GRADINITA DISNEY BABY HOUSE A DISTRUS UN COPIL

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

pupam leoaica mica sa va faceti bine-bine :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:


mie intuitia imi spune ca asa a fost, daca in gradi la momentul oparirii au fost doar 3 copii, educatoarea si ingrijitoarea, [....], [...] fetele au sunat mai intai directoarea si apoi ai fost sunata tu, dar e greu de stabilit cata vreme nu ai o declaratie clara a persoanelor implicate, poate ca ancheta si expertizele vor lamuri si acest aspect

Nina, 23+,


editare: am reeditat la cererea autorului subiectului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Mada...razbunarea nu face bine la suflet...crede-ma!

Eu zic ca dupa proces...fiecare va raspunde pentru partea sa de vina!

Stiu ca iti vine sa-i diseci ca pe broaste la ora de biologie insa chiar daca ai face asta...nu te-ai linisti,dimpotriva!

Focalizeaza-ti energia in scopuri nobile,rau v-a fost facut..nu iti mai umple de venin sufletul, fa suferinta mai usoara si bucura-te de minunea de fetita pe care o ai!

Se va vindeca frumos, incet-incet va uita experienta neplacuta...justitia isi va face treaba!Si totul va intra pe fagas normal!E greu acum, incredibil de greu..dar nu va dura o vesnicie!sunt alti parinti care ar da orice ca intr-o zi,oricat ar dura si oricand ar fi acea zi, copiii lor sa se vindece.Spun asta pentru a te imbarbata!Sa multumim Providentei ca nu a fost mai rau de atat...caci la cata cafea a turnat pe ea..si la ce temperatura avea...putea fi dezastru cosmic!

Te pup si iti tin pumnii stransi!



*Blackmoon Lady 16+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arwen4y spune:

Vaai,ma doare sufletul .Imi vine mie sa vin acolo la ei sa fac scandal si nici nu te cunosc.I-as nenorocii pe dobitocii aia ca nu au avut grija de fetita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Inca o data spun ca nu-mi vine sa cred ca s-a putut intampla asa ceva si totusi:
1/. Trebuie sa ai grija de tine sa nu te imbolnavesti si tu, nu ai cum sa fii in locul Evei si sa suferi fizic de pe urma ranilor ei, deci trebuie sa fii tare sa o ajuti sa treaca peste eveniment. E adevarat ca teoretic se putea opari si cu castronul de ciorba la tine acasa daca ar fi fost nesupravegheata deci trebuie sa o faci sa inteleaga ca opareala vine de la lichid fierbinte si nu de la copii.

2/. Asociatia/gradinita trebuie actionata in judecata pentru cele intamplate. Imi inchipui ca nu au vrut sa o opareasca, dar treaba romaneasca cu las' ca merge si asa ... fara autorizatii, regulamente interioare, etc trebuie stopata. De exemplu la gradi unde merg copiii mei personalul nu are voie nici macar sa iasa cu cafeaua din zona bucatarie vestiar... daramite sa isi bea cafeaua in prezenta copiilor. In 5 ani nu le-am vazut pe fete in spatiul copiilr cu nimic altceva decat cu pahar de apa din acela usor de unica folosinta de 200g si crede-ma ca am aparut la gradi in cele mai variate momente ale zilei. Nu se bea, nu se mananca si mai ales nu se fumeaza in spatiul dedicat copiilor, doar in pauza si doar la locul special care e complet separat de al copiilor. Si e tot gradi privata, deci se poate face treaba ok daca ai cap si te intereseaza sa oferi un serviciu de calitate. Nu e vorba de razbunare sau de ne-razbunare ci pur si simplu trebuie sa actionam daca nu vrem sa o tinem tot asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Maine ne ducem iar la control la orl....sper sa nu fie probleme ca incep sa-mi pierd rabdarea......am avut destula pana acum.
Si apoi iar la iml...

MULTUMESC GRADINITA DISNEY PENTRU CE ATI OFERIT COPILULUI MEU.....


Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Sper sa treceti cu bine de examenul O.R.L.!



*Blackmoon Lady 16+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Multam Alinuto.......

De vreo ora Eva a inceput sa-mi povesteasca iar ca Loxana i-a facut buba cu cafea aici aici si aici....si imi arata capul umarul si obrazul si daca am intrebat-o unde era cafeaua...insista si spune"pe scaunel"..e a treia sau a patra oara de vreo 10 zile cand imi spune ca "cafeaua era pe scaunel"Mi-e si frica sa ma gandesc....ce dracu` facea cu cafeaua acolo femeia aia?

iar ieri cand ne imbracam,mi-a zis zambind larg"da buzita losie ca nu mai doale buba de la cafea de la Loxana,numa ulechea doale"....a trecut o luna si copilul isi mentine afirmatiile indiferent cum as intoarce eu intrebarile.Sigur la varsta ei nu stie sa minta si nu ar repeta aceeasi poveste la nesfarsit decat daca e adevarata.Ar schimba varianta,or ea repeta aceeasi varianta.

Pana si la vecini le spune aceeasi chestie...


ma simt pe zi ce trece mai rau.....nici vorba sa ma linistesc ,analizez acum toate chestiile intamplate si din cauza faptului ca fiind o fire expansiva eu am tinut in mine,din cauza situatiei...simt ca explodez.

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

mada, n-ar fi bine sa stai de vorba cu un psiholog ? poate ai o manifestare psihosomatica.

daca ideea nu-ti surade (si nici timp nu cred ca ai), mergi la o sala de antrenament/fitness/aerobic/etc., poate efortul fizic depus iti va elibera furia si iti va calma spiritul. m-am gandit, mai in gluma, mai in serios si la varianta de a trage cu sete cativa pumni zdraveni intr-un sac de box...

uite, alt user spunea ca terapia bowen a ajutat-o foarte mult pentru a-i schimba starea de spirit, dintr-un inceput de depresie a ajuns intr-o stare de echilibru, optimism.

trebuie sa ai grija si de tine, Eva are nevoie de o mamica sanatoasa, puternica si echilibrata, lupta voastra abia a inceput.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Corina ai dreptate dar uite ca eu nu pot sa fiu zen nevoie mare cand vad falcuta rosie si arsa a fetei mele,cand vad ca sta cu nasucul lipitr de geam ore intregi(la mine nu bate soarele)si ca tot ce pot sa fac e sa-i cumpar in disperare jucarii si seara sa mergem la carusele unde sta cate o ora doua.Ca ar prefera sa alerge si sa zburde in loc de mai stiu eu ce joc lego sau cuburi sau tablite cu fel de fel de brizbrizuri.Am incercat sa ies..am fost la munte,am fost la karaoke....nimic nu merge,totul e rupt parca,nu mai sunt eu cea pusa pe glume si sotii...nu pot decat sa ma fac ca rad...nu vreau decat sa-mi vad copilul cum era....

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput