Ce gatim azi (76)

Ce gatim azi (76) | Autor: theophillina

Link direct la acest mesaj

Capitolul 70, Capitolul 71, Capitolul 72, Capitolul 73, Capitolul 74, Capitolul 75

Spor la gatit!

Theodora mami de Stelios
09.06.2010

BEBE STELIOS

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chiccutza spune:

piept de pui la gratar
piure


MAMA DE FEDE(6 nov. 2001) SI DANI(17 feb.2005)
ALTE POZE
BLOGU' MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

cartofi taranesti
waffe cu mere

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Coltunasi cu branza sarata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaga spune:

Ciorba de porc si tocanita de legume cu pui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Varza a la Cluj. Maine ciuperci Champignon umplute cu sunca si cascaval asortate cu rosii si trase la tava. Poimaine supa de carne pe prepelite si salata boeuf. Deocamdata atat am proiectat.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Marius, te-ai facut bucatar sef?

P.S. Mie nu-mi place sa gatesc, noroc ca are cine s-o faca. Stiu, nu-i o lauda, dar asta e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Julie, multumesc. Intreaba francezu de cartofi frantuzesti sa vezi daca a auzit de ei, cam asa si cu mochiul japonez la americani .
As face bilutele dupa reteta ta dar parol ca este suficient zaharul de pe crusta (respectiv ciocolata), incat sa nu fie scarbos orezul neindulcit din mijloc (nu vreau cu sos de soia si restul, dar ma atrag combinatiile amintite de tine)? Le-as face din cand in cand ca un dulce de post plus ca evit fainurile cu gluten.
Am un steamer din bambus pe care nu l-am folosit niciodata pana acum(drept sa spun, imi este cam frica de el ). Sa pun pe fund frunze de salata ca sa nu se lipeasca sau ce altceva?
Daca nu ai timp de povesti te inteleg, voi vedea pana la urma cum rezolv.

Cosminiq, bine ca mi-ai spus, le-am pus lacatel la toate. Glumesc, poti sa copiezi ce vrei. Ca sa ma exprim in termeni poetico-culinari, toamna incepe sa se coaca cerul, primavara prin luna mai curcubeul si norisorii frez la apus iar iarna ploile de cristal.

La tzara americana (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui adi2003

Marius, te-ai facut bucatar sef?

P.S. Mie nu-mi place sa gatesc, noroc ca are cine s-o faca. Stiu, nu-i o lauda, dar asta e.



Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminiq spune:

Citat:
citat din mesajul lui ML

Julie, multumesc. Intreaba francezu de cartofi frantuzesti sa vezi daca a auzit de ei, cam asa si cu mochiul japonez la americani .
As face bilutele dupa reteta ta dar parol ca este suficient zaharul de pe crusta (respectiv ciocolata), incat sa nu fie scarbos orezul neindulcit din mijloc (nu vreau cu sos de soia si restul, dar ma atrag combinatiile amintite de tine)? Le-as face din cand in cand ca un dulce de post plus ca evit fainurile cu gluten.
Am un steamer din bambus pe care nu l-am folosit niciodata pana acum(drept sa spun, imi este cam frica de el ). Sa pun pe fund frunze de salata ca sa nu se lipeasca sau ce altceva?
Daca nu ai timp de povesti te inteleg, voi vedea pana la urma cum rezolv.

Cosminiq, bine ca mi-ai spus, le-am pus lacatel la toate. Glumesc, poti sa copiezi ce vrei. Ca sa ma exprim in termeni poetico-culinari, toamna incepe sa se coaca cerul, primavara prin luna mai curcubeul si norisorii frez la apus iar iarna ploile de cristal.

La tzara americana (poze)




Multam frumos!!

Mihaela,mami de ingeras Cosminiq
Ridurile nu fac decat sa arate unde au fost zambetele" (Mark Twain)



http://bazar.desprecopii.com/browse.asp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Oare se poate face varza a la cluj in varianta vegetariana, adica inlocuind carnea cu ciuperci?

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput