Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (173)

Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (173) | Autor: iul_aug2010

Link direct la acest mesaj

Delfinasii se sarbatoresc la primul anisor:
9 iunie - LMA Andrei-Ioan, delfinas de racusor2010
16 iunie - LMA Radu Gabriel, delfinas de tina_80
19 iunie - LMA Hannah Isabela, delfinasa de Rodyka

23 iunie - LMA Matei Alexandru, delfinas de Tanti
24 iunie - LMA Maria Antonia, delfinasa de Giorgia23
24 iunie - LMA Filip, delfinas de Eladea2005
24 iunie - LMA Larisa Ioana, delfinasa de Ochidut
24 iunie - LMA Theodor Mihai, delfinas de Roxana_Theo
25 iunie - LMA Beatrice Teodora, delfinasa de Crissy77
27 iunie - LMA Mihnea Damian, delfinas de Mov_79
29 iunie - LMA Sebastian Petru Andrei, delfinas de Lalala13
30 iunie - LMA Tudor Andrei, delfinas de Coteasca
30 iunie - LMA Aida Alexandra, delfinasa de Alina2005
3 iulie - LMA Rebeca, delfinasa de adrianaBuc
6 iulie - LMA Carla si Mateo, delfinasi de Carla_2008
8 iulie - LMA Yanis Stefan, delfinas de Beluistef
8 iulie - LMA Matei Marius, delfinas de Ooana
9 iulie - LMA Victor, delfinas de Ilinca79
11 iulie - LMA Andrei, delfinas de Imaya
12 iulie - LMA Daria Cristina, delfinasa de Ramonasin
13 iulie -LMA Natali, delfinasa de Cris2010
13 iulie -LMA Bogdan Andrei, delfinas de sorina_goga
15 iulie -LMA Letizia, delfinasa de CarmenAlbu
15 iulie - LMA Radu Gabriel, delfinas de matusa77
16 iulie - LMA Mihai, delfinas de Victo
16 iulie - LMA Tania Maria, delfinasa de Rubia
17 iulie - LMA Vlad, delfinas de crispro
18 iulie - LMA Sabina, delfinasa de ramo1901
21 iulie - LMA Paul, delfinas de btz_ovi
22 iulie - LMA Matei, delfinas de bambi_bv
22 iulie - LMA Nectarie, delfinas de larissa_79
23 iulie- LMA Victor Andrei, delfinas de Bumblebee
24 iulie- LMA Raul Ionut, delfinas de paula_m
30 iulie-LMA Denisa Maria, delfinasa de anca_vlad
1 august- LMA Raisa, delfinasa de Ramonavlas
2 august- LMA Andra Maria, delfinasa de Mycya
2 august- LMA Clara Maria, delfinasa de miha13gina
2 august -LMA Andre, delfinas de stefania_97
3 august - LMA Alexandru, delfinas de nela_didea
4 august- LMA Sara Maria, delfinasa de maurice
4 august-LMA Bianca Maria, delfinasa de michelle1981
5 august - LMA Tudor Constantin, delfinas de baby78
9 august - LMA Adina Stefania, delfinasa de Lauri_ca
10 august - LMA Sebastian si Felix, delfinasi de Dragaica
10 august- LMA Cristian Alexandru, delfinas de Laurika1982
10 august -LMA Raducu, delfinas de Pufescu
12 august- LMA Radu Stefan, delfinas de Puiutz mic
12 august- LMA Albert Simon, delfinas de Crissteo
14 august -LMA Iulia Alexandra, delfinasa de Otiliav
16 august - LMA Miguel, delfinas de aelita
17 august - LMA Sasha, delfinas de ainotna
17 august - LMA Victor Petru, delfinas de katalina
18 august -LMA Antonito, delfinas de Palomina
18 august - LMA David, delfinas de bamboletta
20 august - LMA Eva, delfinasa de Diana_Eva
20 august - LMA Mara Nicolle, delfinasa de Alice_Elena
20 august - LMA Medeea, delfinasa de saddie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Hello , din nou!

Bumblebee, esti atat de calda si sufletista!

Racusor, pupam pe Andrei, sa se faca bine!

Deci va fi si mai greu, nu???

Am facut primul pas- voi avea o femeie la curatenie, o data pe sapt, 4-5 ore. O sa vina initial 2 femei, sa faca o curatenie generala, si apoi ramane una, pt curatenie de intretinere. Pfiu!

Rodi, tu mereu faci lucrurile sa para simple. Se vede ca esti linistita, impacata cu tine si cu situatia, stii sa te bucuri de ce ai! Si te apreciez mult pt asta!

Deci, musai sa dorm cu sotul. Da, de acum o sa ne punem impreuna in pat, clar. Deja am inceput, de cateva zile. Si imi place! Ma mangaie pe par, numa bine adorm.

Lala, bine zici- uite ca nu m-am gandit sa iau ceva vitamine. Dorm rau, la maxim 2 ore ma trezesc. Nu am mai dormit mai mult de 4 ore legate de foarte multa vreme. Inca fac cura de slabire, mananc putin, ma culc flamanda. Poate de asta resimt oboseala mai accentuat. Merci de sfat, o sa iau si eu, dar ma tem sa nu ma ingras...

Si da, suta la suta starea mea, stresul cu copilul, e in stransa legatura cu relatia cu sotul. Ca fiind mereu stresata si agitata, numa de el nu mai am chef. Si uneori uit ca el e de fapt cu mine, nu impotriva mea.

Giorgia, relaxeaza-te pana poti!!! du-te in oras, mananca bunatati, uita-te la ceva seriale!

Fetele mele dragi, va multumesc ca imi sunteti mereu alaturi.

Am culcat copilul, ca era treaz de la 7. Is curioasa daca va fi singurul lui somnic pe azi.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Tu fete, va pup cu drag! Simt uneori ca is intr-o depresie pana in gat, alteori simt ca a trecut, ca era doar o zi proasta. Am aspirat cu el de o mana, cu aspiratorul in alta. Cum inca nu se misca singur, numai cu mine de mana, e mai greu. In brate nu sta, asa ca putine lucruri pot face cu el de mana. Acum maraie, fug! nu am apucat sa citesc. Si de citit va citesc de pe tel, cu o mana, iar cu alta plimb copilul.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


eu am vrut sa iti spun sa mai lasi curatenia aia in colo ca doar nu te controleaza nimeni si incearca sa faci cate ceva pentru tine cat doarme Vladut

dupa ce doarme Matei eu prima data ma uit la un film apoi strang cat apuc...ce ramane asta e doar nu e sfarsitul lumii...apoi ii fac mancarea
seara dupa ce adoarme ma relaxez Marius ii da biberonul seara deci eu sunt libera de la ora 20

si sa va spun, bea micutul meu si 150-180 ml LP seara...am reusit
pana la urma am ramas la Topfer Carla voi beti nr. 3 sau ati trecut la Junior?
dimineata suge si bea si completare - o sa il las sa suga pana mai este LM, desi stau mai bine decat m-as fi asteptat cu productia

am rezervat camere la hotel si daca e vremea buna mergem la mare de duminica cu Paula, abia astept

suntem in plina mutare...am impachetat de mi s-a luat deja
am venit si ieri seara la ora 22 rupta dupa ce am facut curat in apartament...deja e a 2a zi...si mai trebuie inca vreo 2
femeia care imi face curat nu a putut veni iar o fima de curatenie imi cerea 450lei...asa ca fac eu

sper sa terminam si vineri sa plecam la Bucuresti, stam la cumnata-mea o zi apoi mergem la mare...si ne intoarcem pe la Curtea de Arges si vreo 2 zile la munte

Citat:
citat din mesajul lui rubia
S-ar putea sa pierd ovarul-imi reduce sansele de sarcina-zicea dr ,apropo e unul nou ca al meu de cate ori am nevoie de el e in concediu si i-am zis ca mi-am cam pierdut speranta sa raman vreodata natural.
Imi vine sa-mi iau campii......

Va pup si sper ca aveti cu toate o stare mult mai buna decat a mea.



Rubia ma gandesc la tine si sper sa fie totul bine pana la urma...

Racusoru eu nu cred ca e de la vaccin...oricum pupam pe Andrei sa se faca bine, e un pas inainte ca ati descoperit care e problema si acum o sa faceti tratamentul corespunzator


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Neata fetele!!

Multumim de cafea, eu vreau una mare ca am avut spectacol azi noapte.La fel ca Isa, ss-a trezit urland..de fapt in somn ..si nu mai reusea sa adoarma, l-am luat in patul mare dar ne tot dadea picioare si palme asa ca am plecat cu el in living..m-am pous la picioarele lui si la 6jumate a cazut din pat, l-am luat inapoi, s-a culcat si trezire finala la 7:40.
Nu vreau sa credeti ca tot ce fac e sa ma plang..doar imi mai spun si eu nemultumirile aci.e greu, sunt zile cand nu mai pot dar si cand il lauda cineva creste inima in mine de bucurie.

Va pupez

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Hello.
Sunt cu cititul la zi in sfarsit.De o saptamana jumatate Paul nu mai doarme bine noaptea,se trezeste,trage de pat,maraie,cum il pun intre noi cum adoarme.Iar ziua titi non-stop daca se poate.Cred ca daca nu avem dinti de iesit,masele cu siguranta.
In privinta progreselor stam prost,tare prost.In 2 saptamani am reusit doar sa invatam "hai noroc" si "bate palma" si sa o strigam pe mama la caz de urgenta majora.Atat!!Dar pt mine sunt suficiente.Speram ca pana pe 8 la ctrl sa fi acumulat mai multe cunostinte,dar daca nu va fi posibil nu cred ca kineto ne va decapita

Am citit ca aveti toate probleme ba cu sotii,ba cu copiii.
De multe ori suntem nemultumite ca nu dorm cat vrem,ca nu mananca tot din bol,nu la ora fixa,ca maraie,ca trag de picioarele noastre,ca vor atentie multa,ca nu avem timp de curatenie/mancare etc etc,ne certam cu sotii aiurea,simtim ca nu mai facem fata si nimeni nu ne intelege.
DAR PE EI CINE II INTELEGE?Nu va inteleg pe multe dintre voi,de ce va stresati atat ca a mancat 170 ml LP in loc de 200??Ca este praf pe mobila?Ca nu aveti o oala de mancare in frigi??
Aloooo,wake up girls.Viata nu e roz.Un copil nu e un robot,poate ca nu mananca ca nu ii e foame,nu are chef,ii e cald,poate maraie si vrea atentie ca asa simte el,vrea iubit,mai ales in perioada asta,cand incep sa constientizeze din ce in ce mai mult totul,atentia spre ei trebuie sa fie maxima.Asa ca lasati naibii curatenia,praful,budele de sters,nu mai fiti nervoase ca nu ati reusit sa asezati covoarele si BUCURATI-VA ca sunteti MAME,ca aveti copilasi sanatosi,profitati de fiecare clipa in parte cu ei caci viata e scurta,azi suntem,maine nu.Va dati seama cate mame sunt care si-ar dori macar o saptamana sa aiba copilasii sanatosi?Va dati seama cate femei sunt care si-ar dori sa fie MAME?Iar voi,cele care sunteti,de multe ori va lasati conduse de stres si de dorinta de a fi perfecte si uitati lucrurile elementare.
Daca am suparat pe cineva in cer scuze,nu asta mi-a fost intentia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

PT CRESTEREA IMUNITATII noi am folosit cu succes Bronho-Vaxom,10 zile/3 luni.Stiti ca noi aveam o problema cu rosul in gat facut des,insa de 3 luni pot spune ca nu am mai avut nici macar un muc.Asa ca il recomandat cu incredere.

RUBIA tinem pumnii sa fie totul bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Hello.
In privinta progreselor stam prost,tare prost.In 2 saptamani am reusit doar sa invatam "hai noroc" si "bate palma" si sa o strigam pe mama la caz de urgenta majora.Atat!!


eu azi maine am 2 luni de cand ma chinui sa il invat sa faca "tai-tai" cu manuta si nu am nici un succes
dar am foarte multa rabdare...ca doar este atata timp!!! si va face intr-o buna zi nu-i asa!

Btz DA asta vroiam sa spun si eu...

ca trebuie sa ne bucuram ca suntem MAME si avem norocul de a avea cate o minune mica
e greu daca nu ai pe cineva sa te ajute...dar la sfarsitul zilei tot noi suntem cele care am reusit sa mai traim o zi minunata, mai grea sau mai usoara, dar o zi cu impreuna cu MINUNEA din viata noastra!


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Oana, ce fain ca mergeti la mare!!! Super! sa aveti distractie faina si drum bun! Io nu apuc mare lucru dupa ce doarme Vlad, ca ziua baga doar o tura de somn, cam de o ora- imi pregatesc ceva de papa, mananc, spal vasele, mai un dus- si e treaz. Iar seara dupa ce il culc ii fac papa pt a doua zi, si mai strang din casa.

Azi a dormit o ora. O sa incerc mai tarziu sa vad daca mai vrea o tura de somn. E cald afara, asa ca stam in casa...

Laurika, stii ca aici te poti descarca linistita! Pupam piticul saltaret!



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Fete eu am uneori impresia ca vb singura....
nu am vrut sa starnesc discutii contradictorii cu postarea mea,pur si simplu v-am povestit ce mi-a spus dr
asteptam o reactie,ceva......



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

HA HA Oanna deci sa inteleg ca eu cer prea multe ca el sa invete in 3 zile un lucru.Bun,hai ca m-ai calmat tare!Mc pt asta,din suflet chiar!!!
Eu m-am calmat tare in privinta lui Paul,nici nu imi mai bat capul cu progresele,cum am zis,nu cred ca ne va decapita kineto.
Din ce am mai discutat cu diversi parinti in parc,tind sa cred ca medicul de familie are mare dreptate,iar kineto a exagerat un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Ne vedem vineri la MI!!!!!Venim si noi sigur si apoi mergem la mare!!! De abia astept, sper as fie si vreme buna.
Denisa, pai majoritatea au facut vaccinul...si pb vaccinurilor a fost discutata de n ori, nu stiu ce altceva nou s-ar mai putea spune. Eu inca nu am facut nici un vaccin, dar le fac pe amandoua si ROR-ul si Infarix-ul cand venim de la mare. M-am hotarat si nu mai dau inapoi. Nu vb singura, noi suntem aici

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze 1 AN

Mergi la inceput