Hipospadias (15)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Asa este, noi suntem programati pt operatie pe 26. Deja ma niste emotii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onutelu spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexalexiu

buna tuturor,

ce veste buna ca exista posibilitatea ca prof. Hadidi sa vina si in ianuarie! super super. Enni, doar pentru o consultatie,tot cu tine trebuie sa vorbesc? noi am fost operati saptamna trecuta si as vrea mult sa mergem la un control si in ianuarie. la aceeasi clinica va veni?
multumesc mult
num ai bine!!


alexalexiu ti-am trimis un e-mail pentru ca vreau sa iau legatura cu tine, nu stiu daca l-ai primit....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Buna, joia, pe 26, suntem programati la operatie la dr. Hadidi. am o groaza de emotii
V-as ruga pe cei care v-ati operat copilasii la Delta, sa-mi spuneti cam ce bagaj ati avut, cate zile ati stat, ma rog...toate detaliile sunt binevenite. Mai ales dc puteti sa-mi dati sfaturi legate d eperioada postoperatorie.
Si cel mai important: cum sunt copilasii care au fost operati in octombrie???
Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Nimeni?
Vad ca nu se mai scrie mai deloc la subiectul asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviansal spune:

Noi am fost operati la Delta in 25 octombrie 2011 ptr operatia de cosmetizare. La ora 12 bb a fost dus in sala iar dupa aproximativ 3 ore readus in salon. Despre bagaj : Noi am fost pregatiti sa stam si peste noapte (sotia) dar nu a fost cazul , am plecat in aceeasi zi la ora 23.00. Copilul de cand l-am internat pana cand am plecat a stat doar in pijama. Acum daca ramai peste noapte poate mai ai nevoie de 1-2 perechi de pijamale.
Perioada postoperatorie . A vomat de 3 ori dupa fiecare lingurita de apa, a venit anestezista si i-a mai pus o perfuzie dupa care asa cum am zis am plecat acasa iar a 2 zi dimineata a mancat supa calda asa treptat si nu au mai fost probleme. De la anestezic a fost si putin constipat... a trecut si asta ...
A avut dureri la pisu dar nu asa mari ca cele de dupa prima interventie (am uitat sa spun ca nu a avut nevoie de sonda) dar i-am dat nurofen si a fost ok.
Personalul de la Delta ok.
Noi suntem bine sper ca si ceilalti sunt la fel....
Bafta multa si sunt convins ca ati facut cea mai buna alegere (Hadidi).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Multumesc pt raspuns Flavian. Ma bucur sa aud ca baietelul e bine.
eu as vrea sa raman peste noapte. Mi-e groaza de prima noapte dupa operatie.
Mai sunt cateva zile si deja am o tona de emotii. Ma tot gandesc cum o sa fac in ziua operatiei sa nu manance, pt ca eu inca il alaptez, deci imi va fi f greu sa-l tin nemancat. Sper sa fim primii programati la operatie, ca altfel cred ca va fi f greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne_83 spune:

buna ziua! sunt mamica unui baietel de 4 luni diagnosticat la nastere cu hipospadias... pe 26 ianuarie avem programare la dr voinescu la medlife pt un consult. din cate am citit pe forum ne-am decis la acest dr....am emotii de nu mai stiu de mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui anne_83

buna ziua! sunt mamica unui baietel de 4 luni diagnosticat la nastere cu hipospadias... pe 26 ianuarie avem programare la dr voinescu la medlife pt un consult. din cate am citit pe forum ne-am decis la acest dr....am emotii de nu mai stiu de mine...

Anne, iti inteleg emotiile. noi pe 26 vom fi operati de dr. Hadidi.
Din pacate eu nu am o experienta pozitiva cu dr. voinescu. Nici ca medic, dar nici macar ca om. Cred ca ai citit pe forum ca el mi-a spus ca baietelul meu nu are hipospadias




>>>Continuare

Mergi la inceput