Hipospadias (15)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flaviansal spune:

voi la cat timp dupa interventia de cosmetizare ati inceput decalotarea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theooo spune:

noi decalotarea am inceput-o dupa 1 luna si ceva. nu a fost greu pt ca nu era preputul lipit asa ca a fost relativ usor. la baita cate putin, putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sefuta spune:

buna seara, as putea sa te intreb si eu cam in cat timp ai obtinut decalotarea totala? si ai incarcat in fiecare seara? caci noi am fost la cosmetizare in august dar inca nu il pot decalota si parca mie si frica sa nu-i mai fac ceva. nici nu ma prea lasa acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliaco spune:

Buna. Noi am inceput tot cam la o luna dupa operatie, cand am fost la control si am vazut cuma facut-o doctorul; tot el ne-a spus sa tragem usor si fara frica pana la marginea glandului (care arata rosie atunci dupa op), seara la baita. Baietelului meu nici acum nu-i place, dar totusi o fac la fiecare baie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenflo spune:

buna seara ,noi avem hipospadias fara hipospadias ,am venit pt prima data pe 6 ianuarie la grigore alexandrescu ,in oct i-am afcut pregnyl 3 fiole ,vom merge dupa 12 ianuarie iarasi suntem la d-na dr Dinu florica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Cd aud diag asta cu H fara H imi vine sa ma impusc. Ori e h, ori nu e. Carmenflo, citeste, te rog, ce am mai scris eu pe la subiect.
Te sfatuiesc sa mergi la un control la dr. hadidi. vine la sf lui ianuarie in romania.
Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenflo spune:

unde are consultatii dr hadidi ,la bucuresti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenflo

unde are consultatii dr hadidi ,la bucuresti?


La Delta Pro.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angerona spune:

Revin dupa o perioada lunga de absenta. Revin cu greu, caci desi am scapat de acest diagnostic tot imi e greu sa vorbesc despre asta. Sper sa ajut macar cu putin pe cineva cu relatarea experientei noastre. La nastere copilul meu a fost diagnosticat cu hipospadias distal, noroc cu forumul acesta ca am gasit informatii despre doctori, imi pare rau ca inca sunt copilasi care trebuie sa treaca prin asta. La 1 an si 3 luni baietelul meu a fost operat la spitalul de copii medlife de doctorul Valentin Voinescu, operatie reusita, fara complicatii, bebe s-a comportat foarte bine.
m-am interesat de ce se face in timpul operatiei, de doctori buni, de cauze insa nu citisem nicaieri cum este dupa operatie. La noi a fost asa: pe 28 iulie 2011 a fost operatia si a doua zi ne-a externat. In ziua cu operatia a dormit mai tot timpul si a avut o plosca, nu putea sa stea in picioare si avea stare de somnolenta, probabil de la medicamente, a doua zi ne-am externat, toate bune si frumoase, am mai stat o zi in bucuresti zi de cosmar pentru ca plangea cand trebuia sa faca pisu si mi-a facut temperatura, nu a mancat vreo 3 zile decat lapte si stixuri atat, era marait vroia numai in brate si nu-i convenea nimic, la 2 zile dupa operatie, inainte sa mergem acasa, doctorul a zis ca poate sa-i dea jos pansamentul zis si facut, am plecat acasa si cand am ajun si a trebuit sa-l schimbam de pampers ne-am ingrozit de puta lui, pana atunci nu o vazusem bine si la bandaj a fost ok insa dupa ce i s-a dat jos bandajul la vreo 3 ore dupa s-a umflat de vreo 3-4 ori mai mult, era vanata cu cheaguri de sange, arata oribil era umflata din interior spre exterior si plus ca trebuia sa avem grija de sonda. La o saptamana i-a scos si sonda si de atunci a inceput sa se desumfle si sa-si revina la culoare si forma, s-a desumflat de la baza spre varf cam in 2 saptamani a fost desumflata complet. La 3 saptamani de la operatie am fost iar la doctor pentru o decalotare si dupa la 3 luni de la operatie si ne-a zis ca e ok , intre timp l-am monitorizat la pisu: are jet puternic, continuu, este ok. Multumim lui Dumnezeu am scapat de asta!
Cat despre doctor: doctorul a operat bine, am pastrat legatura din 2 in 2 zile telefonic si trimiteam poze cu puta pe mail in perioada cand era umflata (atunci ne-a dat o crema, sa-i facem toaleta si sa-l pansam inca 3-4 zile insa nu ca doctorul pansament strans in jurul putii ci ca la o rana, sper sa ma explic bine, ideea era sa nu stranga puta dar sa o fereasca de frecat puta de pampers..a si o problema pentru noi a fost sa-l tinem in brate in primele zile dupa operatie... ne era si frica si il si deranja pe bebe). Ca doctor a fost ok, insa ca om RECE, foarte rece cu noi, expeditiv, noroc ca stiam eu mai multe de pe net ca altfel... si ne-a tratat asa cu o mare siguranta ca "se rezolva ce-i cu atata grija, taiem, coasem si gata!"nu sunt vorbele lui insa cam asa lasa de inteles.
Nu stiu daca din relatarea mea am lamurit pe cineva oricum am scris cat mai pe scurt pentru ca inca doare experienta si nu mai vreau sa vorbesc despre asta, oricum multumesc tuturor celor care au postat aici caci am invatat multe de la voi, mult curaj celor ce vor citi de acum incolo si vor trece prin operatii, va sunt alaturi, va inteleg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onutelu spune:

Se pare ca prof. Hadidi vine in Romania la sfarsitul lunii. Pentru cei interesati, luati legatura cu Eni

Mergi la inceput