M-am hotarat.............adoptie(79)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

ce liniste este pe forum
liniste care "ma omoara" ca si "asteptarea"
voi cum suportati aceasta "asteptare", fetelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

Greu! Sunt la al doilea atestat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliGuran spune:


Am trecut si eu pe la protectie saptamana trecuta si din pacate am aflat cu stupoare ca nu a fost o perioada de ,,blocaj" cum mi-am inchiuit dupa reglementarile din noua lege sau si chiar daca a fost adoptiile isi urmeaza ,,cursul firesc " doar ca nu sunt copii care sa corespunda asteptarii noastre (sa fie sanatosi si pana la trei anisori ).
Deci, trebuie sa avem rabdare pana Doamne ,Doamne va decide sa trimita si in viata noastra ,a celor care asteptam cu atata ardoare un ingeras .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui amy2007

Nu se duc direct la Directii, mai ajung pe undeva, nu stiu precis unde. :)
Bine ca au plecat, insa nu stiu daca pentru toate judetele.
_
Copiii nu le datoreaza parintilor viata, ci cresterea (Nicolae Iorga) [http://handmadeamy.blogspot.com/]


Cred ca le trimit cu racul(doi pasi in fata si unul inapoi),fiindca daca le trimeteau cu melcul ajungeau pana acum, astazi am trecut sa mai stresez lumea si nu ajunsesera vestitele liste de la ORA.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

lili, am stat si am citit mesajul tau, poate ai dreptate ca nu sunt copii care sa corespunda asteptarilor noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

Buna , dragi surori de suferinta! Nu trece o zi in care sa nu rasfoiesc forumul asta , in speranta ca voi gasi vesti bune, ca cineva a fost sunat de catre DPC. Ma dispera asteptarea asta si amorteala pe care o presupune.Si mai mult decat atat , lipsa de perspectiva. Dar nu vreau sa va demoralizez si pe voi.Va pup si sa auzim repede de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Nu va demoralizatitoata perioada asta de asteptare inseamna ca undeva e un copilas care va asteapta si care urmeaza sa devina adoptabil. Cand el va deveni adoptabil, veti fi sunate si veti deveni mame.






>>>Continuare

Mergi la inceput