PRIETENE FARA TITLU (72)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Sfanta seara de Craciun
Sa ne-adune bun cu bun
Langa bradu-mpodobit.

Daca Mosul n-a sosit,
Incepeti sa colindati,
Si pe el sa-l asteptati.

Va veni la fiecare,
Cu cadouri si-o urare:

Un Craciun plin de iubire,
Sanatate, fericire,
Mult noroc si impliniri
Si ani plini de bucurii!

Eu mai am 2h si voi fi acasa, unde ma asteapta ultimele pregatiri si apoi pe seara vine MOsu-am ceva emotii cu costumul si cu Mosul asta,sper sa iasa totul bine si copiii sa fie fericiti,asta e tot ce conteaza.
Va pup,sa petreceti frumos si sa va bucurati de cadouri si de bunatati.

Denisa cu Emma Andrea 4,5 ani si Mark Alex 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Hola ,
Craciun fericit !!!
Am crezut ca nu mai ies azi din bucatarie . Si pe maine vreau sa fac curcan umplut , cred ca o sa il umple eventual mos craciun ca eu nu mai fac nimic in seara asta. Doar niste carnati la cuptor .
Moniam facut si eu prajitura te preferata : cuburi cu cioco si cocos, chiar nu am mai facut-o demult . Auzi , eu cred ca fratele tau si-a luat molid , nu pin .
Noi am avut scrurt niste musafiri care or venit sa ne lase cadou de craciun : un jamon (o sunca intreaga ) , 2 sticle de vin si turron (dulce tipic de aici ). Duminica suntem invitati la ei la masa .
Eu am tot primit o gramada de cadori saptamana asta , de unde lucrez , in fiecare zii veneam cu cate ceva .
Mosul a trecut , destul de bogat zic eu : Un set de doctor, o papusa (doar bust ) de coafat si machiat, o gentuta , o rochita , un palton , niste cipici sub forma de albina si dulciri . Tati a primit un pulover , eu mi-am luat un ceas si o blusa si bani sa imi cumpar ce vreau .
Denisa ati gatit o gramada de bunatati .
Mai eu nu am gatit ateata anul asta , cred ca am luat model de aici , pai ce naiba avem 7 guri cu ce sa mancam ? Vreau sa fac si sarmale dar le fac saptaman viitoare .
Bine , ma pun la tv , sa patreceti frumos

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ho ho ho ,primiti cu mosul ?
Io iar n-am somn.
Totul a decurs mai mult decat perfect azi
Intai am fost la ai mei unde a adus cadouri mosul inclusiv la ... baietelul din vecini pentru Diana si Tudor (o papusa Barbie + o masinuta) Am mancat,apoi ne-a colindat Diana si a adunat ceva bani,dupa care am intins-o la frate-meu cu totii.A mai fost si prietenul lui cu partenera lui si pe el l-am echipat in mos Intai am stat si am petrecut la frate-meu desfacand pe cadouri - ca si-acolo adusese cadouri pentru fiecare dupa care am venit la noi sa vedem daca n-a sosit mosul cumva.Cand deschide Diana usa vede prin geamul usii luminile de la pom si striga fericita ca a venit mosul,apoi deschide usa si ... SURPRIZAAAAAAA !!!
http://www.dropshots.com/diatudor#date/2010-12-24/21:43:42
CINE STATEA TOLANIT IN FOTOLIU IN CAMERA DE ZI ? TAMAN MOSUL CARE ATIPISE ACOLO si care a petrecut oleaca cu noi ,a ascultat cantece si poezii spuse de Diana,a asistat la desfacerea cadourilor si ... s-a jucat cu jucaria lui Tudor In final am scos si cadourile lasate de nasa - evident ca Diana s-a bucurat cel mai mult de trusa de farduri,dar si de chitara -asa zice ea.De la frate-meu a primit o veverita de plus superba pe care am botezat-o Mariana,ca asa le chema pe veveritele de la Buzias Si Tudor alt catel muzical,dar de plastic.Avem o gramada de catei in casa,de zici ca e adapost de caini la noi
Pe Diana a luat-o mami de a dus-o la ei ca maine dimineata vrea sa o duca cu ea la biserica,noi l-am culcat pe Tudor si eu am mai tras o tura la frate-meu sa ma mai relaxez cu gasca.Tocmai atunci au sosit cu colinda niste prieteni cu fiul - chiar "iubitelul" Dianei,tare dezamagit ca nu e Diana acasa,bietul de cum a intrat pe usa a strigat " DA' UNDE-I DIANA? " Daca stiam ca vin incoace o tineam acasa Dar ne mai intalnim noi curand sper.Oricum colindatorii i-am primit la fratelo ca sa nu il trezim pe Tudor
Ce sa va mai zic,dupa ce a plecat mosul Diana mi-a zis ca a vazut ea ca avea mosul masca,in plus i-a vazut un pic din par si mi-a zis ca era negru Tot e bine ca nu l-a recunoscut pe Dani,cu toate ca nu si-a prea prefacut vocea Tudor in prima faza ramasese blocat pe canapea privindu-l,dupa care a fost foarte relaxat.Diana cam emotionata - doar se socase cand il vazuse tolanit in fotoliu ,dar odata cu desfacutul cadourilor si descifratul etichetelor s-a relaxat si ea .
Sper ca ati petrecut cu totii la fel de bine ,va astept cu povesti

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANAMARIA da ai dreptate,molid e evident,mi se parea mie ca am zis ceva in neregula Deci tu cu bucataritul ! Si poze ??? Le-am vazut doar pe cele de farmacista Si eu tot aveam boala pe cap de papusa din ala de coafat,ca Diana asta ii place sa faca,poate ii iau de Paste ...
Am vorbit la telefon si cu Anda,de care mi-e taaaare dor si de ea si de Mark si de George si de motani .Sunt bine,chiar foarte bine ca au terminat definitiv cu toate examenele acum in decembrie ,sunt functionari europeni si deci de acum inainte sper ca nu vor mai fi in asa hal de ocupati.Ne-am planificat sa vorbim maine mai mult,ca azi n-am avut timp,doar vreo 10 minute am apucat sa palavragim.Si cu INGRID cat am vorbit la telefon eram cu o mana pe telefon cu una pe Tudor - care isi daduse jos si ciorapii si pantalonii in timpul convorbirii Na mai vorbeste la telefon cu cineva daca poti
DEEA ne parasisi ??? Tin sa te anunt ca au vazut prietena lui frate-meu si prietena "mosului" bijuteriile facute de tine si erau picate pe spate,m-au intrebat si ele daca ai site cu ele ? Deocamdata le-am aratat doar ce mai am eu pe-acasa de la tine si tare mult le-au placut .
DENISA distractie placuta in continuare si astept cu nerabdare filmele si pozele!

SUBIECT NOU:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=159672


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Dragelor
Sper ca ati avut o seara linistita, mosul a adus multe daruri la copii frumosi si parinti cuminti.
La noi a venit... am avut si musafiri. A fost tare frumos. Maine continuam. Mergem la masa la biserica romaneasca si de acolo mai departe la socrii pana poimanie cand vine si acolo Mosul.

Va pup cu drag.

Mergi la inceput