GRADINITA DISNEY BABY HOUSE A DISTRUS UN COPIL

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

stiu madalina ce zici sunt mama si e groaznic sa patesti asa ceva numai un cucui e groaznic

e o trauma dar voi sunte ti langa ea o iubiti si trebuie sa ai incredere in puterea de refacere a unui copil iubit

marile traume sunt copiii abuzati odata sau ani la rand care nu gasesc sprijin la parinti

voi sunteti langa ea trup si suflet cu dragoste si ingrijiri medicale se rezolva in timp
eu sunt mama de copil cu probleme cu un handicap minor dar e acolo il vad si il stiu zi de zi care se vor rezolva sau nu in timp totul depinde de noi parintii cum gestionam situatia





multa multa putere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Pe asta si mizez, ca iubirea noastra o va convinge ca nu i se va mai intampla nimic rau.Oricum va mai trece timp pana cand nu va mai asocia "la copii'cum spune ea la gradinita cu durerea si trauma...cu suferinta...din pacate nu pot sa sterg cu totul deodata suferinta ei...as vrea sa fiu eu in locul ei as da orice sa fiu eu in locul ei,da` nu se poate

A inceput sa ma doara stomacul de cateva zile....si eu am fost la doctor doar in timpul sarcini...in rest niciodata.Iar stomacul nu m- a durut de mult..de fapt niciodata pana zilele trecute.

Si ce daca copilul tau are un mic handicap?e un copil e al tau si e perfect pentru ca e al tau.Daca tu il faci sa stie ca esti fericita ca e cu tine..el va creste fericit.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

cristinuk, fata mea n-a prea fost la gradinita si e premianta la concursuri si canta la pian, desene premiate poezii publicate si scrie povesti. La nimic din astea nu a ajutat-o gradinitia:D, scoala da, la alea de mate, la restu, nici vorba.


Nu exista ca ii refuza dreptul la educatie daca sta cu fata pana la 5 ani sa zicem si fac tot felul de activitati impreuna, si cu copii, si fara.

Madalina, daca tot nu stati asa rau cu banii, poate te mai gandesti la reintorsul la job....in fine, e o decizie f personala, nimeni nu se poate baga, dar asa, ca idee.

pentru refacerea ei psihica probabil ca ati primit deja sfatul sa nu mai mentionati accidentul special in fata ei, adica voi trebuie sa fiti f cool si calmi.Cu un copil de 2 ani nu ai ce sa dezbati, e calr cum se simte si din cum deschide ochisorii.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

nu ash schimba nimic din ce e acum si noi facem orice pt ai nostrii o iubesc de mor si e perfecta pt mine
eu am renuntat la orice cariera sa raman alaturi de ei pana la 3 ani nu am absolut nici un ajutor nici o bona nu i am lasat singuri nici macar o zi

de aia ar fi bine daca ai posibilitatea mai ales acum sa stai langa ea pt ca are nevoie de tine

sabina spuneam ca nici o instanta nu o sa i dea o despagubire pe criteriul asta ci doar in urma faptelor dovezilor etc
e vorba ca la un moment dat tre sa reintre in normal si ca gradinita nu e sperietoare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB_AC spune:

Eumada in mod cert oamenii de acolo au gresit si in mod cert in .ro gradinitele nu au un standard de securitate ridicat. Incompetenta a generat accidentul. Insa se putea intampla si acasa si la un restaurant. Mai greu dar se putea.

Trebuie ca mental sa treci peste. Sa te echilibrezi, sa fii increzatoare si sa-i poti insufla copilului asta. E cel mai important. Priveste inainte si lasa avocatii sa-si vada de proces. Nu-ti umple sufletul de inversunare si ura. Trebuie sa fie plin doar de linistea de care are nevoie fetita ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

Corect Asta am vrut sa ti zic si eu sa te linistesti langa puiul tau sa te concentrezi pe ea si sa lasi avocatul sa si faca treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Incerc sa fac asta dar noaptea nu am somn si mi-am stricat si stomacul..ma doare non stop indiferent ce medicamente as lua.Ieri am profitat de faptul ca mama a venit sa stea cu Eva si am plecat cu colegii sotului meu pana la munte,sa ne catarm pe creste.....Am plans o multime ca nu puteam s-o iau pe Eva era tare soare si in masina si acolo...nu aveam cum nici cu umbrela ca ultravioletele trec prin orice si pot provoca daune iremediabile.
Dar au insistat si mama si sotul ca mi-ar prinde bine pentru nervi mai ales...ca mni-am cam pierdut somnul.
O sa mai stau acsa cu ea cateva saptamani apoi ma intorc lla servici..trebuia sa fiu de o saptamana acolo.O sa incepem cu bona de miercuri...ma gandesc ca Eva oricum va plange dar femaia aia e cea care m-a crescut si pe mine.avea 16 ani atunci....acm e foate blanda si la locul ei si oricum Eva o agreaza in mod deosebit.
Azi am fost la prelungire la Iml si acolo saraca iar a urlat de numa...dar o sa trebuiasca sa mai mergem...asta e....cui sa multumesc pentru aceste momente minunate?

In loc de parc si distractie doctori si IML....

e SUPERB CHIAR AS PUTEA SPUNE...

Va pup si mai vin io....

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruna7a spune:

Am citit ingrozita de cele intamplate topic-ul anterior (Un memebru DC in lacrimi).

Vreau, in primul rand, sa-i urez multa sanatate micutei si putere voua, parintilor pt. a putea acorda, in continuare, sprijin moral Evei si sa mergeti pana in panzele albe pentru dreptate. In al doilea rand, sper sa ne tineti la curent cu evolutia "povestii", atat din perspectiva refacerii fizice si psihice a Evei, cat si a celei juridice!

Din pacate, nu detin decat un cont de facebook, destul de sar pe care Succes!

La Multi Ani, Eva! Esti o leoaica frumoasa si norocoasa, asemenea leutului meu! Pupici!

A fi "mami" este minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Multumesc Miruna.Incercam sa ne linistim si noi.


Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Astazi Eva nu a mai plans cand a vazut reclama la cafeaaaaaaaa..a mieunat numai un pic apoi a zis"mami bate cafeaua" si gata

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput