Ce parere aveti despre acest barbat???

Ce parere aveti despre acest barbat??? | Autor: Madi25

Link direct la acest mesaj

Buna ziua. As vrea sa stiu pareri neutre despre urmatoarea situatie. Nu voi da nume sau detalii concrete.
Ea - o femeie in cautarea fericirii - il cunoaste pe X, divortat si cu copii. Ea - o femeie cu o situatie financiara si profesionala satisfacatoare, el - fara job, e la inceputul unei facultati si cu perspective de viitor de castig minim, dar stie sa scrie emailuri si smsuri romantice intr-un stil poetic impresionant.
De fiecare data cand se intalnesc si petrec timp impreuna, o saptamana, doua saptamani, ea, desi are bani mai multi decat el, trebuie sa ii ceara voie pentru orice cumparatura. De exemplu, daca doreste o eugenie, trebuie sa ii ceara voie lui inainte, desi o cumpara cu banii ei, altfel el se supara si refuza sa mai doarma in acelasi pat cu ea.
Cand sunt impreuna, ei efectiv ii este teama sa isi sune familia. La inceput am crezut ca nu suna din diferite motive. Acum problema este lamurita: ii este frica efectiv de reactia lui daca isi suna familia. De obicei trebuie sa pandeasca un moment cand merge la baie sau el pleaca de acasa si este singura pentru a da un telefon.
El i-a facut foarte clar de la inceput ca pentru el copiii sunt pe primul loc, si intr-adevar le da tot ce isi doresc.
In plus, cand ea a mers la el acasa in orasul lui pentru sarbatori, el in fiecare zi a cautat motive sa mearga singur la fosta sa sotie. A dus-o cu masina oriunde a vrut respectiva, i-a cumparat tot ce a vrut, in timp ce Ea statea acasa singura asteptandu-l. In plus, au avut o discutie in contradictoriu si el i-a zis ca nu mai doarme cu ea pana ea nu va fi de acord cu el. Subiectul schimbului de replici era un catel. Ea are o alergie puternica la parul de caine si nu poate sta in casa cu animale de companie. El tine la caine foarte mult si il vrea cu orice pret in casa. Daca ei nu ii convine cainele, indiferent de reactia alergica pe care i-o produce, ea poate pleca sau dormi singura fara el.
Acum am constatat ca ii este frica sa ii spuna lui daca isi cumpara ceva in timpul in care nu sunt impreuna. Trebuie sa-l minta ca familia i-a daruit acele lucruri , gen o bluza, o geaca, un sampon, etc., nu lucruri scumpe sau articole de mare lux.
Acum au plecat la munte impreuna cu mama lui! Ambii sunt spre 40 de ani, iar mama lui e mult mai in varsta. Data trecuta, si-au petrecut timpul exclusiv cu copiii lui si cu familia lui,sau doar el si fosta sotie, fara momente doar intre ei doi, exceptie facand scenele cu cainele...
In schimb,el ii trimite mesaje si mailuri foarte romantice si inflacarate, poezii de iubire pe care le compune el, iar ea ne-a spus ca il accepta asa cum e, numai sa nu il piarda pentru ca vorbeste frumos, scrie frumos, este cult, este frumusel...
La prima lor conversatie telefonica el i-a citit ore in sir dintr-o carte, si apoi a inceput sa-i dea indicatii despre ce ar trebui sa citeasca ea in timpul liber cand nu este cu el...

Ce parere aveti despre acest barbat???













Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Dar la ce folosesete parerea forumistilor despre"acest barbat"?

Sau despre ce e subiectul asta mai exact?Birfa de duminica dipa masa?

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madi25

Ce parere aveti despre acest barbat???



Asa cum pui problema...ce parere putem avea?
Desi, sincer, eu cred ca intrebarea corecta era: ce parere aveti despre femeia asta?
Ca mie comportamentul ei mi se pare incredibil...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

O face fericita respectivul? Compenseaza emailurile inflacarate si poemele deosebite comportamentul lui total deviant? Ok, atunci sa ramana cu el.

E clar ca n-o sa posteze nimeni ceva de genul: da, e un barbat deosebit, nu mai e nimeni ca el... Exact cum spune Rufus, problema e la ea, ca sta cu un asemenea specimen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ipearina spune:

Ce parere am despre ASEMENEA barbat??? Nu l-as dori in preajma mea nici macar un minut!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Citat:
citat din mesajul lui Madi25

Ce parere aveti despre acest barbat???



Asa cum pui problema...ce parere putem avea?
Desi, sincer, eu cred ca intrebarea corecta era: ce parere aveti despre femeia asta?
Ca mie comportamentul ei mi se pare incredibil...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



Exact!
Omul este mai ciudat, nu vad care este problema. Si mie mi se pare ciudat un comportament care alteia i se pare aproape de perfectiune.
In situatia asta problema nu este la el, este la prietena ta care din disperare accepta orice.
In opinia mea ea e ciudata, nu el.
Si referitor la caine, ar fi chiar culmea sa-si tina cainele inchi nu stiu unde, animalul e ca un copil, tu ti-ai tine copilul inchis in camera daca ti-ar zice prietenul ca nu suporta cum plange?


**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Madi sora ta ar trebui sa scape de el urgent.
Poate o sa spui ca e usor sa vorbesti cind nu esti "in papucii ei", ca are o scuza, ca vezi draga Doamne are 40 de ani si e singura si vai de mine. Nu e asa. Mai bine singura decit cu nebunul.
Cum poti tu sa o ajuti, chiar nu stiu. Dar relatia nu este una sanatoasa, si nu vad cum de ea nu isi da seama de asta, pina la urma. Nu stiu ce anume o "orbeste", ca nu cred sa fie doar dorinta de a fi cu cineva. Oricit de disperata ai fi ca trece timpul pe linga tine, e ciudat sa accepti acest gen de control.
Este un abuzator.
Ca o controleaza atit.
Ca ii interzice sa isi sune familia.
Ca nu o respecta si nu va respecta nici pe voi (episodul cu mama lasata singura in hotel).




http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Venetia spune:

Si cat timp se va hrani cu poezie, mailuri romantice, vorbe (ca fapte...) frumoase, frumusete exterioara ?

Parerea mea despre el - santajist emotional.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Parerea mea: lui ii lipseste cel putin o doaga. Ei ii lipsesc doua, ca sta cu el. Macar de ar iubi-o. Da' n-o iubeste.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

NOU - colectia de martie!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Madi, iar ai dat peste unu' care te chinuie...
Scapa de el cat poti de repede!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

denizel, iar te pripesti cu concluziile

ce parere am? ca as fugi mancand pamantul de la prima amenintare de "nu mai dorm cu tine daca..."

sincer, incerc sa-mi imaginez scena in care el descopera eugenia, se bosumfla, ia perna sub brat si se duce pe canapea (sau canapeaua ii e rezervata inculpatei?)

Mergi la inceput