Atentie : pedofilii urmaresc albumele foto !!!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kj74 spune:

nu am timp sa caut sa fac cercetari ma intreba cineva daca m am uitat la albumele respectivului totusi am doi copii mici si nu lucrez la politie
intrebarea e de ce va pune ti pozele publice ??? pedofili exista peste tot mai ales pe net semnalati cazurile la politie
eu una nu am poze cu copiii mei fac schimb de poze pe mess cu amicii si familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Mda, aici un alt amator de copii:

http://picasaweb.google.ro/lh/recentComments?uname=gggilbert9

E vecinul fetelor ... le pozeaza cand se joaca:

http://picasaweb.google.ro/gggilbert9/IYRhYE#5339417287192725202

Eu o sa semnalez tot ce gasesc, ei centralizeaza aceste date si asa sunt demascate retele intregi de pedofifi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Citat:
citat din mesajul lui kj74

nu am timp sa caut sa fac cercetari ma intreba cineva daca m am uitat la albumele respectivului totusi am doi copii mici si nu lucrez la politie
intrebarea e de ce va pune ti pozele publice ??? pedofili exista peste tot mai ales pe net semnalati cazurile la politie
eu una nu am poze cu copiii mei fac schimb de poze pe mess cu amicii si familia


Nu stiu daca ai citit atent, dar e vorba despre albume private pe picassa ... cel putin la mamicile de pe DC, toate albumele sunt private si cu o parola. si eu reusit sa se infiltrze, probabil prin acel Ciprian care s-a dat drept o mamica si s-a inscris pe DC pt a avea acces la parole.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matilda33 spune:

http://picasaweb.google.ro/frogy222/SarahOli#5411376274652650514

pe mine una a reusit sa ma sperie, deocamdata am toate albumele ca "nelistate" credeti ca e cazul sa le sterg, pot fi vazute chiar si nelistate???

la link-ul de mai sus am ajuns ff usor (am intrat pe unul din cei mentionati), si intr-adevar sunt niste comentariiiii!!!!!

pozne:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Cred ca securitatea pe picassa e zero, mathilda, tocmai ti-am adaugat albumul la favorite. A trebuit sa dau doar un click.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luna1

Ia uitati aici comentariu pentru cine nu s-a convins

http://picasaweb.google.ro/moldovan.marcel/Mai2009May09StKonstantinIElena1322#5347882734945274322


nu pot decat sa fac comentariul ca asa o poza NU se poate posta pe internet pe domeniu nici macar privat daramite public! putina decenta si putina protectie pentru copiii nostri.
discutia despre ce fel de poze puten pe internet nu e noua dupa cum stiti, au mai fost cel putin 2 subiecte de asemenea amploare (Mirela, precis iti aduci aminte!). nu pot sa uit ca mamicile erau inca socate de faptul ca cineva se poate scandaliza la vazul unui copilas gol. ei bine, inca o dovada ca se pot intampla lucruri oribile.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

tot eu: nu uitati ca aceste poze sunt scoase de catre orice site de profil (webshots, picasa, flickr) daca le raportati la admini!! pentru fiecare poza gasiti "report abuse". apasati cu incredere acolo!


Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Totusi care sunt riscurile majore, sau de ce e panica asta la subiect?

Ok, niste obsedati au capatat acces la niste poze. O sa le fie taiat accesul incepand de azi. S-a intamplat altceva mai grav?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Roxana, eu as spune ca inainte de a fi semnalate la picassa, trebuie semnalate la politie. Fiecare tara are un departament care se ocupa de asta, asa sunt recensate posibilele victime si poi cautate. Daca picasa sterge albumul se pierde orice urma. Eu de asta trimit acele linkuri, asa pot fi gazsiti copii care sunt abuzati chiar in familie.

Suntem useri din atatea tari, fiecare trebuie sa faca eforul de a semnala la Politie aceste albume. Apoi ei isi fac datoria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Sibylle daca imi pui link aici cu ce ai mai gasit pot semnala si eu la politie aici.

Mergi la inceput