FIV Europa(54)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

flory, da, da, dar uite imi mai arunc un ochi si pe aici
in principiu, se poate laparo+HSC, doar ca trebuie sa agreezi cu dr..e mai multa bataie de cap pt el, pt ca procedurile pp aparatura diferita (laparoscop, histeroscop), altfel, niciun impediment


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

flory, eu am facut laparo+histeroscopi, la Cluj ... deci se poate!
In ceea ce priveste FIV la PK, am avut putin modificat protocolul ... la primul FIV am avut productie relativ mica (5 oo) cu Gonal, iar la al doilea mi-a dat Menopur ... si am avut in final vreo 13-14 oo. De fiecare data au fost doze mici!


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit
FIV4, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

cris tu ce planuri ai? urmeaza fiv5? unde?

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

balanta suntem in 6 iulie si n-ai mai zis nimic....ai avut intalnire cu prichindeii? Doamneee, astept cusufletul la gura sa dai vestea buna

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

va invit la capitolul 55

Mergi la inceput