Pufi draguti de ian-feb 2010 (146)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Miremia - nu-ti incape in masina de spalat? Eu as zice sa-l speli tu cu mana ta si sa renunti la vanish sa nu mai ai surprize ca data trecuta.
In alta ordine de idei sanatate multa! Noi mai folosim stodal (homeopat) ptr tuse.




Nu incape ca e rigid.

Miki
multumim!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Salutare fete dragi

Ne mai primiti?


Ieri nu am prea fost pe acasa decat in trecere, intre doua drumuri si nu am avut timp sa intram sa facem cinste.

Multumim mult pt urari si va servim azi cu ce va pofteste inima. Piureut de legume din gradina pt pufi iar pt mame un tort cu multa cioco si un bailey pt cele care doresc.

Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010








"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire



Arthur, l'amour de papa et maman



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui xela_07

Miremia - nu-ti incape in masina de spalat? Eu as zice sa-l speli tu cu mana ta si sa renunti la vanish sa nu mai ai surprize ca data trecuta.
In alta ordine de idei sanatate multa! Noi mai folosim stodal (homeopat) ptr tuse.




Nu incape ca e rigid.

Miki
multumim!


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 5 kg


pai daca nu e mare cum zici, ai 2 variante: cu peria si orice solutie vrei tu de covoare sau poti sa-l bagi in cada (serios...) tot cu peria, dar se curata in profunzime. spor!

mama unui pui...Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Incerc capitol nou.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui xela_07



Ce-am mai dormit azi si ieri. Dupa ce-am trimis-o pe A la gradi eu si cu juniorul ne-am culcat de la 8.30 la 11. In plus la pranz am mai atipit si eu cate 30 min langa el. Acum iar doarme si ma bag si eu la vise imediat . Asa de viata .

In alta ordine de idei A nu mai plange dimineata la gradi. Mai comenteaza ea cand se trezeste ca vrea sa stea acasa, ca ii e somn, ca vrea sa se duca la bunica dar mi se pare acceptabil. Doamne ajuta! Culmea culmilor mi-a transmis educatoarea ca e cea mai cuminte . Nici nu stiu daca sa ma ingrijorez sau nu ca mie nu pre imi plac extremele astea cu cea mai ma sperie rau. Om vedea pe parcurs...


Oani - am uitat sa-ti spun. Arati f bine cu cei 3 baieti ai tai. Sunteti niste frumosi toti 4 si imi place mult de voi . Spor la treaba!

Miremia - nu-ti incape in masina de spalat? Eu as zice sa-l speli tu cu mana ta si sa renunti la vanish sa nu mai ai surprize ca data trecuta.
In alta ordine de idei sanatate multa! Noi mai folosim stodal (homeopat) ptr tuse.

micki - sanatate multa ptr finutzul tau!! Cum a reusit sa ajunga asa?
Sa stii ca te asteptam cu poze si poveste detaliata de la nunta si din saptamana de miere (aici nu chiar asa in detaliu ).

BF - si eu ca si cris.m am splat de la inceput cu ariel. Eu sunt mai comoda de felul meu si nu-mi place sa-mi complic viata daca am optiunea asta. In fond nu am avut la activ alergii si mi-am permis ca sa zic asa. Desigur daca apare ceva in timp sunt convinsa ca o sa suflu si-n iaurt ...

Haircut - ma streseaza astia cu cladura lor. Si noi tot cu AC si calorifer stam deocamdata. Dau strigarea cand pleaca caldura de la mine spre tine .






sa stii ca si eu le-am cam dormit zilele astea, a dormit Maia si cand o adormeam pe ea, la caldura, picam lata....super bine a fost

ma bucur ca A se invata la gradi, la cat e de sociabila si activa, era greu sa nu-i placa. Educatoarei mai dai vreo 2-3 saptamani sa se invete A

mersi de 'strigare' sper sa fiu pe faza

mami de fetita mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Capitol nou aici

PS Link dupa metoda Simplicity
Data viitoare vom aplica metoda Lorex

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput