletelele ce le-am dat viata!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

scriu pe Dc pt a impartasi cu alte mamici nu numai informatii despre puiul de om pe care mi l-a dat D-zeu, ci si experiente de viata, sentimente, trairi. Pt. a lega prietenii si a fi informata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

In primul si-n primul rand intru pentru a impartasi cu alte mamici (persoanele care ma inteleg cel mai bine din acest punct de vedere) dragostea si fericirea pe care le simt ca mama. Mai intru pentru a invata din experienta altora dar si pentru a le impartasi lor din experienta mea, pentru a lega prietenii (chiar si numai virtuale), pentru a invata mereu lucruri noi.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

La inceput am intrat pentru un articol... am gasit persoane cu aceleasi preocupari... si acum DC face parte din viata mea... asa ca intru cu drag de cate ori am timp.... de fapt nu prea plec de aici ca am DC deschis mai mereu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

De ce scriu pe DC?
Ca sa impartasesc experienta mea altor mamici care trec si ele prin aceleasi griji si care au aceleasi preocupari ca si mine.
Scriu pentru ca uneori aici ma simt inteleasa si zice nimeni ca exagerez .
Scriu pentru ca aici am invatat o multime de lucruri si vreau sa fiu mereu informata cu ceea ce se poate petrece cu puiul meu.
Scriu pentru ca sunt dependenta de DC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Buna! Am o fetita de 5ani si jumatate si un baietel de 6 saptamani. E adevarat ca am descoperit acest forum din dorinta de a imi putea creste cat mai bine copiii dar acum nu as putea trai fara el. Aici gasesc intotdeauna, un sfat, o vorba buna, o incurajare sau o experienta similara. Aici este ca o a doua casa pentru sufletul meu, aici ma destainui, aici citesc confesiuni, aici ma simt linistita. Acest forum, in timp a devenit cel mai bun prieten al meu! Multumesc moderatorilor si celor care au avut ideea de a face un astfel de forum complet din toate punctele de vedere!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Am ajuns pe DC dupa o intamplare nefericita (o sarcina oprita in evolutie) si intr-un an si jumatate am inceput sa scriu la "Bebelusul - primele 365 zile din viata unei comori", cea mai fericita perioada din viata mea.
Inca de la odisee am scris si am schimbat multe informatii utile cu mamicile, am invatat lucruri noi, am ascultat si mi-am spus si parerea mea. Zilnic am forumul deschis si citesc topicul si ma bucur cand mamicile descriu ce minuni fac comorile lor si ma intristez alaturi de ele cand micutii sunt bolnaviori. Imi place foarte mult sa socializez si in cand ai un bebe mic acasa cred ca e solutie perfecta. Ma bucur ca am putut lega prietenii si ca am cunoscut o parte din mamicile de pe forum.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Ma invart de ceva zile in jurul subiectului,si m-am tot gandit de ce intru pe forumul DC...

Ei bine, am intrat la inceput sa caut informatii despre sarcina,sa gasesc oameni carora sa le impartasesc bucuria ce o aveam in suflet ,si anume ca devin mama . Apoi am inceput sa intru pentru ca m-am lipit de un grup de mamici, apoi m-am lipit al,tor grupuri, mi-am facut prietene noi, iar sotul meu si-a facut prieteni noi din sotii unora dintre ele. Acum intru aproape zilnic pe forum,pentru "cafeaua virtuala" , si pentru ca imi pasa de toate acele mici evenimente din vita fiecarei femei ce am cunoscut-o aici. Cu unele dintre ele m-am intalnit zilele acestea,cu unele urmeaza sa ma intalnesc, cu altele o sa ma intalnesc poate vara viioare,daca vin la mare.

Asadar,eu intru pe acest forum pentru oamenii ce scriu si citesc alaturi de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Scriu pe DC pentru ca asa nu mai sunt singura.
Cand nu ramaneam insarcinata am scris aici, cand am ramas si am avut probleme am scris aici si acum, ca azi se fac exact cinci luni de cand imi tin copilul in brate scriu in continuare pe DC pentru ca prietenele mele de suflet imi dau cele mai bune sfaturi, ma aduc cu picioarele pe pamant cand eu ma pierd si ma fac sa rad dupa o noapte in care copilul m-a tinut treaza si-mi vine sa plang.
Scriu pe DC pentru ca este ceea ce americanul ar numi "my crap free zone" locul unde nu ma prefac ca atunci cand imi vin rudele in vizita.
Si sunt mai bogata de cand scriu aici pentru ca am cunoscut persoane extraordinare, prietene pe care le vad rar dar pe care le tin in suflet fara de care Matza nu s-ar fi descurcat.

Mergi la inceput