Cerclaj rupt la 20 de saptamani

Cerclaj rupt la 20 de saptamani | Autor: cris_09

Link direct la acest mesaj

Buna fetele!
Prietena mea si colega noastra Lia73 este insarcinata in 20 de saptamani si i s-a rupt cerclajul,sangeraza si are contractii.In trecut a mai avut o sarcina extrauterina si inca una pierduta la 18 saptamani.
Sarcina aceasta a avut contractii tot timpul,a stat numai in pat cu perfuzii si no-spa.
Vroiam sa va intreb daca ati mai auzit de asfel de cazuri sau poate aveti cunostinte ginecologi si ne poate da un sfat.
Acum este in spital,iar doctora ei i-a spus ca sacul(presupun ca se referea la sacul gestional) este in vagin.
Doamne ajuta!



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


O vestuta pentru David

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

imi pare atat de rau ca trece prin toate astea... suntem alaturi de ea, Doamne ajuta sa apara o solutie si sa fie bine bb!...
intreb si eu prin cunostinte...

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Cris nu am auzit sa se rupa cerclajul la varsta asa mica a sarcinii.
Daca ai inteles bine si sacul e in vagin ma gandesc ca e destul de grav, ca nu se mai poate face nimic.
Acum stii si cazul Tatyanei si eu am avut o prietena cu un caz asemantor care a ajuns pana la urma la 35 sapt., dar a stat cu cocktail-uri de no-spa inj, scobutil inj si diazepam inj. ca sa duca sarcina la final.
Ii doresc ceea ce mi-am dorit si mie cand am fost gravi, adica sarcina la termen si sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu30

Cris nu am auzit sa se rupa cerclajul la varsta asa mica a sarcinii.
Daca ai inteles bine si sacul e in vagin ma gandesc ca e destul de grav, ca nu se mai poate face nimic.
Acum stii si cazul Tatyanei si eu am avut o prietena cu un caz asemantor care a ajuns pana la urma la 35 sapt., dar a stat cu cocktail-uri de no-spa inj, scobutil inj si diazepam inj. ca sa duca sarcina la final.
Ii doresc ceea ce mi-am dorit si mie cand am fost gravi, adica sarcina la termen si sanatate.

Ruxi super fericita de Alexandra Maria si Alexandru Andrei - 2 mai 2010
Da,a stat de la inceputul sarcinii numai in pat cu perfuzii,ustrogestan,no-spa injectabil,scobutil,gentamicina,cand a facut febra,si poate altele,pe care nu le stiu eu



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


O vestuta pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

nu pot sa cred
lia draga mea, sa-ti ajute DD sa existe o solutie pentru problema ta!


ralu- de Tudorica fara frica (15.05.2008) si 22+ cu o margica mititica Luiza
i believe in miracles...povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Acum am aflat ca doctorita ei este plecata din tara,si a lasat-o pe mainile altcuiva.
Imi puteti recomanda un doctor bun de la Polizu spre care sa o indrum?



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


O vestuta pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

nu se poate!!! acum am citit! din pacate nu stiu cum sa o ajut. daca medicii din spital nu au cum, cum putem noi? are nevoie de ceva? ce putem face?

ma gandesc la ea!

20+

www.flickr.com/photos/carola456

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

of Doamne Lia prin cate iti e dat sa treci! Nu e drept Doamne sa dai atat de multe unui singur om! Lia, ne gandim la tine!

diana 15+ si mami de IANIS STEFAN 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuzul
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_s spune:

cris, eu am primit recomandari de la prietene pentru Roxana Constantin - care face doar garzi la Polizu, si Dana Oprescu
au nascut niste colege cu ele..
pe altcineva nu stiu

ce medic are grija de ea acum?

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui corina_s

cris, eu am primit recomandari de la prietene pentru Roxana Constantin - care face doar garzi la Polizu, si Dana Oprescu
au nascut niste colege cu ele..
pe altcineva nu stiu

ce medic are grija de ea acum?

17+
Conferentiaru Suciu



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


O vestuta pentru David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Doamne ajuta sa fie totul bine! Suntem alaturi de ea!


de steluta norocoasa (09.02.2009) si 15+


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput