Intalnire surpriza Desprecopii in Bucuresti !!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Buna seara si bine ca inca suntem pe 1 iunie astfel incat sa pot ura si eu in aceasta zi de mare sarbatoare cu mult mult drag pentru toti copiii un sincer LA MULTI ANI! bineinteles LA MULTI MULTI ANI si intregii comunitati !

A fost o zi plina si bineinteles ca abia acum am sosit de la PETRECEREEEEE! Si dupa cum observ sunt prima care ma intorc cu impresiile de dupa... impresii foarte foarte bune de altfel! Copiii s-au distrat minunat: au fost intampinati de o printesa si un pirat, au au dansat, au cantat, au aplaudat, au sarit in sus, au participat la concursuri, au primit premii, au mancat tort, intr-un cuvant a fost excelent! Si parintii la fel! eu spun ca s-au simtit bine si parintii avand in vedere ca au gasit la magazinele de pe etaj reduceri incantatoare de pana la 50%! (noi ne-am intors cu o rochita cu buline superba si o pereche de sandalute albe cu fluturasi pe care le-am cumparat fix inainte de inchidere... ne-a tinut tare ocupati petrecerea asta! nu prea a fost timp de shopping... ) nu mai spun de gazdele acestui eveniment, Alinuk care a prezentat si a antrenat copiii si parintii minunat intre momentele artistice si concursurile cu premii si Leon - "magicianul de serviciu" care a facut deliciul tuturor copiilor si a parintilor (recunosc ca eu una il aplaud la scena deschisa pentru toate "giumbuslucurile" distractive pe care le-a facut pentru ca tot ce a facut el acolo a avut in esenta un scop educativ! super tare ideea de a-l aduce pe Domnul LEON! Felicitari!)

Si cireasa de pe tort pentru noi personal a fost ca numai bine ce am plecat de la COCOR ca a si inceput o ploaie torentiala si ghiciti cine a castigat o umbreluta cu o ratusca si o inimioara???

Voi face acum upload pe 2-3 filmulete in calitatea pe care o scoate un Canon mai micut, dar sper sa va placa si sa va faceti o imagine cam cum a fost (pentru cei care n-au putut sa ajunga).

Felicitari si multumiri inca o data ALINUK pentru organizare si tot!
Multumim si Mirelei si lui Florin pentru tot!


P.S. Ar fi super frumos sa repetam aceasta experienta si la anul!


karligutza
sunt mamica Adelutei

are mama o fetita... are si un blog!

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

la ce postare "am postat" vad ca am fost departe de a mai fi prima...

karligutza
sunt mamica Adelutei

are mama o fetita... are si un blog!

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

un premiu de excelenta pentru organizatori.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

intru si eu la ceas de seara tarzie

a fost o zi luuuunga pentru mine

ma duc sa-mi duc la nani copilashii...care canta-n cor acum

'o lume minunataaaaaa
in care veti gaaaaaasiiii'

si pentru copilashii mei asadar a fost o seara minunata, putin cam lunga si pentru ei, dar memorabila

o sa revin cu povestea din spatele povestii faine scrise de DC azi, in centrul Bucurestiului

as dori sa multumesc si eu Mirelei, lui Florin / coechipieri exceptionali in aceasta organizare


si nu in ultimul rand fetelor inimoase care m-au ajutat la cadouri, ajutor fara de care eram depasita de situatie complet:
ManuelaCrina, Anya, Koky, Cricor, Karligutza, Tzuc, AncaDragoman

si desigur magazinului COCOR care a fost coorganizator si a venit cu reducerile pentru copilashi, cu tortuletzul ft bun, cu toata logistica necesara
de Leon Magdan cred ca nu mai e cazul sa amintesc ... a fost la inaltime!!!




cum se canta la final de party?

si-altadataaaaa si-altadataaaaaaaaa

fug la nani, ne revedem maine (si cu ceva ilustratii de la fata locului)


PS: am revazut multe fete cunoscute, imi pare tare rau ca nu am reusit sa putem vorbi mai pe indelete... mi-as fi dorit pe fiecare in parte sa va cunosc mai bine..atat pe voi cat si pe copilashi

premiul de excelenta pentru toti copiii!!!



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.desprecopii.com/info.asp?id=3114" target="_blank">1 IUNIE, party DC - in lumea copilariei macar pentru o zi!



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Eu cred ca am ajuns acasa printre primii, am deschis pagina sa scriu repede...dar au inceput cizele de oboseala si abia acum am reusit sa culc copiii si sa-mi trag sufletul putin.

Imi pare rau ca nu am putut sa mai stam...abia am apucat sa salut 2-3 fete, Ancadragoman....nu cred ca m-ai recunoscut, Kokyi..as fi vrut sa ne vedem, Aka...nu te-am mai vazut sa-ti spun ca plecam, Alex_Andra...ne-am intalnit si de data asta
Cred ca trebuie sa mai inventam niste ocazii de intalneala

Multumim celor care au facut posibil acest lucru!


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

MOS CRACIUN 2010

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Sa o ajutam pe Georgi sa mearga

Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

gandurile noastre sunt emotionate la acest moment...

O sa revin si eu cu impresii de la distanta. Ati reusit sa animati si sa dati viata unui vis pe care l-am gandit noi ca fiind ceva super idealist acum peste 10 ani (dar posibil): o intalnire de suflet a unor oameni care au atat de multe in comun!

va pupam cu drag,


Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

A fost foarte, foarte frumos!
Din ce am vazut, copii s-au distrat, au cantat, au dansat, au fost antrenati in jocuri, parintii la fel, au fost multe surprize si cadouri, imi pare foarte rau ca nu a fost si juniorul, sigur ar fi fost entuziasmat, poate cu alte ocazii. Oricum, a fost incantat de cadouri si de tort, pe care i le-am adus acasa.

alinuk Imi pare foarte bine ca te-am cunoscut, felicitari pentru organizare si multumesc!

Am revazut cateva forumiste, pe majoritatea nu le-am recunoscut , sper sa mai se iveasca ocazii de astfel de intalniri.

Multumesc Mirela, Florin, alinuk si tuturor celor care au ajutat la organizare. Sper ca pe viitor sa ma pot implica si eu, ar fi super!

tuturor copiilor si !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:


Bine v-am gasit dragilor... incepem spectacolul?

glasuri de copii: - DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!

continuarea aici:



karligutza
sunt mamica Adelutei

are mama o fetita... are si un blog!

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

si 2 din momentele artistice (observati cum aproape toti copiii au ramas "cu gura cascata"! (evident si mandra mea printre ei... )):










karligutza
sunt mamica Adelutei

are mama o fetita... are si un blog!

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

noi am sosit gata obositi de la alta petrecere, pe la 19.30.
am fost tare emotionata cand pe ecranele magazinului am vazut petrecerea in toi...
OAMENI BUNI, ATI FOST IN DIRECT LA KILOMETRUL ZERO !!!
inca de la parter se auzea muzica
Alinuk dansa si canta cu copiii .Credeam ca e "inchiriata", ca-i de profesie printesa pentru petreceri . toti zambeau si se salutau, ca niste prieteni buni, cu toate ca doar banuiam ca suntem prieteni aici, in virtual. S-a creat un moment extraordinar, felicitari !!!
Ma bucur mult ca m-am intalnit cu Koky si Cricor, prietenele de la umanitare.Imi pare rau ca pe celelalte nu v-am cunoscut.
Mesajele transmise au fost memorabile ! Astept cu nerabdare cronica in imagini."
pana atunci, va delectez cu un excelent www.flickr.com/photos/22410163@N08/5787916080/in/photostream" target="_blank"> tort , credeti-ma ca a fost excelent, l-am gustat !

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )


Mergi la inceput