GRADINITA DISNEY BABY HOUSE A DISTRUS UN COPIL

GRADINITA DISNEY BABY HOUSE A DISTRUS UN COPIL | Autor: eumada

Link direct la acest mesaj

asa arata copilul meu inscris la"Disney baby house"bacau



www.ziaruldebacau.ro/ziarul/2011/08/17/gradinita-unde-un-copil-a-fost-oparit-functioneaza-fara-autorizatie-de-la-isj.html" target="_blank">dovada ilegalitatii cresei si gradinitei

Nimeni inca nu mi-a raspuns la intrebarea
"DE CE ERA EVA NESUPRAVEGHEATA INTR-O INSTITUTIE CARE TREBUIA S-O PROTEJEZE?AM PLATIT SA FIE IN SIGURANTA,DE CE NU AU AVUT GRIJA DE EA?"

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

pai Madalina cine sa-ti raspunda pe forum, o sa ti se raspunda la proces. raspunsul e clar: din cazua incompetentei.
Sa nu te lasi, in locul tau as face cum zice Bird, daune cat mai mari in asa fel incat sa nu trebuiasac sa te duci la job ca sa mai dai fata la alta gradinita.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

pai Madalina cine sa-ti raspunda pe forum, o sa ti se raspunda la proces. raspunsul e clar: din cazua incompetentei.




Corect.
Nu exista alt raspuns.
Dar nu-i vorba de bani: exista gradinite gratuite (de stat), unde copilul trebuie protejat exact la fel ca la privat.
Diferenta consta in programe, optionale...nu in protectie.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

E vorba de asumarea responsabilitatii.Cand ai in grija vietile unor copilasi asa de mici si faci tampenii trebuie sa-ti asumi raspunderea faptei,sa recunosti ca ai gresit si ca s-a intamplat ,nu sa spui ca esti cu autoriatiile la zi....adica minciuni.Sa fii constient ca ,si fara intentie adica din culpa si tot exista pedeapsa pentru ca e vorba de sanatatea si vietile unor copilasi mici,fata de care ai o rasapundere,nu care sunt doar"un eveniment nefericit".Cand incepi si incerci sa minimalizezi un incident de genul asta acolo unde copiii si siguranta lor ar trebui sa fie primordiali atunci du-te si sapa santuri sau du gunoiul....

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

ok daca ai luat o pe drumul corect al justitiei las o sa si faca treaba

ai mai deschis un topic identic la gradinite si acolo ziceai ca nu ai dus o sa invete cantece ci sa o protejeze au si cantecele rolul lor nu ai angajat garda de corp ... sanatate multa micutei vinovatii sa plateasca

a fost un accident nefericit pt asta exista legi
iar faza cu sa ramai cu ea sa nu mai mearga in veci la gradinita e deplasata pt ca ai refuza dreptul la educatie al copilului si nu cred ca o instanta ar da o sentinta favorabila pe principiul asta

stiu ca in ro sistemul e de kakao dar ceva bun tot exista eu vreau sa cred ca inca nu s- a dus totul dracu in Romanica noastra

multa sanatate fetitei
cred ca din asta avem de invatat cu totii implicit ambele parti implicate direct in conflict

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Bai, una peste alta (ca doar acum am putut sa ma uit la poze), eu nu vad cum naiba s-a putut opari in halul ala cu o ceasca da cafea. Cred ca era ditai ibricul. Pe bune.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

madalina, eu chiar nu te inteleg la anumite afirmatii sincer
cand ai inscris fetita la gradinita nu ai stiut ca nu au autorizatiile la zi, doar acuma ai aflat?Adica inteleg ca iti permiti costul gradinitei respective, dar chiar nu ai cerut nici o hartie sa vezi ca e totul ok?

Eu mi-am dus copilul de 1.6 ani, doar 2 saptamani la o gradinita privata in Cluj, am platit 4 milioane si statea doar pana la ora 12, dar in prima zi am cerut toate autorizatiile si am verificat inclusiv la Ministerul Invatamantului, la Mediu si Politie situatia lor.
Si e super renumita in Cluj, deci daca erau probleme ar fii aparut, dar am vrut sa fiu sigura si sa vad scris negru pe alb ca sunt autorizati sa presteze aceste servicii.Si directoarea a ramas putin surprinsa, spunand ca nu a cerut nimeni aceste acte pana acuma, dar mie asa mi s-a parut normal, asta pentru siguranta copilului, si linistea mea ca totul e legal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Verdictul celui de-al doilea medic legist consultat e: sau mai corect"cantitatea care a produs leziunile este de ordinul a 500-700 ml de lichid fierbinte,peste 90 de grade.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Sincera sa fiu,de obicei verific si in....f...d pe cineva care are de-a face cu mine sau familia mea...a fost timpul prea scurt,plus ca aveam cateva cunostinte care aveau copii acolo.Urma ca in saptamana fatidica sa verific si restul....sincera sa fiu nici cat sunt eu de atenta la detalii si nu mi-am putut inchipui ca dupa doua zile mi-o vor baga in spital...si in ce hal....

Rufus ca de obicei...cu bunul simt care te caracterizeaza....

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Cristinuk@ e prematur sa vorbim la o luna dupa cumplita intamplare de intors la gradinita.Psihic copilul e inca traumatizat pentru ca asociaza mersul "la copii" cu durerea pe care a suferit=o.....urla si daca vede gardul vreunei scoli .....avem de lucrat serios la refacerea psihica a ei....momentan a izbutit sa vorbeasca fara sa urle de cafea,dar tot se face gramada jos cu capul intre umeri daca aude cuvanul sau vede vreo reclama la cafea.....
Nu trebuie mers pe ideea ca va uita...va uita dar nu acum si nu usor,marile traume nu se uita,peste ani ti-e frica de anumite chestii si nu stii de ce....

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

http://www.reporterntv.ro/stire/o-fetita-de-doi-ani-s-a-oparit-la-gradinita-cu-cafeaua-ingrijitoarelor

asta chiar e culmea tupeului...
De ce nu era supravegheat copilul de nici doi ani?Nu era dus acolo ca sa fie supravegheat?Eu la asta ma refer"de ce nu a fost supravegheata?Nu era nimeni langa ei?De ce au lasat-o singura?
Si de ce evita comentariile?
Pentru ca stiu ca ua gresit si sandramaua lor e putreda de aia....

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput