Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***286***

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

La camera de garda era omul meu. Ne astepta, desi cu greu se straduia sa nu adoarma. E de garda de vineri pana luni dimineata, nu e usor, cum zice si el, e destul de solicitant sa ai in conducere o sectie intreaga de spital timp de 3 zile si 3 nopti, tu singur medic si vreo cateva asistente. Ma rog, este constrans sa munceasca suplimentar, asa ca totusi e bine ca are cum sa castige un ban in plus. Eii, si la camera de garda era cald, era mancare, si mai ales.. era mare interes domne in domeniul lumiii mondene. Caci ce suflete pereche visam eu intre mine si arab, nuuuu, sa vedeti ce mare potriveala intre arab si nasica lui bb3. Beeeei, amandoi stiau tot, ce a facut vedeta x, cu cine a fost si cu cine s-a certat, care are silicoane, normal, si unde, , care a pozat in playboy, care e prezentator dar si actor, care s-a mutat de la tv x la tv y, care s-a ingrasat, care nu se imbraca misto, cum e rochia lui gina pistol etc... ma uitam la ei ce bine se intelegeau :). Eram tare multumita, arabul meu isi completa info de la nasica, nasica isi exersa talentul didactic si monden, si eu imi plimbam agale degetele printr-un par zburlit si ondulat, si mangaiam niste ochi pe jumate adormiti dar in acelasi timp, concentrati. Am plecat spre casa abia pe la 5 dimi cand, nu ne-am culcat imediat, ci am butonat telecomanda, doar doar ne vedem la vreun canal. Hmm, stirile aratau scurte secvente de pe la toate formatiile, mai putin de la connect-r, pai da, cred ca regizorul a luat filmarea de pe camera din stanga, si i-o fi zis tiganului: "domne, nu putem sa dam pe post asa ceva, ca uite, se "vede" 2 fane agitate, dansande si cantande, sa luam filmarea de pe centru... ei assshhh, iar se vede alea 2 fane... domu' connect-r, stati, nu va infuriati, mai avem filmarea de pe camera din dreapta, ptiuu drace, iar e alea 2 fane.. ce facem domn connect-r? ca daca le decupam, nu se mai vede decat jandarmii, ce facem, va dam pe post fara fani sau asteptam pt la anu'?"

revin

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 10 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_05 spune:

LA MULTI MULTI ANI!!!

Sa va dea Domnul multa multa sanatate si sa va bucurati de cei de langa voi!

Noi am petrecut revelionul acasa cu niste prieteni si fetita lor, abia pe la ora 1 am reusit sa o adorm pe Iulia asa ca azi pe la 11 ne=am trezit.

In rest suntem bine, mie mi-e groaza pt ca urmeaza vaccinul ROR, nu l-am facut la 1 an fiindca nu se gasea iar la un an jumate am racit si tot asa o ducem. Sper sa trecem cu bine si peste el.

Va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

La tatici, pe cuvant ca mie mi-e greu sa aleg - si ma refer aici la modul in care se poarta cu copiii din dotare, ca la alte criterii nu ma bag. Ca o constatare generala: tatii de fete pe care ii avem pe aici sunt grozavi - dedicati, iubitori, rabdatori si absolut fermecati de fiicele lor; cei de baieti sunt nitel mai carcotasi: se mai 'nerveaza, mai obosesc, mai vor sa educe cand nu-i momentul de educat...dar ii dau copiii nostri pe brazda! Eu am observat o chestie la Cristi al Olgai: la Sovata nu era atat de apropiat de David cum l-am vazut la Moeciu, deci nici posesorii de baieti nu-s deloc imuni la farmecul exercitat de puii lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Daca tot m-am pus pe destainuit sa va mai zic ca tipul care se amorezase de mine (printul adica) s-a mutat in Deva pt mine dintr-un oras (mai mare evident ) , aici am remuscari ca nu i-am zis imediat ca nu mai are nicio sansa si era sa-si petreaca Craciunul singur intr-un apartament darrrr tot am fost doamna ca l-am cuplat cu actuala sa sotie si uite asa toata lumea e fericita

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Cum sa-l lasi tu nearanjat, saracu'?! I-ai gasit si o nevasta, daca tot l-ai lasat cu ochii-n soare! Din cauza ta o sa trezesc Gulia cu greu culcata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Cum va ziceam in prima postare din seara asta, merg de-andaratelea, asa ca ajung la seara de craciun. Stiti si de anul trecut ca la mine e cu cantec cand adorm copiii, cand pun cadourile, etc. Imi amintesc ca pisik a tot ras de mine anul trecut cand mi-au cazut portocalele in strada, eu cu bb3 in brate, si cand cu greu am adormit copiii si am vrut sa pun portocalele sub brad, erau... impare . Buun, anu asta am fost bolnavioara de carciun, pt ca raceala pe care am tot avut-o de nu am venit la moeciu [raceala m-a tinut acasa, nu iubirea, ilinca... ] acea raceala nu am tratat-o cu nimic si mi s-a urcat la creier, pt ca am avut vreo 3-4 zile dureri mari de tot la jumate din cap, dar sus de tot, unde isi pun evreii peticutul ala de caciulita. Si asa ca am stat in casa fara sa muncesc nimic, orice pas faceam mi se zdrobeau creierii de durere. Asa ca mi-am zis: fac cat pot, macar sa ma fac inapoi sanatoasa. So, pana pe 24 nu aveam nimic facut, nu curatenie, nu brad cumparat, nu tu vreun ajutor, doar eu si cei 3 copii in casa, dar cu intelepciunea in gand ca trebuie sa nu ma panichez, trebuie sa nu ma stresez cu munca si agitatia, trebuie sa apreciez sanatatea ca atare si e doar un moment prost si o sa treaca. Asa ca pe 24 am luat prima pastila de algocalmin, m-a mai lasat durererea si am iesit un pic din casa. Am cumparat in 1 ora cadouri pt copii, bradut viu in ghiveci, dar bradut pui, am venit acasa, am strans cateva jucarii din sufra de pe jos, am pus bradutul pe masa si in 5 min i-am pus niste beteala si 3 globulete [din alea ff vechi, din anii 70, ca sa fie SI amintirea parintilor mei acolo] si apoi, pur si simplu m-am culcat inaintea copiilor [toti 4 dormim in sufra, sa ne fie mai cald]. Daca in ceilalti ani asteptam semitreaza sa adoarma toti, ca sa ma furisez sa aranjez cadourile sub brad, acum mi-am zis asa: trebuie sa ma ajut pe mine insami sa ma insanatosesc, asa ca ma culc, si maine dimineata m-o ajuta dzeu sa ii tina pe copii dirmind pana mai tarziu si o sa aranjez atunci cadourile. Mi-era un pic tarsa sa nu vina dimineata si sa vada copiii mari un gol sub brad, insa, am prioritizat si socoteala a iesit ca la acel moment de timp EU eram ponderea cea mai mare. A 2-a zi am avut insa, acel "ajutor", au dormit copiii pana la vreo 10, asa ca am avut timp sa aranjez ce cumparasem, si m-am culcat la loc. Aaa, am avut grija sa imi pun si mie ceva, o crema de fata, ca deh, daca arabul mi-a zis ca sunt o regina, atunci, vorba aia, ori suntem regine, ori nu mai suntem?

revin

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 10 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Novus esti foaaaaarte tare !
-scuze pentru pleonasm-

PS. Nu ne culcam? Ca zau daca stiu ce-as mai putea minca...

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Cat despre Ada, eu zic sa nu-ti faci iluzii, fiica-ta va va juca pe degete cu mare arta, asta este harul ei si n-ai ce-i face!

Anca, deci te-ai zbantuit cum se cuvine! Bravo tie, m-am minunat si eu de cata lume a fost la concertele alea!

Acum cativa ani am fost si noi la Bucuresti sa petrecem Revelionul in piata, la concert, a fost fain, cu exceptia faptului ca erau tampiti care aruncau petarde in multime, deasupra capetelor tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Novus esti foaaaaarte tare !
-scuze pentru pleonasm-

PS. Nu ne culcam? Ca zau daca stiu ce-as mai putea minca...

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010



Pai ne apucam de baut atunci !!!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

la multi ani fetelor!
am citit cu mare placere ce ati scris in ultimele pagini..o idee foarte indrazneata si interesanta:)asa ca raspund si eu la listuta voastra de intrebari

1. Daca tot m-a provocat Simplyana:)), intrebarea mea este: Va bagati? Daca da, in ce? ( by Anaan)
da eu ma bag...sunt curioasa si bagacioasa, imi place sa ascult problemele tuturor si sa aplanez situatii..o a doua facultate pe care as face-o ar fi cea de psihologie..dar cred ca mai dureaza pana ma apuc de ea..
anul trecut la petrecerea de revelion, poate va mai aduceti aminte de poveste..o prietena de-a mea buna s-a luat la cearta cu un tip 'luat', s-a ajuns la bataie intre prietenul ei si altii din gasca tipului...eu m-am bagat in bataie ca sa-i calmez pt ca ii cunostam mai bine..si bataia s-a lungit si pe scarile vilei unde fiind impinsa am cazut de am ajuns la urgenta cu piciorul in ghips si cu un ditamai cucuiul in frunte..acum sunt bine:D

si asta este cea mai recenta poveste...multe au mai existat inainte

2.Care a fost proful vostru preferat in liceu si de ce? Faceti-i o scurta descriere.(by Ilinca)
singurul prof de care mi-a placut fizic daca pot spune asa..a fost proful de sport..atletic, el ma placea pe mine ca faceam balet si dansuri, si am fost buna cam la toate sporturile pe care le invatam, am fost in echipa de volei a liceului, asa ca a fost o atractie elev-profesor (avea ochii albastrii si parul blondut si carliontat, inalt...f bine facut) acum juma de an ne-am intalnit in car4 , era cu sotia si o fetita un pic mai mare decat Tudor si eu eram cu Tudor ai Alin pe care il cunostea tot din liceu..a fost frumos
iar de respectat..cel mai mutl l-am respectat pe dirigintele meu de mate, care este un tip f destept si glumet..desii era f invarsta..l-am apreciat pt glumele cu tenta sexuala si pe proful de romana:P

3.Numiti cel mai sexy barbat in viata (vedete, ca e mai usor de documentat, dar nu musai).(by Simplyana)
hmm..nu prea am atractii de acest gen..brad pitt arata foarte bine..dar sunt multi altii care au chip perfect..insa am ajuns prin natura a ce am facut inainte sa cunosc multe alte laturi ale vedetelor de film..si nu mai sunt impresionata

4.V-ati indragostit vreodata la prima vedere? Daca da, de cine?
Si daca nu va place asta, raspundeti la(din aceeasi gama):
V-ati casatorit cu iubirea vietii voastre? (by Anamariame)
m-am indragostit prima data la 7 ani de un baiat de la bloc..as fi facut orice sa fiu cu el, si pana la urma prin clasa a 7 a, mi-a smuls el mie un sarut...si asta a fost...si acum ii zambesc deosebit cand il ved, desii acum mi se pare uratel si clar nu as fi vrut o viata cu el..dar ramane amintirea deosebita:)
un alt baiat de care m-am simtit intotdeuna atrasa a fost si este un vecin din blocul parintilor mei..de fiecare data cand il vedeam mi-am zis ca daca va vrea vre-odata sa fie cu mine am sa accept propunerea lui fara sa ezit..si uite ca dupa multi ani a inceput sa-mi dea atentie..eram cu alin de 4 ani deja si m-a prins in perioada in care Alin era plecat la facultate in Belgia..(aici se afla si raspunsul la intrebarea cu inselatul...daca se poate numii asa) oricum..ne-am zis ca ne putem vedea si cu alte persoane..ca nu se stia pe atunci c ne rezerva viitorul..
m-am bazut cu acest vecin al meu si a fost superb..era destul de diferit de ce aveam cu alin...o simeam ca pe o aventura si ma simteam bine de fiecare data..incepusem sa am sentimente pt el, iar el sigur avea pt mine..pana la urma i-am zis lui alin..si el mi-a zis mie de una cu care se vedea in belgia..si in 2 luni s-a intors si mi-a pus inelul de logodna pe deget...sincera sa fiu n-am vrut sa-i zic da..dar ma bucur ca pana la urma am ales acest raspuns..am viata pe care mi-am dorit-o si sunt foarte fericita!
dar inca am fantezii cu acest tip..si stiu ca l-am ranit desii nu va recunoaste niciodata..daca mi-ar cere..as mai fii cu el pe ascuns:)

cu Alin a fost iubire la prima vedere!!! eu eram in clasa a 9 a si el a 10-a la acelasi liceu..ne-am vazut in masina care ne ducea la balul bobocilor..cand l-am vazut mi-a zis in gand, fara sa glumesc va zic," asta e perfect pt mine, are ochelari si nu o sa ma vada cat de urata sunt" asta pt k ploua afara si parul meu intins...se ondulase..eram uda pe pantaloni si nervoasa ca intarziasem:P..iar el mi-a zis dupa cativa ani cand a venit vorba ca el si-a zis in gand "cu ea ma combin in seara asta"
si combinati am ramas...certuri au mei existat normal..dar am fost tari si iubirea a invins tot!

alte iubiri am mai avut...chiar cu baieti din gasca...dar asta inainte sa fiu cu alin (intamplarea a facut ca prietenii nostrii sa se cunoasca intre ei si astfel sa unim 2 grupuri intr-o mare gasca) si amintirile sunt de neuitat!

5.Respectati traditia de anul nou...si purtati ceva rosu pe"dedesupt"???( by Georgyiuly)
da eu respect..anul asta am avut ciorapeii si cerceii rosii..anul trecut am avut lenjeria intima..oricum cert este ca la fiecare revelion sunt imbracata cu ceva nou...rosu..daca se poate..si in ultimii ani s-a putut!

6.V-ati inselat vreodata partenerul?(by Bianca)
da..de cateva ori, cu acordul lui:P

7. Cu cine ati observat de-a lungul timpului ca va asemanati mai mult din clubul nostru de mamici? Dezvoltati, desigur(by anamariame)
uff..nu va cunosc asa de bine..cu Olga pot spune ca am petrecut cel mai mult timp..suntem mamici tinere amandoua:)

8. Cu cine va asemanati cel mai putin din club? (by inapreda)
aici chiar nu pot raspunde..

9. Ce semnificatie are nick-ul vostru? (by inapreda)
leeloo o chema pe tipa din filmul "al cincilea element" care era foarte frumoasa si finuta..am vrut sa pun numele asta copilululi meu, dar nu cred ca se potriveste f bine:P iar 21 este varsta la care am ramas insarcinata prima data:D

10. Ce va place cel mai mult sa faceti ? (by novus)
cel mai mult imi place sa stau degeaba si sa ma uit la filme cu prietenii..si urmatorul lucru este sa imi fac copilul sa rada:)..desigur ca imi place sa desenez pt k asta imi este meseria..si as mai adauga un lucru..

11. Care ce faceam la 12? ( by andiaroro)
filmam artificiile din curtea nasilor nostrii..si reactia lui Tudor la ele

la intrebarea : cum mi-a cunoscut sotul" am raspuns mai sus

Un lucru de care imi este rusine ca l-am facut..nu sunt multe lucruri..ca sa fiu sincera..am stat si m-am gandit ceva pana sa pot raspunde..o data povestea un tip, care vorbea prea mult oricum, ceva legat de familia lui..si eu ca sa ma dau mare in fata altui tip de care imi placea..am dat asa ochii peste cap...si tipul m-a vazut si s-a luat de mine..si avea dreptate..am fost o mare nesimtita..imi pare rau pt asta..in rest...nu imi vine nimic in minte...certuri si minciunele spune si face toata lumea nu?

iar la intrebarea legata de tatici de ghiocei..la fel nu prea va cunosc..am vorbit de cateva ori cu Cristi, tati de David al Olgai si cu Adi tati de Maia a lui Saby..cred ca multi din taticii de aici sunt super oricum:)

cam asta este cu listuta..sper sa nu va fi plictisit prea tare:P..ma bag sa pap un bol de cereale cu lapte si poate ma mai uit la un film..k de cateva nopti nu mai am somn de cand apar stelutele pe cer:)

va si intru sa citesc ce ati mai scris:)

o zi frumoasa!

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor,pestisor de 12 martie '09 si de fluturas de 25+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

No bine, no, ne apucam; da' nu ma faceti sa torn in pahare si sa dati bir cu fugitii, ok?

Acu' termin mandarinele si aduc paharele!

Gina lu' Ian

Mi-e dor...

Ian -toamna 2010
Ian - Craciun 2010


Mergi la inceput